Aktualności

[FORTUNA 1. LIGA] Podbeskidzie i Warta wygrywają zgodnie z planem

Rozgrywki05.06.2020 
Starciem Wigier Suwałki z Miedzią Legnica rozpoczęła się 24. kolejka rozgrywek Fortuna 1. Ligi. W spotkaniu tym padł remis 1:1, a bramkę na wagę punktu dla legniczan zdobył w ostatnich sekundach Nemanja Mijusković. W sobotę kolejne cenne zwycięstwo odniósł lider rozgrywek, Podbeskidzie Bielsko-Biała, który pokonał 1:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Walki o ekstraklasę nie odpuszcza również Warta Poznań, która nie dała szans Olimpii Grudziądz. Sprawdź komplet wyników tej serii gier!

5 czerwca 2020, Suwałki
Wigry Suwałki – Miedź Legnica 1:1 (1:0)
Bramki:
Patryk Czułowski 77 – Nemanja Mijusković 90.
Wigry: 67. Jan Balawejder – 2. Paweł Gierach, 17. Martin Dobrotka, 44. Adrian Karankiewicz, 21. Konrad Matuszewski – 90. Denis Gojko, 20. Mohamed Loua, 22. Joel Huertas (75, 94. Patryk Czułowski), 6. Grzegorz Aftyka (62, 77. Cezary Sauczek), 27. Robert Bartczak (88, 29. Martin Adamec) – 99. Kacper Wełniak.
Miedź: 1. Łukasz Załuska – 23. Paweł Zieliński, 26. Bożo Musa, 44. Adam Chrzanowski (34, 25. Nemanja Mijusković), 33. Artur Pikk – 10. Jakub Łukowski (46, 9. Dawid Kort), 13. Adrian Purzycki, 14. Omar Santana, 8. Marquitos, 70. Maciej Śliwa (70, 22. Joan Roman) – 21. Kacper Kostorz.
Żółte kartki: Loua, Karankiewicz – Santana, Kostorz.
Czerwona kartka: Santana (83. minuta, za drugą żółtą).
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

5 czerwca 2020, Mielec
Stal Mielec – Puszcza Niepołomice 0:0
Stal:
33. Jakub Wrąbel – 11. Szymon Stasik (86, 16. Bartłomiej Kiełbasa), 5. Mateusz Żyro, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger – 10. Mateusz Mak, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 8. Maciej Urbańczyk, 7. Maciej Domański (59, 17. Bartosz Nowak), 9. Andreja Prokić – 96. Robert Dadok (46, 14. Michał Żyro).
Puszcza: 22. Karol Niemczycki – 77. Erik Cikos, 5. Konrad Stępień, 11. Marcin Stefanik, 28. Michał Mikołajczyk – 10. Hubert Tomalski (90, 19. Marcin Orłowski), 25. Wiktor Żytek, 14. Jakub Serafin, 18. Michal Klec (63, 9. Jakub Bąk), 17. Bartosz Żurek (66, 50. Maksymilian Sitek) – 13. Jewhen Radionow.
Żółte kartki: Mateusz Żyro, Stasik, Prokić – Serafin, Tomalski, Żurek.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

5 czerwca 2020, Głogów
Chrobry Głogów – GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka:
Adrian Benedyczak 43.
Chrobry: 25. Michał Szromnik – 18. Michał Ilków-Gołąb, 31. Oliver Praznovsky, 3. Michał Michalec, 32. Przemysław Stolc – 7. Miłosz Kozak, 8. Szymon Drewniak, 16. Robert Mandrysz, 19. Marcel Ziemann (70, 10. Maksymilian Banaszewski) – 11. Mikołaj Lebedyński (70, 99. Damian Kowalczyk), 27. Adrian Benedyczak (80, 28. Krzysztof Kubica).
GKS: 1. Paweł Lenarcik – 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 5. Michał Kołodziejski, 2. Mateusz Szymorek – 11. Emile Thiakane, 8. Paweł Czajkowski, 19. Adrian Małachowski (80, 10. Dawid Flaszka), 13. Artur Golański, 7. Bartłomiej Bartosiak (60, 14. Bartosz Biel) – 59. Przemysław Zdybowicz (70, 18. Patryk Winsztal).
Żółte kartki: Stolc, Praznovsky – Sierczyński, Kołodziejski.
Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

>>>[WIDEO] MAGAZYN SKRÓTÓW 23. KOLEJKI FORTUNA 1. LIGA. NIE PRZEGAP!<<<



6 czerwca 2020, Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)
Bramka:
Marko Roginić 30.
Podbeskidzie: 1. Martin Polaček – 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 20. Dmytro Baszłaj, 22. Kacper Gach – 11. Łukasz Sierpina, 7. Rafał Figiel, 19. Michał Rzuchowski, 14. Filip Laskowski (88, 16. Szymon Mroczko), 8. Karol Danielak (67, 17. Mateusz Marzec) – 95. Marko Roginić (81, 9. Kamil Biliński).
Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska – 13. Mateusz Grzybek, 32. Jonathan de Amo, 77. Artem Putiwcew, 91. Paweł Oleksy (56, 9. Matej Jelić) – 23. Marcin Wasielewski (46, 10. Florin Purece), 18. Piotr Wlazło, 5. Vlastimir Jovanović, 7. Roman Gergel (73, 6. Dawid Kalisz), 3. Marcin Grabowski – 21. Vladislavs Gutkovskis.
Żółte kartki: Baszłaj, Laskowski – Wlazło.
Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).

6 czerwca 2020, Grodzisk Wielkopolski
Warta Poznań – Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
Bramki:
Jakub Apolinarski 62, Tomasz Boczek 75.
Warta: 1. Adrian Lis – 7. Michał Grobelny, 16. Aleks Ławniczak, 4. Tomasz Boczek, 17. Patryk Stępiński – 18. Jakub Apolinarski, 21. Mateusz Kupczak, 6. Łukasz Trałka, 22. Robert Janicki (82, 8. Krzysztof Danielewicz), 11. Michał Jakóbowski (59, 27. Serhij Napołow) – 25. Gracjan Jaroch (75, 20. Mateusz Szczepaniak).
Olimpia: 1. Łukasz Sapela – 25. Damian Ciechanowski, 18. Lukáš Ďuriška, 93. Łukasz Bogusławski (80, 34. Mohamed Medfai), 71. Remigiusz Szywacz – 8. Sebastian Kamiński, 91. Ricky van Haaren, 21. Maciej Kona (65, 6. Ariel Wawszczyk), 19. Elvir Maloku, 29. Piotr Janczukowicz (85, 88. Kacper Janiak) – 9. João Criciúma.
Żółte kartki:
Kona, Bogusławski.
Czerwona kartka: Ciechanowski (88. minuta, za brutalny faul).
Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).

7 czerwca 2020, Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 2:1
Bramki: Filip Karbowy 36, Fabian Piasecki 62 – Szymon Sobczak 61 (k).
Zagłębie: 12. Kacper Chorążka – 16. Dawid Ryndak, 17. Kacper Radkowski, 25. Piotr Polczak, 29. Markas Beneta – 9. Mateusz Szwed, 6. Bartłomiej Babiarz, 14. Filip Karbowy (75, 21. Tomasz Hołota), 8. Szymon Pawłowski (83, 11. Patryk Mularczyk), 30. Patryk Małecki – 99. Fabian Piasecki (75, 18. Rubio).
Stomil: 82. Piotr Skiba – 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 4. Jakub Mosakowski, 6. Jonatan Straus – 11. Mateusz Gancarczyk, 31. Maciej Pałaszewski, 15. Jakub Tecław (50, 63. Wojciech Hajda), 5. Grzegorz Lech (69, 16. Koki Hinokio), 26. Eric Molloy (63, 23. Jurich Carolina) – 9. Szymon Sobczak.
Żółte kartki: Polczak, Radkowski – Tecław, Mosakowski.
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

7 czerwca 2020, Tychy
GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)
Bramki: Szymon Lewicki 66 – Tomasz Mikołajczak 40, 69.
Tychy: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 13. Łukasz Moneta – 96. Wojciech Szumilas (79, 19. Michał Staniucha), 15. Jan Biegański (46, 24. Dominik Połap), 14. Dario Krišto (64, 32. Szymon Lewicki), 8. Łukasz Grzeszczyk, 17. Sebastian Steblecki – 27. Mateusz Piątkowski.
Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 90. Jan Mudra, 5. Kamil Wiktorski, 38. Martin Klabník, 18. Krystian Wachowiak – 13. Aleksander Jagiełło (64, 23. Jacek Podgórski), 9. Robert Ziętarski, 68. Bartosz Wolski, 17. Tomasz Mikołajczak (78, 20. Oskar Paprzycki), 10. Aghwan Papikjan (72, 7. Marcin Trojanowski) – 14. Mateusz Kuzimski.
Żółte kartki: Biernat – Wachowiak, Wolski.
Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).

7 czerwca 2020, Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz – Radomiak Radom 1:2 (0:1)
Bramki: Mariusz Gabrych 61 – Rafał Makowski 20, Mateusz Michalski 53.
Sandecja: 1. Daniel Bielica – 11. Dominik Kun (85, 9. Adrian Danek), 28. Michal Piter-Bučko, 7. Grzegorz Baran, 4. Marcin Flis, 8. Maciej Małkowski – 27. Damian Chmiel, 16. Michał Walski (88, 19. Kamil Ogorzały), 13. Radosław Kanach, 91. Mateusz Klichowicz (75, 20. Maciej Korzym) – 24. Mariusz Gabrych.
Radomiak: 1. Cezary Miszta – 14. Damian Jakubik, 4. Maciej Świdzikowski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 7. Mateusz Michalski, 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot (79, 2. Michał Grudniewski), 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita (70, 8. Mateusz Lewandowski) – 22. Maciej Górski (72, 70. Merveille Fundambu).
Żółte kartki: Baran, Walski – Górski, Abramowicz, Lewandowski.
Czerwona kartka: Abramowicz (62. minuta, za drugą żółtą).
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

7 czerwca 2020, Opole
Odra Opole – GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Piech 52 – Farid Ali 66, Patryk Janasik 84 (s).
Odra: 69. Mateusz Kuchta – 77. Patryk Janasik, 27. Mateusz Kamiński, 3. Mateusz Wypych (83, 2. Piotr Żemło), 18. Łukasz Winiarczyk – 22. Dawid Błanik (58, 20. Szymon Skrzypczak), 5. Rafał Niziołek, 14. Sebastian Bonecki (72, 70. Thijs Timmermans), 7. Krzysztof Janus – 28. Arkadiusz Piech, 19. Jarosław Czernysz.
GKS 1962: 81. Mariusz Pawełek – 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 17. Kamil Szymura, 23. Daniel Liszka – 10. Farid Ali, 20. Damian Tront, 32. Bartosz Jaroszek, 7. Patryk Skórecki (57, 8. Kamil Jadach), 11. Dominik Szczęch (57, 9. Petr Galuška) – 15. Daniel Szczepan (87, 28. Kamil Adamek).
Żółte kartki: Bonecki, Skrzypczak – Szczepan, Bojdys.
Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

W 56. minucie Damian Tront (GKS 1962) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Kuchta obronił).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności