Aktualności

Piłkarze Lecha „zrobili orła” i nominowali… prezesa Legii!

Rozgrywki27.01.2016 

Zawodnicy aktualnego mistrza Polski, Lecha Poznań, po jednym z zimowych treningów zebrali się na pokrytym białym puchem boisku treningowym i zaczęli solidarnie robić… śnieżnego orła! W ten sposób dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Snow Eagle Challenge”, która ma mobilizować naszych młodych rodaków do sportowej aktywności. Do wykonania podobnego zadania od razu nominowali m.in. prezesa Legii Warszawa, Bogusława Leśnodorskiego. 

Kapitan „Lechitów”, Łukasz Trałka, już na wstępie wyjaśnił, skąd zaangażowanie jego drużyny w ten projekt. – Staramy się wspierać wszystkie inicjatywy, które pomogą wyciągnąć dzieci sprzed telewizorów i komputerów do uprawiania sportu – podkreślił. Bo taki jest właśnie cel całej akcji, którą od 2015 roku organizuje Fundacja Sportowcy Dzieciom. Ma zmotywować najmłodszych, by zimą wyszli z domu i wirtualną rozrywkę zamienili na – choćby skromną – fizyczną aktywność.

Jednocześnie piłkarze Lecha wskazali swoje trzy nominacje do wykonania podobnego zadania. Wyzwanie rzucili m.in. prezesowi Legii Warszawa, Bogusławowi Leśnodorskiemu. Komu jeszcze? Sprawdźcie na poniższym filmiku.

Projekt „Snow Eagle Challenge” ma zwrócić społeczną uwagę na kondycję fizyczną przeciętnego dziecka: jego wady postawy, malejące zaangażowanie w sport oraz rosnące uzależnienie od gier komputerowych i internetu. Został zapoczątkowany w ubiegłym roku w Kraków Arenie przez polskich hokeistów. Ambasadorami akcji są: hokeista Leszek Laszkiewicz, skoczek Kamil Stoch, panczenistka Luiza Złotkowska, siatkarka Izabela Bełcik, tenisista Jerzy Janowicz, ciężarowiec Adrian Zieliński, siatkarz Paweł Zatorski, animatorka fitness Ewa Chodakowska.

Z piłkarskiego środowiska dotąd wzięły w nim udział m.in. drużyny Ruchu Chorzów i Cracovii.

TAGI: lech poznan, snow eagle challenge,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności