Aktualności

[FORTUNA 1 LIGA] Thriller na finisz. Wigry zostają, GKS Katowice i Bytovia w II lidze

Rozgrywki18.05.2019 

Poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. Spadkowiczami okazały się GKS Katowice i Bytovia Bytów, a losy ważyły się do ostatnich sekund. Na zapleczu LOTTO Ekstraklasy pozostały Wigry Suwałki.

Scenariusza, które napisało boisko, nie wymyśliłby nawet Alfred Hitchcock. Przed ostatnią serią gier w Fortuna 1 lidze Wigry Suwałki zajmowały 15. miejsce w tabeli, tuż przed Bytovią Bytów oraz z trzema punktami straty do GKS Katowice. Suwalczanie swój mecz rozgrywali w Częstochowie, z pewnym już awansu do krajowej elity Rakowem, natomiast GKS podejmował na własnym terenie Bytovię.

Suwalczanie szybko objęli prowadzenie, za sprawą bramki Bartosza Bidy. Dwadzieścia minut później pierwszego gola strzeliła Bytovia, lecz po chwili gospodarze doprowadzili do wyrównania. Także częstochowianie zdołali wyrównać i przy takich rezultatach w lidze zostałby GKS. Gdy w doliczonym czasie gry meczu Rakowa z Wigrami gola strzelił Daniel Smuga, wydawało się, że to trafienie tylko na otarcie łez.

Nic bardziej mylnego. W 7. minucie doliczonego czasu gry w Katowicach bramkę dla Bytovii zdobył… bramkarz ekipy z Bytowa, Andrzej Witan. Tym samym zepchnął GKS na przedostatnie miejsce w tabeli, zapewniając utrzymanie… Wigrom. Jego zespół również pożegnał się z rozgrywkami, ale pokazał niesamowity charakter.

W kolejnym sezonie w II lidze zagrają więc Bytovia Bytów, GKS Katowice oraz Garbarnia Kraków. Ich miejsce na zapleczu LOTTO Ekstraklasy zajmą Radomiak Radom, Olimpia Grudziądz, a trzeciego beniaminka poznamy w niedzielę. W grze o awans pozostają GKS Bełchatów i Elana Toruń.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności