Aktualności

[FORTUNA 1. LIGA] Chrobry pnie się w górę. Przegląd liczb 30. kolejki

Rozgrywki06.07.2020 

Jeszcze pod koniec czerwca Chrobry Głogów znajdował się w strefie spadkowej, ale zespół prowadzony przez Ivana Djurdjevicia odniósł trzy zwycięstwa z rzędu i wskoczył na ósmą pozycję w tabeli Fortuna 1. ligi. Co ciekawe, głogowianie niewiele tracą do miejsc barażowych. Zapraszamy na przegląd liczb 30. kolejki.

3 – tyle czerwonych kartek pokazali arbitrzy w 30. kolejce Fortuna 1. Ligi. Mecze w osłabieniu musiały kończyć drużyny Olimpii Grudziądz, Zagłębia Sosnowiec i Chojniczanki Chojnice.

3 – rozczarowującą dyspozycję prezentuje Warta. Poznaniacy znowu zaliczyli wpadkę, bo przegrali domowe spotkanie z Puszczą Niepołomice. To już trzeci mecz Warty bez kompletu punktów.

3 – zwycięstwa gości w minionej kolejce. Mecze w delegacji wygrały zespoły: GKS Bełchatów, Puszcza Niepołomice, Chrobry Głogów.

3 – znakomitą passę kontynuuje Chrobry Głogów, który zwyciężył trzecie spotkanie z rzędu, co pozwoliło uciec ze strefy spadkowej i wskoczyć na ósmą pozycję w tabeli.

3 – tyle konfrontacji zakończyło się podziałem punktów w Fortuna 1. lidze.

4 – tyle drużyn wywalczyło zwycięstwa na własnym stadionie w 30. kolejce Fortuna 1. ligi. Po komplety punktów sięgnęły Wigry Suwałki, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Chojniczanka Chojnice.

12 – tyle kolejek czekały Wigry Suwałki na przełamanie niechlubnej passy w Fortuna 1. lidze. Suwalczanom w końcu udało się wygrać 2:0 z GKS Jastrzębie. Wigry grają już tylko, aby honorowo pożegnać się z ligą, bo nie mają już szans na utrzymanie.

12 – zwycięstwa wywalczone przez Podbeskidzie Bielsko-Biała u siebie. Lider Fortuna 1. ligi najlepiej spisuje się na własnym stadionie.

27 – tyle bramek zdobyto w minionej kolejce na pierwszoligowych boiskach. Najwięcej trafień padło w spotkaniu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Radomiakiem. W jednym z najciekawszych starać lider Fortuna 1. ligi pokonał radomian 4:2.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności