Aktualności

Strefa PZPN eFUTBOL na Intel Extreme Masters Expo 2020!

Rozgrywki25.02.2020 
Już w piątek 28 lutego Katowice ponownie staną się stolicą światowego esportu, a Polski Związek Piłki Nożnej będzie częścią tego wydarzenia. Gracze z całego globu będą obserwowali zmagania podczas finałów Intel Extreme Masters, a dziesiątki tysięcy gości będzie obecnych na targach IEM Expo. Fani gier komputerowych i konsolowych będą mogli odwiedzić strefę PZPN eFUTBOL, która po raz pierwszy będzie obecna na takim wydarzeniu.

Intel Extreme Masters od pierwszej polskiej edycji stał się najważniejszym eventem gamingowym w naszym kraju, który corocznie przyciąga ponad 150 tysięcy widzów. Po zaangażowaniu się PZPN w eFutbol i powołaniu reprezentacji narodowych w grach z serii FIFA oraz PES jest to krok w ramach rozwoju tej inicjatywy, promocji piłki nożnej oraz zdrowego trybu życia.

Na 140 metrach kwadratowych zorganizowana zostanie specjalna strefa łącząca świat wirtualnego futbolu oraz tradycyjnej piłki. Dla uczestników obu stref przygotowano wiele atrakcji, w tym turnieje gamingowe, konkursy, quizy oraz oficjalnie zostanie zaprezentowana polska reprezentacja PES 2020. W części piłkarskiej będzie mini-boisko, na którym będziemy promować aktywność fizyczną, zapraszając do wspólnych treningów piłkarskich oraz testów sprawnościowych.

– Myślę, że to jest piękne, że fani piłki nożnej mogą celebrować tą piękną dyscyplinę sportu nie tylko na prawdziwej murawie, ale również na tej wirtualnej. Chcemy nauczać fanów gier piłki nożnej dlatego na naszym stoisku będzie można wziąć udział w turniejach komputerowych, ale również otrzymać porady od dietetyka i psychologa, a także poczuć prawdziwą piłkę nożną poprzez udział w konkursach czy treningach piłkarskich. Fanom innych typów gier jest nieco dalej do piłki nożnej i dlatego chcemy zachęcić ich do tego, aby poczuli radość z gry w piłkę nożną – mówi Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

W czasie targów na stoisku PZPN eFUTBOL będzie można spotkać ciekawych gości, w  tym reprezentantki Polski w piłce nożnej, a także zobaczyć na żywo pierwszy oficjalny mecz offline reprezentacji Polski w grze PES 2020, w którym nasza kadra podejmie jedną z najmocniejszych drużyn na świecie w tej grze!

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności