Aktualności

[FORTUNA 1. LIGA] Przełamania Podbeskidzia i Stali. Przegląd liczb 28. kolejki

Rozgrywki29.06.2020 

28. kolejka Fortuna 1. ligi przede wszystkim obfitowała w zdobyte bramki, bo zanotowano 29 trafień w 9 spotkaniach. Przełamanie zaliczyło Podbeskidzie Bielsko-Biała, które wygrało po serii trzech remisów. W walce o fotel lidera liczy się Stal Mielec, bo w ubiegłej serii gier wygrała ważne spotkanie z Radomiakiem Radom i traci tylko jeden punkt do pierwszego miejsca. Zapraszamy na przegląd liczb 28. kolejki Fortuna 1. ligi.

1 – tylko w jednym spotkaniu Fortuna 1. ligi arbiter ukarał zawodnika czerwoną kartką. W 28. kolejce zaplecza PKO Ekstraklasy grę w osłabieniu musiał kontynuować Radomiak Radom. Boisko przedwcześnie opuścił golkiper Cezary Miszta, a jego zespół poniósł porażkę ze Stalą Mielec 0:2.

4 kolejny niepowodzenie zaliczyły Wigry Suwałki, które znowu przegrały w Fortuna 1. lidze. Ostatnia drużyna tabeli poniosła czwartą porażką, a tym razem z Suwałk komplet punktów wywiózł GKS Bełchatów. Łącznie Wigry w lidze przegrały aż 18 meczów.

4 – interesująca będzie walka o utrzymanie w Fortuna 1. lidze. Drużyny zagrożone spadkiem wygrały swoje mecze (oprócz Wigier), a bardzo dobre serie notują Odra Opole oraz GKS Bełchatów. W ostatnich czterech spotkaniach po trzy spotkania i jedno zremisowały.

6 – tyle goli padło w dwóch rywalizacjach w minionej kolejce Fortuna 1. ligi. Po sześć bramek zdobyto w spotkaniach Wigry Suwałki – GKS Bełchatów oraz Olimpia Grudziądz – GKS Tychy. Obydwa mecze zakończyły się zwycięstwami gości 4:2.   

16 – tyle meczów udało się wygrać Podbeskidziu Bielsko-Biała i Warcie Poznań. To najwięcej wywalczonych zwycięstw w Fortuna 1. lidze.

29 – zdobyte bramki w 28. kolejce Fortuna 1. ligi przez wszystkie zespoły. To o 10 strzelonych goli więcej niż w poprzedniej serii gier.

52 – trafienia zanotowane przez Podbeskidzie Bielsko-Biała, najwięcej ze wszystkich drużyn w Fortuna 1. lidze.

 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności