Aktualności

Podsumowanie Ekstraklasa Games Pro na PlayStation 4

Rozgrywki13.01.2021 

Po 6 kolejkach rozgrywek Ekstraklasa Games Pro w FIFA 21 zaglądamy w tabelę PlayStation 4, aby sprawdzić, kto zbliżył do udziału w finałach oraz zaproszenia na finały kwalifikacji do reprezentacji Polski.

Po sześciu kolejkach do zdobycia było 18 punktów, ale ta sztuka się nie udała nikomu. Najbliżej tego wyczynu był Kamil „Riptorek” Soszyński, który obecnie przewodzi w tabeli z 16 punktami.

Bramkostrzelny lider

Obecnym liderem jest wspomniany wyżej zawodnik Jagielloni Białystok – Kamil „Riptorek” Soszyński, który przez ostatnie lata walczy o najwyższe laury i jest zaliczany do TOP4 Polski w każdej z ostatnich edycji FIFA. Przy bilansie 5-1-0 ma też najlepszy bilans bramkowy z całej ligi, co pokazuje, że liczy się w walce o zwycięstwo w tej klasyfikacji.  wielu lat jest obecny w czołówce graczy w Polsce, ale liczy na spektakularny sukces, którym na pewno byłoby wygranie Ekstraklasa Games. Na PS4 nie ma co patrzeć w kalendarz, bo większość zawodników jest znany na scenie FIFA i tu każdy może wygrać z każdym, ale Kamil 4 z 6 meczów grał z zawodnikami z pierwszej ósemki, czyli może mieć łatwiejsze mecze w kolejnych kolejkach. Jeżeli mu się nie powiedzie w klasyfikacji indywidualnej, to może liczyć na awans drużynowy, bo Jagiellonia prowadzi w tabeli ogólnej z przewagą 6 punktów nad drugim zespołem.

Młody, utalentowany i niepokorny

Zawsze pewny siebie i mówiący tylko o zwycięstwach – Nikodem „Piko” Pawlak – to jeden z faworytów klasyfikacji PS4, który obecnie z bilansem 5-0-1 okupuje drugą pozycję z jednym punktem straty do lidera. Zawodnik Pogoni Szczecin jest zwycięzcą pierwszego sezonu Ekstraklasy Games i nie wyobraża sobie, aby nie zakończyć tegorocznych rozgrywek chociażby na podium. To, że jest w formie, pokazują też jego wyniki w rozgrywkach międzynarodowych (turnieje FIFA Global Series oraz eClub World Cup). Na mecz szlagierowy z Riptorkiem będzie czekała cała scena. Tutaj link.

Będzie „powrót króla”?

Kolejny w tabeli jest reprezentant Polski i zawodnik Legii Warszawa – Miłosz „milosz93” Bogdanowski. Urodzony w Ostrołęce zawodnik obecnie ma 14 punktów (bilans 4-2-0) i to jest bardzo dobra pozycja do ataku. Miłosz ma na swoim koncie cztery tytuły mistrzowskie i chciałby w tym sezonie ten dorobek powiększyć. Na pewno może liczyć też klasyfikację drużynową, bo po przyjściu ubiegłorocznego zwycięzcy – Gracjana „Polako” Gołębiewskiego – Legia liczy się też w klasyfikacji drużynowej (obecnie na drugim miejscu). Miłosz niespodziewanie tracił punkty z zawodnikami Wisły Płock i Górnika Zabrze, a są to gracze zajmujący miejsca w drugiej połowie tabeli.

Znani i lubiani

Dywizja PlayStation 4 jest bardzo mocna i pomimo wskazania 2-3 faworytów, to jest większa ilość graczy, którzy mają w swoich osiągnieciach wygrane w turniejach i mają potencjał, aby powalczyć o tytuł mistrza Polski. Marcin „mRN” Sczes reprezentujący Zagłębie Lublin na pewno inaczej sobie wyobrażał ten sezon. Był już bliski przejścia na „esportową emeryturę”, ale dał sobie jeszcze szansę w tym roku. Niestety obecnie z bilansem 1-1-4 zajmuje dopiero 13. lokatę i na sukces już nie ma co liczyć. Jakub „Cyanide” Mikołajewski to zawodnik, którego obawiać się może każdy, ale póki co, z bilansem 2-2-2 jest dopiero na 9. miejscu w tabeli. Cyanide miał dobre występy w rozgrywkach międzynarodowych, ale na polskim podwórku radzi sobie gorzej. Piotr „Pontonix300” Szczepański to ubiegłoroczny zwycięzca, ale po 6. kolejkach zajmuje dopiero 8 miejsce z bilansem 3-1-2. Nie jest daleko do lidera, ale musi się postarać o lepsze wyniki.

Czerwone latarnie ligi

Na dole tabeli raczej bez większych niespodzianek, ale nikt nie spodziewał się, że po 6 kolejkach będą jeszcze zawodnicy bez punktów na swoim koncie. Rafał „Pricket” Roczniak (Śląsk Wrocław) oraz Kacper „Repcak” Granicz (Stal Mielec) mają same porażki i tylko po 3 bramki strzelone rywalom. Umiejętności na pewno mają, ale zbyt niskie, aby powalczyć na poziomie Ekstraklasa Games.

Co dalej?

Jeszcze 2-3 kolejki i wyklaruje się grupa 3 graczy, którzy powinni walczyć o zwycięstwo w tej klasyfikacji. Tabela jest jeszcze dosyć spłaszczona w pierwszej ósemce, aby nie dało się odrobić strat, ale następne 3 tygodnie dadzą odpowiedź, kto będzie walczył o zwycięstwo, a kto będzie mógł traktować te rozgrywki jako formę treningu.

Ty też możesz grać dla klubu

Wystartowały rozgrywki Ekstraklasa Games Open, które są otwarte dla wszystkich fanów eFutbolu. Każdy z Was może wziąć udział w rozgrywkach i reprezentować jeden z klubów PKO Ekstraklasa! Warto spróbować się z innymi graczami, bo najlepszy gracz danej konsoli zagra na finałach z profesjonalistami o tytuł Mistrza Polski EA SPORTS FIFA 21! Więcej o Ekstraklasa Games: https://www.ekstraklasagames.org

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności