Aktualności

Polska ponownie wygrała Turniej 3 Narodów

Rozgrywki11.05.2020 
Na przełomie kilku dni reprezentacja Polski w eFutbolu dwukrotnie brała udział w towarzyskim Turnieju 3 Narodów organizowanym przez włoską federację piłkarską. Tym razem wystąpiła reprezentacja w grze FIFA 20, która zmierzyła się z Izraelem oraz gospodarzami turnieju – Włochami. W pierwszym meczu z Izraelem padł remis 2:2, a następnie pokonaliśmy graczy z Półwyspu Apenińskiego wynikiem 3:2.

Kilka dni temu reprezentacja PES 2020 wygrała Turniej 3 Narodów po zwycięstwach z faworyzowanymi Włochami oraz Szwecją i fani eFutbolu zastanawiali się czy reprezentacja w grze FIFA 20 również osiągnie taki wynik. Nasza drużyna składa się z czterech zawodników, którzy wygrali polskie eliminacje, albo zostali powołani na podstawie świetnych wyników na międzynarodowych turniejach. W tym turnieju wystąpił jeden zawodnik na konsoli PlayStation 4 (Damian „Damie” Augustyniak) oraz jeden zawodnik na konsoli Xbox One (Kacper „Furman” Furmanek), którzy liczyli na zwycięstwo pomimo mocnych przeciwników.

W pierwszym meczu graliśmy z Izraelem, który wcześniej przegrał z Włochami 3:6 i wiedzieliśmy, że nasi rywale muszą to spotkanie wygrać. Rozpoczęliśmy od pojedynku na Xbox One, w którym Kacper Furmanek grał bardzo pewnie i kontrolował sytuację w pierwszej połowie tego spotkania, ale nie mogliśmy się doczekać na bramki. Niespodziewanie w drugiej połowie to rywal strzelił pierwszą, a potem drugą bramkę. Pomimo sytuacji strzeleckich niestety Kacprowi nie udało się strzelić chociażby bramki kontaktowej, a na taką zdecydowanie zasłużył patrząc na przebieg tego spotkania. W meczu na PS4 Damian Augustyniak był w trudnej sytuacji, bo na profesjonalnym poziomie odrobić dwie bramki straty może być nie lada wyczynem. Niemniej jednak Damie od samego początku zdawał się kontrolować sytuację na boisku i pomimo defensywnej gry rywala padła najpierw pierwsza, a potem kolejna bramka dla Polski. Liczyliśmy, że uda się jeszcze strzelić jednego gola, ale w tym meczu musieliśmy nacieszyć się remisem.

W drugim pojedynku Włosi mieli komfortową sytuację, bo remis gwarantował im zwycięstwo w turnieju. Niemniej jednak wiedzieliśmy, że nie będą się nastawiać wyłącznie na grę w obronie, a widoczna będzie chęć strzelania bramek. Kacper rozpoczął spotkanie od kilku sztuczek technicznych i ładnych zagrań, a Włoch bardzo długo holował każdą piłkę i utrzymywał się w jej posiadaniu. Zdawało się, że nasz reprezentant nie ma pomysłu na zatrzymanie jego stylu gry, a po straconej bramce wyglądało to tylko gorzej. Optycznie Włoch dominował, ale na nasze szczęście po jednym z ataków Polaka udało się strzelić gola dającego wynik 1:1 i Furman zaczął odzyskiwać kontrolę nad meczem. Kolejnej bramki już nie widzieliśmy i Damie wiedział, że musi wygrać swoje spotkanie, aby Polacy wygrali ten turniej. Od samego początku widać było, że jest nastawiony na grę ofensywną, ale piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywala. Gdy już po znakomitej akcji ten gol padł, bardzo szybko Włoch odrobił. W drugiej połowie było już bardzo mało czasu, aby wydrzeć to zwycięstwo, ale Damian grał do końca i udało się to! W końcówce spotkania strzelił gola na 2:1 i tym samym Polska wygrała ten turniej.

– Cieszę się, że udało Polska wygrała, bo zawodnicy Izraela oraz Włoch to osoby osiągające dobre wyniki na międzynarodowej scenie FIFA. Po meczu z Izraelem miałem wielki niedosyt, bo czułem się lepszy w tym meczu, a Damie musiał odrabiać moje straty. Z Włochami wynik już zdecydowanie lepszy i Damie zagwarantował nam zwycięstwo. Mecze dla reprezentacji są nieco inne niż zwykły turniej. Czuję nieco większą presję, ale jestem gotowy na kolejne wyzwania – powiedział Kacper „Furman” Furmanek.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności