Aktualności

Miedź Legnica spadła z LOTTO Ekstraklasy

Rozgrywki18.05.2019 
Nie było niespodzianki w ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnał się drugi z beniaminków, Miedź Legnica. W lidze pozostała więc płocka Wisła, która przed ostatnim spotkaniem miała trzypunktową zaliczkę.

Przed ostatnią serią gier w grupie spadkowej LOTTO Ekstraklasy jasne było, że z krajową elitą pożegnało się już Zagłębie Sosnowiec. O utrzymanie walczyły jeszcze Miedź Legnica i Wisła Płock. Legniczanie, którzy mierzyli się na wyjeździe z Wisłą Kraków, mieli trzy punkty straty do płocczan, którzy na własnym terenie podejmowali zdegradowane Zagłębie. Aby marzyć o pozostaniu na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, Miedź musiała wygrać w Krakowie, licząc przy tym na porażkę Wisły Płock z Zagłębiem. Gdyby te warunki zostały spełnione, obie zainteresowane drużyny zrównałyby się punktami, ale w lidze pozostaliby legniczanie, którzy w rundzie zasadniczej wywalczyli większą liczbę punktów.

Nic takiego jednak się nie wydarzyło. Miedź pokazała charakter w meczu z krakowianami i ostatecznie zwyciężyła 5:4, ale spotkanie Wisły Płock z Zagłębiem zakończyło się bezbramkowym remisem. To oznacza, że przygoda drużyny Dominika Nowaka z LOTTO Ekstraklasą zakończyła się zatem już po jednym sezonie. W kolejnych rozgrywkach w krajowej elicie w miejscu Zagłębia Sosnowiec oraz Miedzi Legnica zobaczymy Raków Częstochowa i ŁKS Łódź.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności