Aktualności

[FORTUNA 1 LIGA] ŁKS zwycięski i z awansem do Ekstraklasy!

Rozgrywki05.05.2019 

To była tylko kwestia czasu: podopieczni Kazimierza Moskala prezentowali się wiosną znakomicie, wygrywając dziesięć z jedenastu spotkań, w tyluż nie tracąc gola. Jedyny remis przytrafił się ŁKS-owi z Wigrami w Suwałkach i na dwie kolejki przed końcem łodzianie zapewnili sobie awans do Lotto Ekstraklasy.

W sobotni wieczór ŁKS grał w Jastrzębiu Zdrój z tamtejszym GKS-em 1962 i już przed przerwą nie pozostawił żadnych złudzeń. Łukasz Sekulski zdobył dwie bramki i dał kibicom przyjezdnych radość ze zbliżającej się z każdą minuta wizji powrotu do Ekstraklasy. W niej ostatni raz piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego występowali siedem lat temu.

Radości ŁKS-u nie było końca – nawet konferencję pomeczową Kazimierza Moskala zakłócili piłkarze, którzy wpadli z okrzykiem „Awans jest nasz!” i oblali wodą swojego trenera, skandując również jego nazwisko. Trener przejął zespół latem po awansie na zaplecze Ekstraklasy i pokazał, że potrafi nie tylko ustabilizować drużynę, ale także ją rozwinąć. Świadczyły o tym wyniki: w pierwszej lidze ŁKS strzelił najwięcej goli (53), a tylko Raków Częstochowa stracił ich mniej. Nic dziwnego, że to dwa zespoły sprawdzą się na najwyższym szczeblu w kolejnym sezonie.

– Zazdroszczę wam, że możecie to przeżywać – mówił Moskal do piłkarzy w szatni. Szkoleniowiec w ostatnich tygodniach przed awansem był wyjątkowo skromny w odniesieniu do szans swojej drużyny, podkreślał, że wcale nie był to cel na ten sezon. Za każdym razem jednak podkreślał radość z uczestniczenia w projekcie, stawiając na młodzież i przyglądając się rozwojowi ŁKS-u nie tylko na boisku. Z pewnością w pierwszej lidze jego zespół wyróżniał się ofensywnym futbolem, stawiając na cierpliwe rozgrywanie piłki oraz budowanie ataków pozycyjnych. Wobec tego wszystkiego w ubiegłym miesiącu klub zdecydował się przedłużyć z nim kontrakt do 2022 roku.

O tym, jaki ŁKS kibice mogli oglądać w ostatnich miesiącach oraz jaki zespół dalej zamierza budować, trener Moskal mówił w niedawnym nagraniu podcastu „Przy Zielonym Stoliku”. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy ze szkoleniowcem przyszłego beniaminka Ekstraklasy.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności