Aktualności

[EKSTRAKLASA] Kolejne derby Krakowa. "Łatwo się nie poddamy"

Rozgrywki12.08.2017 
Na papierze faworytem sobotnich derbów Krakowa jest Wisła, która grała w pierwszych czterech kolejkach tego sezonu lepiej od Cracovii. - Ale zagramy jutro najlepszym składem, jaki mamy - powiedział szkoleniowiec "Pasów" Michał Probierz przed tym prestiżowym spotkaniem. Początek meczu w sobotę o godz. 20.30.

Dla Michała Probierza to wyjątkowe spotkanie, ponieważ kilka lat temu przez krótki i nieudany okres prowadził Wisłę Kraków. Jednak nowy szkoleniowiec Cracovii podkreśla, że i on, i jego drużyna skupiają się przede wszystkim na sobie. - Myślimy o swojej pracy, a nie na rywalu. Dochodzą mnie słuchy, że spora część osób skreśliła nas już przed meczem... Chcę zapewnić, że nie poddamy się bez walki - bojowo zapowiadał ten mecz Probierz.
Szkoleniowiec potwierdzał również zasadność swojego zaangażowania w nowy klub. - Cieszę się, że po latach trafiłem do Cracovii. Mam teraz więcej doświadczenia. Moje drużyny dwukrotnie grały w europejskich pucharach więc mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że to była dobra droga. Okres pracy po drugiej stronie błoń wymazałem z pamięci i jutro zrobimy wszystko, aby zdobyć trzy punkty - zapewniał.
Z kolei po drugiej stronie Błoń i w ekipie gospodarzy derbów panował względny spokój. - Potyczki derbowe już z góry zakładają pewną koncentrację - są dla nas jak finał, a finałów się nie gra, tylko się wygrywa. Z całym szacunkiem dla rywala, ale w sobotę to my powinniśmy zwyciężyć - buńczucznie zapowiedział Kiko Ramirez, trener Wisły Kraków.
"Biała Gwiazda" po dobrym początku sezonu liczy na kolejne trzy punkty. - Przenalizowaliśmy, jakie wady i zalety ma nasz przeciwnik. Ważne, by zawodnicy potrafili grać w różnych wariantach. Na pewno Derby to mecz inny niż wszystkie. Otrzymujemy kumulacje różnych wrażeń. Dla mnie jednak to piękne doświadczenie i jestem dumny, że mogę wziąć udział w takich zawodach - zauważa Ramirez.
Początek spotkania drugiej z czternastą drużyną tego sezonu o godz. 20.30, transmisja w Canal+Sport.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży