Aktualności

Reprezentanci Polski zmierzyli się ze sobą w finale Ekstraklasa Games

Rozgrywki13.07.2020 

Gracjan „El Polako” Gołębiewski pokonał kolegę z reprezentacji wynikiem 3:1 i osiągnął swój największy sukces na polskich turniejach. Na drugim miejscu podium skończył Kacper „Furman” Furmanek.

W ten weekend odbyły się finały cyklu Ekstraklasa Games w FIFA 20. Ekstraklasa Games to wirtualny odpowiednik PKO Ekstraklasa, w którym kluby piłkarskie wystawiają swoich przedstawicieli do rozgrywek FIFA 20. Turniej odbywa się zarówno na konsoli Xbox One jak i PlayStation 4, a spośród czterech reprezentantów Polski aż trzech gra dla polskich zespołów w Ekstraklasie.

Reprezentanci Polski grający dla polskich klubów to Miłosz „milosz93” Bogdanowski (Legia Warszawa), Gracjan „El Polako” Gołębiewski (Arka Gdynia) oraz Kacper „Furman” Furmanek (Lech Poznań). Cała trójka była wliczana do grona faworytów tych rozgrywek i bez problemu awansowali do finałów. Na początku każdy klub miał otwarte kwalifikacje, w których mógł wziąć udział każdy fan piłki nożnej. Następnie 16 zawodników na PS4 oraz 16 graczy na XO zakwalifikowanych do rund zimowej oraz wiosennej walczyli o punkty dające miejsce w finałach całych rozgrywek.

W sobotę odbyły się finały PlayStation 4, w których w grupie A oglądaliśmy Miłosza Bogdanowskiego. Zawodnik Legii Warszawa, którego w zeszłym tygodniu widzieliśmy również w meczach fazy grupowej Play x Unite, w których Polska zmierzyła się ze Szwajcarią, Anglią oraz Niemcami, był uznawany za faworyta razem z Kamilem Soszyńskim z Jagiellonii Białystok. Niespodziewanie żaden z faworytów do końcowego sukcesu nie wyszedł z grupy A, tym samym Miłosz nie mógł ponownie walczyć o zwycięstwo w finale tych rozgrywek.

W niedzielę odbyły się finały Xbox One, w których oglądaliśmy Gracjana Gołębiewskiego oraz Kacpra Furmanka. Pomimo trudnych grup bez większych problemów udało się uzyskać awans, a nawet zająć pierwsze miejsce w swoich grupach, co gwarantowało im, że spotkać się mogą dopiero w finale rozgrywek. W półfinale El Polako pewnie pokonał Piterka (Jagiellonia), a Furman po emocjonującym pojedynku okazał się lepszy od Bejotta (Wisła Kraków). W finale pierwsza bramka padła już w 3. minucie meczu dla zawodnika Arki Gdynia, dzięki czemu nabrał pewności siebie i mógł kontrolować spotkanie. W dwumeczu Gracjan Gołębiewski wygrał wynikiem 3:1 i osiągnął największy sukces w polskich turniejach.

– Bardzo przyjemnie jest obudzić się w poniedziałek jako mistrz Ekstraklasa Games na Xbox One. Dwa przegrane finału w rundach zimowej i wiosennej tylko powiększały mój apetyt na zwycięstwo. Całe szczęście do trzech razy sztuka. To co na pewno cieszy, to fakt ze Arka Gdynia bardzo dobrze zaprezentowała się na obu konsolach, czwarte oraz pierwsze miejsce chociaż na moment zapewniły na twarzach kibiców naszego klubu uśmiech. Sezon powoli się kończy, a ja niezmiernie cieszę się z pierwszego zdobytego tytułu i mam nadzieje, że to nie jest moje ostatnie słowo. Przez wakacje naładuje solidnie baterie, aby w sezon FIFA 21 wejść z dużym impetem w turnieje międzynarodowe, to cel nadrzędny – powiedział Gracjan „El Polako” Gołębiewski.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności