Aktualności

W niedzielę poznamy reprezentantów Polski w grze eFootball PES 2020

Rozgrywki13.12.2019 
W weekend poznamy reprezentantów Polski w grze eFootball PES 2020. Po wygraniu fazy grupowej powołanie zapewnił sobie Michał 'Misiek_LFC' Petrus, a o pozostałe trzy miejsca w kadrze walczyć będzie sześciu zawodników. Mecze finałowe będzie można obejrzeć podczas transmisji w mediach społecznościowych 15 grudnia o godzinie 14:00.

Turniej kwalifikacyjny był otwarty dla każdego, kto chciał sprawdzić się z najlepszymi zawodnikami w kraju i walczyć o możliwość reprezentowania Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy UEFA eEURO 2020 – pierwszych eFutbolowych mistrzostwach Europy, w ramach których do rywalizacji przystąpią przedstawiciele wszystkich europejskich federacji piłkarskich.

Rozgrywki składają się z trzech etapów, a pierwszym krokiem do spełnienia marzeń i gry w reprezentacji kraju było uzyskanie awansu w internetowych kwalifikacjach. Do pierwszego etapu zapisało się prawie 1300 osób, rozegrano ponad 1800 meczów eliminacyjnych.

W fazie grupowej zameldowało się szesnastu zawodników, z czego większość była znana w społeczności PES 2020. Jednym z faworytów był Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś, który wygrał Turniej Mistrzów rozgrywany podczas Poznań Game Arena, a na wirtualnej murawie pojawili się również „kasy_bojar”Bojarowski oraz Jan „jancioPL” Wójcik. Ten etap turnieju został rozegrany systemem szwajcarskim, co gwarantowało, że najlepsi z najlepszych awansują na turniej finałowy. Zwycięzca tej fazy automatycznie uzyskał powołanie do reprezentacji, a zdobył je Michał 'Misiek_LFC' Petrus, który potwierdził dobrą formę przed udziałem w międzynarodowym turnieju w Seulu.

Kolejni zawodnicy w rankingu zostali zaproszeni na turniej finałowy w Warszawie, podczas którego rozegrają ostatni pojedynek decydujący o powołaniu do reprezentacji Polski. Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś zagra z Arkadiuszem „KundelPL” Grubiakiem, Kasjan „kasy_bojar” Bojarowski zmierzy się z Łukaszem „wojak” Kaźmierczukiem, a rywalem Dawida „DawidSMS13” Zająca będzie Jan „jancioPL” Wójcik. Zwycięzcy wspomnianych pojedynków zostaną reprezentantami Polski i będą pewni udziału w eliminacjach do mistrzostw Europy UEFA eEURO 2020.

Transmisja będzie dostępna na naszym dedykowanym kanale Łączy nas eFutbol na portalu Facebook: https://www.facebook.com/PZPNeFutbol

Poprosiliśmy naszych finalistów o przemyślenia przed finałowym starciem, co nam odpowiedzieli?

Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś

Gra jest na tyle losowa, że trzeba wyeliminować wszystkie swoje błędy podczas rozgrywki i nie dać się ponieść emocjom, a na tym etapie nie ma już słabych graczy. Staram się grać piłką i wypracowywać 100% okazje, ale nauczyłem się już w tych eliminacjach, że muszę zmieniać styl gry i być czujny, obserwować przeciwnika. Trafiło się parę spotkań w eliminacjach, w których musiałem zmienić taktykę i swój styl gry, ponieważ moja gra nie działała na przeciwnika, więc musiałem szybko coś zmienić.

Arkadiusz „KundelPL” Grubiaki

Nie jestem faworytem tego spotkania, ale to tylko lepiej dla mnie. Ronbalto to stary wyjadacz z sukcesami w tegorocznych turniejach. Do tej pory grałem z nim tylko raz w życiu, a było to podczas tych eliminacji. Pojedynek w systemie BO3 zakończył się moją porażką 1-2, co może oznaczać że w niedzielę szykują się spore emocje

Kasjan „kasy_bojar” Bojarowski

W porównaniu do przeciwnika, dla którego to pierwsze tak duże wydarzenie PES-owe, jestem starym wyjadaczem w PESa. Doświadczenie międzynarodowe, turnieje lanowe, Mistrzostwa Polski – mam w głowie wiele pojedynków o stawkę. Jeśli chodzi o kolegę Wojaka, to niewiele mogę o nim powiedzieć, bo nigdy nie graliśmy. Ba, nigdy nawet nie widziałem jego meczu. Bardzo dobrze świadczy o rywalu to, że wyeliminował wielu świetnych graczy. Trudno, by ktoś taki był człowiekiem z przypadku! To godny rywal i z całą pewnością będę musiał zagrać na 100% możliwości, by myśleć o wygranej.

Łukasz „wojak” Kaźmierczuk

Turnieje online rządzą się swoimi prawami i ciężko tak naprawdę je ocenić. Były z mojej strony łatwe zwycięstwa jak i te, gdzie miałem mnóstwo szczęścia. Nie mam „parcia” na wygrywanie, jadę na finały, żeby dobrze się bawić. Nic nie muszę, mogę jedynie strzelić bramkę, wygrać połowę, a może nawet mecz i to jest cel. To mój przeciwnik jest pod presją. Jako że jest to mój pierwszy turniej offline to nie mogę być faworytem.

Dawid „DawidSMS13” Zając

Podczas eliminacji miałem lepsze i gorsze mecze, ale dopiero od 1/16 można było spotkać mocnych przeciwników. Wolę grać offline, gdyż zawsze mogę liczyć na to, że gra będzie chodziła płynnie i nie będzie problemów z jakością połączenia. Jest trochę stresu ponieważ są to dla mnie ważne kwalifikacje, jest to moim marzeniem, aby móc reprezentować ojczyznę w PES. Jancio jest świetnym graczem, dużo widzi na wirtualnym boisku, potrafi przewidzieć zagrania przeciwnika, bardzo dobrze rozgrywa akcje ofensywne i mądrze porusza się piłkarzami. Mimo to muszę wygrać!

Jan „jancioPL” Wójcik

Uważam, że eliminacje nie były proste, w szczególności drugi etap, na którym wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Absolutnie nie czuję się faworytem, bo Dawid jest jednym z najlepszych graczy w Polsce. Myślę, że moją największą zaletą w grze jest umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika, co na tym etapie gry jest kluczowe.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności