Aktualności

Terminarz PKO Ekstraklasy 2020/2021

Rozgrywki27.07.2020 
Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz rozgrywek PKO Ekstraklasy na sezon 2020/2021. Sezon wystartuje w weekend 22-23 sierpnia, jesienią zostanie rozegranych 14 kolejek. Ostatnia kolejka w tym roku odbędzie się 19-20 grudnia.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA ustalił, że w 1. i 3. kolejce kluby grające w kwalifikacjach rozgrywek UEFA będą grały w piątek i sobotę, co da im dodatkowy dzień na przygotowania do spotkań międzynarodowych.

W trakcie kwalifikacji rozgrywek europejskich zespoły grające w Lidze Mistrzów i Lidze Europy będą co do zasady rozgrywać swoje mecze w następujący sposób (do potwierdzenia przez partnerów mediowych):

1. kolejka (22 sierpnia) – mecz z udziałem uczestnika Ligi Europy w piątek, mecze z udziałem Legii Warszawa i dwa mecze zespołów z Ligi Europy w sobotę.

2. kolejka (29 sierpnia) – mecz z udziałem Legii Warszawa w sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w niedzielę.

3. kolejka (12 września) – mecz z udziałem Legii Warszawa w piątek lub sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w sobotę.

4., 5. i 6. kolejka (19, 26 września oraz 3 października) – mecz z udziałem Legii Warszawa w sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w niedzielę (ostateczny układ meczów w zależności od wyników kwalifikacji UEFA).

Ze względu na zmianę kalendarza FIFA po październikowych, listopadowych i marcowych terminach FIFA nie będzie meczów w piątki, co oznacza, iż w kolejkach 7. i 10. będą dwa mecze w poniedziałek, a w 22. kolejce cztery mecze w poniedziałek (Święta Wielkanocne). W 1. kolejce będzie tylko jeden mecz w piątek (bez meczu wieczornego ze względu na finał Ligi Europy, rozgrywany w tym samym dniu).

Pogoń Szczecin rozegra dwa pierwsze mecze na wyjeździe ze względu na prace budowlane związane z przesunięciem płyty boiska. Również Piast Gliwice poprosił o rozpoczęcie sezonu meczem wyjazdowym ze względu na prace wykonywane przy murawie. W 30. kolejce Lechia Gdańsk gra na wyjeździe, co jest podyktowane koniecznością oddania stadionu na potrzeby organizacji finału Ligi Europy.

Terminarz sezonu 2020/2021 PKO Ekstraklasy:

Kolejka 1: 22-23 sierpnia
Zwycięzca baraży – Lechia Gdańsk
Cracovia – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Legia Warszawa
Wisła Płock – Stal Mielec
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Kolejka 2: 29-30 sierpnia
Zagłębie Lubin – zwycięzca baraży
Lech Poznań – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia
Stal Mielec – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław

Kolejka 3: 12-13 września
Zwycięzca baraży – Piast Gliwice
Cracovia – Stal Mielec
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Lech Poznań

Kolejka 4: 19-20 września
Zagłębie Lubin – Cracovia
Lech Poznań – zwycięzca baraży
Lechia Gdańsk – Stal Mielec
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Wisła Płock

Kolejka 5: 26-27 września
Cracovia – Raków Częstochowa
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Stal Mielec – Piast Gliwice
Wisła Płock – zwycięzca baraży

Kolejka 6: 3-4 października
Zwycięzca baraży – Legia Warszawa
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa – Wisła Płock
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Cracovia

Kolejka 7: 17-18 października
Cracovia – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – zwycięzca baraży
Stal Mielec – Wisła Kraków
Wisła Płock – Śląsk Wrocław

Kolejka 8: 24-25 października
Zwycięzca baraży – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Cracovia
Piast Gliwice – Wisła Płock
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Stal Mielec
Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

Kolejka 9: 7-8 listopada
Cracovia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin
Raków Częstochowa – Wisła Kraków
Stal Mielec – zwycięzca baraży
Wisła Płock – Pogoń Szczecin

Kolejka 10: 21-22 listopada
Zwycięzca baraży – Wisła Kraków
Cracovia – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Stal Mielec
Lech Poznań – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

Kolejka 11: 28-29 listopada
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa – zwycięzca baraży
Stal Mielec – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Cracovia

Kolejka 12: 5-6 grudnia
Cracovia – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – zwycięzca baraży
Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin – Stal Mielec
Wisła Płock – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

Kolejka 13: 12-13 grudnia
Zwycięzca baraży – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Cracovia
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok
Stal Mielec – Lech Poznań
Wisła Kraków – Legia Warszawa

Kolejka 14: 19-20 grudnia
Cracovia – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Stal Mielec
Piast Gliwice – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – zwycięzca baraży

Kolejka 15: 6-7 lutego
Zwycięzca baraży – Cracovia
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin
Stal Mielec – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Piast Gliwice

Kolejka 16: 13-14 lutego
Lech Poznań – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – zwycięzca baraży
Legia Warszawa – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Cracovia
Stal Mielec – Wisła Płock
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

Kolejka 17: 20-21 lutego
Zwycięzca baraży – Zagłębie Lubin
Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

Kolejka 18: 27-28 lutego
Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Wisła Płock
Piast Gliwice – zwycięzca baraży
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
Stal Mielec – Cracovia
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin

Kolejka 19: 6-7 marca
Zwycięzca baraży – Lech Poznań
Cracovia – Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stal Mielec – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

Kolejka 20: 13-14 marca
Zwycięzca baraży – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Cracovia
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Kolejka 21: 20-21 marca
Cracovia – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Legia Warszawa – zwycięzca baraży
Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Płock – Raków Częstochowa

Kolejka 22: 3 kwietnia
Zwycięzca baraży – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Cracovia
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Stal Mielec
Śląsk Wrocław – Wisła Płock

Kolejka 23: 10-11 kwietnia
Cracovia – Lech Poznań
Górnik Zabrze – zwycięzca baraży
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków
Stal Mielec – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Piast Gliwice

Kolejka 24: 17-18 kwietnia
Zwycięzca baraży – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Cracovia
Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lech Poznań – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Wisła Kraków – Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Kolejka 25: 21 kwietnia
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Legia Warszawa – Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Lech Poznań
Stal Mielec – Zagłębie Lubin
Wisła Kraków – zwycięzca baraży
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

Kolejka 26: 24-25 kwietnia
Zwycięzca baraży – Raków Częstochowa
Cracovia – Wisła Płock
Jagiellonia Białystok – Stal Mielec
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Kolejka 27: 1-2 maja
Zwycięzca baraży – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław
Stal Mielec – Pogoń Szczecin
Wisła Kraków – Cracovia

Kolejka 28: 8-9 maja
Cracovia – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Stal Mielec
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin – zwycięzca baraży
Wisła Płock – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

Kolejka 29: 12 maja
Zwycięzca baraży – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Piast Gliwice
Stal Mielec – Legia Warszawa
Wisła Kraków – Lech Poznań

Kolejka 30: 16 maja
Cracovia – zwycięzca baraży
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Stal Mielec

Źródło: Ekstraklasa SA.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności