Aktualności

[PKO EKSTRAKLASA] Co za mecz w Poznaniu! Zobacz skróty spotkań

Rozgrywki20.11.2020 
W sobotnim, wieczornym spotkaniu Warta Poznań odwróciła losy w starciu z Wisłą Kraków. W niedzielę obejrzeliśmy kapitalne zawody w Poznaniu, gdzie Lech zremisował 3:3 z Rakowem Częstochowa. W niedzielę nowym liderem tabeli została Legia Warszawa, a w poniedziałek odbyły się kolejne dwa spotkania. Zapraszamy do oglądania skrótów meczów 9. i 10. kolejki.



20 listopada 2020, Gdańsk
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 3:2 (0:1)
Bramki:
Conrado 56, Flavio Paixao 66, Łukasz Zwoliński 82 – Robert Pich 20, Bartłomiej Pawłowski 79
Lechia: 1. Zlatan Alomerović – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak – 11. Jaroslav Mihalik (86, 8. Omran Haydary), 88. Jakub Kałuziński (90, 4. Kristers Tobers) , 6. Jarosław Kubicki, 15. Kenny Saief (69, 9. Łukasz Zwoliński), 20. Conrado (86, 17. Mateusz Żukowski) – 28. Flavio Paixao.
Śląsk: 1. Matus Putnocky – 3. Piotr Celeban, 5. Israel Puerto, 15. Mark Tamas, 4. Dino Stiglec – 25. Marcel Zylla (67, 10. Bartłomiej Pawłowski), 28. Waldemar Sobota (73, 9. Erik Exposito), 29. Krzysztof Mączyński, 8. Mateusz Praszelik (77, 24. Piotr Samiec-Talar), 7. Robert Pich (77, 6. Rafał Makowski) – 11. Fabian Piasecki (73, 31. Maciej Pałaszewski).
Żółte kartki: Kopacz, Saief, Nalepa – Celeban.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

20 listopada 2020, Zabrze
Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:2 (0:1)
Bramki:
Jesus Jimenez 72 – Jakub Świerczok 29, Sebastian Milewski 66
Górnik: 84. Martin Chudy – 23. Giannis Massouras (86, 11. Adam Ryczkowski), 2. Przemysław Wiśniewski, 14. Michał Koj, 27. Adrian Gryszkiewicz, 7. Michał Rostkowski (46, 64. Erik Janża) – 15. Norbert Wojtuszek (46, 44. Filip Bainović), 6. Roman Prochazka (73, 20. Daniel Ściślak), 17. Bartosz Nowak – 21. Piotr Krawczyk, 24. Alex Sobczyk (46, 9. Jesus Jimenez).
Piast:
26. Frantisek Plach – 20. Martin Konczkowski, 34. Piotr Malarczyk, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov – 19. Sebastian Milewski, 18. Patryk Sokołowski, 6. Michał Chrapek, 21. Gerard Badia (64, 11. Michał Żyro; 75, 3. Tomasz Jodłowiec) – 16. Dominik Steczyk (86, 77. Arkadiusz Pyrka), 70. Jakub Świerczok.
Żółte kartki:
Koj – Kirkeskov.
Sędziował:
Jarosław Przybył (Kluczbork).

21 listopada 2020, Lubin
Zagłębie Lubin – Stal Mielec 2:2 (2:1)
Bramki
: Kacper Chodyna 17, Saša Balić 34 - Maciej Domański 37, Petteri Forsell 50
Zagłębie : 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba, 14. Jakub Żubrowski (65, 4. Jewgienij Baszkirow), 18. Filip Starzyński, 16. Adam Ratajczyk (65, 21. Jakub Bednarczyk) - 11. Samuel Mráz (81, 9. Rok Sirk).
Stal : 13. Rafał Strączek - 14. Kamil Kościelny, 5. Mateusz Żyro, 4. Bożidar Czorbadżijski (81, 44. Martin Sus), 6. Marcin Flis - 10. Mateusz Mak (67, 77. Jakub Wróbel), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Mateusz Matras, 7. Maciej Domański, 9. Andreja Prokić (46, 17. Petteri Forsell) - 99. Łukasz Zjawiński (46, 98. Paweł Tomczyk).
Żółte kartki : Šimić - Mak, Żyro, Wróbel.
Sędziował : Daniel Stefański (Bydgoszcz).

21 listopada 2020, Grodzisk Wielkopolski
Warta Poznań – Wisła Kraków 2:1 (0:1)
Bramki
: Jan Grzesik 47, Mateusz Kuzimski 59 - Adi Mehremić 9
Warta : 33. Daniel Bielica - 2. Jan Grzesik, 5. Bartosz Kieliba, 4. Robert Ivanov, 13. Jakub Kuzdra - 11. Michał Jakóbowski, 17. Mateusz Czyżycki, 6. Łukasz Trałka, 10. Adrian Laskowski, 3. Jakub Kiełb - 9. Mateusz Kuzimski.
Wisła : 1. Mateusz Lis - 8. Łukasz Burliga, 25. Michal Frydrych, 3. Adi Mehremić, 33. Dawid Abramowicz - 15. Jean Carlos Silva (81, 44. Aleksander Buksa), 80. Patryk Plewka, 21. Nikola Kuveljić (73, 6. Vullnet Basha), 18. Chuca (73, 10. Gieorgij Żukow), 77. Stefan Savić (60, 40. Yaw Yeboah) - 99. Felicio Brown Forbes (81, 11. Fatos Bećiraj).
Żółte kartki : Grzesik, Laskowski - Savić, Basha.
Sędziował : Bartosz Frankowski (Toruń).

22 listopada 2020, Poznań
Lech Poznań – Raków Częstochowa 3:3 (1:2)
Bramki
: Mikael Ishak 33, Jakub Moder 48 (k), Dani Ramírez 51 - Ivi López 16, Oskar Zawada 31, Daniel Szelągowski 90
Lech : 35. Filip Bednarek - 44. Alan Czerwiński, 37. Ľubomír Šatka, 5. Đorđe Crnomarković, 27. Tymoteusz Puchacz - 8. Jan Sýkora (72, 11. Filip Marchwiński), 25. Pedro Tiba, 15. Jakub Moder, 10. Dani Ramírez, 21. Michał Skóraś (88, 91. Bohdan Butko) - 9. Mikael Ishak (90, 14. Nika Kaczarawa).
Raków : 29. Jakub Szumski - 4. Kamil Piątkowski, 6. Andrzej Niewulis, 3. Maciej Wilusz (67, 17. Petr Schwarz) - 7. Fran Tudor (83, 27. Daniel Bartl), 20. Marko Poletanović (79, 43. David Tijanić), 10. Igor Sapała, 77. Marcin Cebula (83, 14. Daniel Szelągowski), 11. Ivi López, 23. Patryk Kun - 9. Oskar Zawada (79, 21. Vladislavs Gutkovskis).
Żółte kartki : Skóraś, Moder - López, Niewulis, Kun, Piątkowski.
Sędziował : Paweł Gil (Lublin).

22 listopada 2020, Kraków
Cracovia – Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka
: Filip Mladenović 51
Cracovia : 23. Karol Niemczycki - 2. Cornel Râpă, 44. Dawid Szymonowicz, 88. Matej Rodin, 3. Michal Sipľak - 14. Ivan Fiolić (81, 73. Patryk Zaucha), 8. Milan Dimun (64, 7. Rivaldinho), 22. Florian Loshaj, 10. Pelle van Amersfoort, 97. Daniel Pik (46, 21. Thiago) - 99. Tomáš Vestenický (81, 26. Filip Piszczek).
Legia : 35. Cezary Miszta - 2. Josip Juranović, 5. Igor Lewczuk, 55. Artur Jędrzejczyk, 25. Filip Mladenović - 22. Paweł Wszołek, 8. Walerian Gwilia (64, 21. Rafael Lopes), 24. André Martins, 67. Bartosz Kapustka, 82. Luquinhas - 9. Tomáš Pekhart.
Żółte kartki : Loshaj, Piszczek - Kapustka.
Sędziował : Piotr Lasyk (Bytom).



23 listopada 2020, Gliwice
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Bramki:
Jakub Świerczok 3 (k), Jakub Czerwiński 32
Piast: 26. František Plach – 20. Martin Konczkowski, 34. Piotr Malarczyk, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek – 21. Gerard Badía (70, 3. Tomasz Jodłowiec), 18. Patryk Sokołowski, 6. Michał Chrapek, 19. Sebastian Milewski – 16. Dominik Steczyk, 70. Jakub Świerczok (60, 7. Tiago Alves).
Lechia: 1. Zlatan Alomerović – 19. Karol Fila (84, 32. Egy Maulana Vikri), 4. Kristers Tobers, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak – 8. Omran Haydary (46, 9. Łukasz Zwoliński), 88. Jakub Kałuziński (63, 7. Maciej Gajos), 6. Jarosław Kubicki, 15. Kenny Saief (74, 11. Jaroslav Mihalík), 20. Conrado (63, 17. Mateusz Żukowski) – 28. Flávio Paixão.
Żółte kartki: Czerwiński, Chrapek – Haydary, Alomerović, Żukowski.
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).



23 listopada 2020, Białystok
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 5:2 (2:0)
Bramki:
Jakov Puljić 13, 46, 66, Jesús Imaz 16, Martin Pospíšil 62 – Dawid Kocyła 51, Damian Rasak 71
Jagiellonia: 96. Damian Węglarz – 35. Szymon Pankiewicz, 25. Bogdan Țîru, 3. Błażej Augustyn, 27. Bartłomiej Wdowik (83, 19. Böðvar Böðvarsson) – 14. Tomáš Přikryl (77, 31. Bartosz Bida), 26. Martin Pospíšil, 16. Ariel Borysiuk (83, 23. Fernán Ferreiroa), 8. Przemysław Mystkowski (66, 28. Kamil Wojtkowski), 11. Jesús Imaz – 21. Jakov Puljić (67, 13. Fedor Černych).
Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień, 18. Alan Uryga, 3. Milan Obradović, 24. Ángel García – 27. Torgil Gjertsen, 6. Damian Rasak (89, 94. Dušan Lagator), 14. Mateusz Szwoch (46, 9. Dawid Kocyła), 96. Wojciech Szumilas (46, 23. Filip Lesniak), 11. Piotr Pyrdoł (46, 10. Giorgi Merebaszwili) – 19. Airam Cabrera (71, 8. Patryk Tuszyński).
Żółte kartki: Țîru – Kocyła.
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).


24 listopada 2020, Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)
Bramki:
Mateusz Marzec 23, Desley Ubbink 74 – Rok Sirk 71
Podbeskidzie: 40. Michal Peškovič – 8. Karol Danielak, 3. Aleksander Komor, 20. Dmytro Baszłaj, 22. Kacper Gach – 50. Maksymilian Sitek (79, 77. Konrad Gutowski), 21. Gergő Kocsis, 19. Michał Rzuchowski (71, 7. Rafał Figiel), 17. Mateusz Marzec (71, 10. Desley Ubbink), 11. Łukasz Sierpina (64, 32. Serhij Miakuszko) – 95. Marko Roginić.
Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić – 21. Jakub Bednarczyk (46, 95. Dejan Dražić), 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (69, 11. Samuel Mráz), 17. Patryk Szysz – 9. Rok Sirk (87, 27. Dominik Jończy).
Żółte kartki: Roginić, Komor – Guldan, Šimić, Dražić.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

W 13. minucie Łukasz Sierpina (Podbeskidzie) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności