Aktualności

MVP Ekstraklasa Games zaproszeni na finały PZPN

Rozgrywki22.02.2021 
Zakończył się sezon zasadniczy Ekstraklasa Games Pro, z którego awans do finałów kwalifikacji do reprezentacji Polski uzyskali Kamil „Riptorek” Soszyński (PS4) oraz Damian „Natsu” Gajewski (XO). Zwycięzcy zagrają również w finałach Ekstraklasa Games.

Drużynowo najlepiej w sezonie zasadniczym poradziła sobie Legia Warszawa, która za sprawą reprezentantów Polski – Miłosza „milosz93” Bogdanowskiego oraz Gracjana „Polako” Gołębiewskiego w ostatniej kolejce zapewniła sobie tytuł drużynowego mistrza Polski, ale indywidualnie ustąpili miejsca reprezentantom Jagiellonii Białystok (Riptorek) oraz Śląska Wrocław (Natsu).

Trzymał ligę w garści

Kamil „Riptorek” Soszyński od samego początku sezonu zasadniczego był mocny i przez 13 kolejek był samodzielnie na pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek PS4 (w dwóch przypadkach miał gorszy bilans bramkowy od lidera przy takiej samej liczbie punktów), co bezwzględnie potwierdza jego klasę kolejny rok z rzędu. W zeszłym sezonie mogliśmy go oglądać w finale kwalifikacji do reprezentacji Polski FIFA 20, gdzie uległ Miłoszowi, a w Ekstraklasa Games również jego pojedynek z Miłoszem zadecydował o tym, że to Legia zdobyła tytuł drużynowego mistrza Polski FIFA 21. Ostatnie dwie kolejki w wykonaniu Riptorka nie były najlepsze (2:2 z Jakubem „cyanide” Mikołajewskim i 1:3 z Miłoszem „milosz93” Bogdanowskim), ale drużynowo tylko matematycznie mógł stracić awans na finały Ekstraklasa Games, a indywidualnie zdobycie jednego punktu wystarczyło, aby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli PS4.

Walczył, czekał, awansował

Damian „natsu” Gajewski również od pierwszych meczów w rozgrywkach Xbox One był w trójce faworytów do wygrania tej klasyfikacji, bo trio Gajewski – PolakoJakubowski cały czas byli blisko siebie i nawet w końcowej klasyfikacji dzieli ich tylko 1 punkt. W ostatniej kolejce rozgrywanej online przegrał w bezpośrednim meczu z Bartoszem „bejott” Jakubowskim, co zawodnikowi Wisły Kraków dało otwartą drogę do zakończenia sezonu na pierwszym miejscu – musiał tylko wygrać w studio z graczem Jagiellonii Białystok. Piotr „Piterek” Kochan nie walczył o zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej, ale liczył na zwycięstwo drużynowe – dlatego ten pojedynek mógł się skończyć w każdą stronę. Bejott z Piterkiem zremisował, dzięki czemu Natsu może cieszyć się z awansy na finały. Patrząc przez poszczególne kolejki, to do 13. kolejki Natsu tylko raz był samodzielnym liderem, a 6 razy dzielił to miejsce (z tą samą liczbą punktów) z co najmniej jednym zawodnikiem. Po swoich 15 meczach był liderem, ale czekał na zamknięcie kolejki, która dała mu zwycięstwo.

Finały będą bardzo ciekawe

W finałach Ekstraklasa Games zobaczymy bardzo ciekawe mecze i może to być event finałowy Ekstraklasy Games od początku jej istnienia. Na PlayStation 4 Miłosz „milosz” Bogdanowski zmierzy się w pierwszym meczu ze zwycięzcą Ekstraklasa Games Open, a Kamil „Riptorek” Soszyński zagra z Maksymilianem „Zalewskyyy” Zalewskim reprezentującym barwy Warty Poznań. Na Xbox One Gracjan „Polako” Gołębiewski czeka na zwycięzcę Ekstraklasa Games Open, a Piotr „Piterek” Kochan tym razem nie będzie chciał pomóc w awansie Damianowi „Natsu” Gajewskiemu.

Ty też możesz grać dla klubu

Wciąż trwają rozgrywki Ekstraklasa Games Open, które są otwarte dla wszystkich fanów eFutbolu. Każdy z Was może wziąć udział w jutrzejszych kwalifikacjach do Zagłębia Lubin oraz Cracovii! Warto spróbować się z innymi graczami, bo najlepszy gracz danej konsoli zagra na finałach z profesjonalistami o tytuł mistrza Polski EA SPORTS FIFA 21! Zapisy na: https://www.ekstraklasagames.org

TAGI: efutbol, fifa21,

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności