Aktualności

Mecz Polska – Hiszpania w grze PES 2020 na kanałach Łączy nas eFutbol

Rozgrywki28.02.2020 
W związku z decyzją wojewody śląskiego o zakazie udziału publiczności podczas Intel Extreme Masters, która dotyczy również targów IEM Expo, z wielkim żalem nie przywitamy Was na specjalnej strefie łączącej świat wirtualnego futbolu oraz tradycyjnej piłki. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym boisko piłkarskie, zaprosiliśmy wyjątkowych gości ze świata piłki nożnej oraz planowaliśmy rozegrać pierwsze oficjalne spotkanie reprezentacji Polski w grze eFootball PES 2020. W tej sytuacji chcemy poinformować fanów eFutbolu, że nasi reprezentanci zmierzą sie z Hiszpanami. Transmisja będzie dostępna zgodnie z zapowiedziami na kanałach Łączy nas eFutbol w sobotę 29.02 od godziny 14:00.

– Spotkanie z reprezentacją Hiszpanii to poważny test dla naszej kadry przed eEuro 2020. Tym razem nie uda nam sie rozegrać pojedynku przy udziale publiczności, ale dzięki uprzejmości przedstawicieli Stadionu Śląskiego mamy wspaniałe warunki do organizacji tego spotkania. Zapraszamy na nasze kanały społecznościowe do obejrzenia transmisji – powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

– Myślę, że tak niezwykłe wydarzenie, jakim jest mecz reprezentacji Polski z Hiszpanią w ramach rozgrywek w grze PES 2020, to idealna okazja, aby pokazać, że Stadion Śląski to obiekt nowoczesny i odpowiadający wymaganiom dzisiejszych realiów. Nie wahaliśmy się ani chwili, aby podjąć się realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Dla nas ważne jest także to, aby zaakcentować, że sprawność intelektualna, tak przecież potrzebna w e-sporcie, idzie w parze ze sprawnością fizyczną, którą staramy się promować wśród młodych ludzi. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż człowiek, który stara się pozostać sprawny na obu tych płaszczyznach, a my pokazujemy, że stwarzamy warunki do dbania o każdy z tych elementów – powiedział Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Spotkanie odbędzie się, zgodnie z pierwotnym harmonogramem, 29 lutego o godzinie 14:00. Transmisja będzie dostępna na naszym kanale na portalu Facebook – Łączy nas eFutbol, a także w języku hiszpańskim na kanałach hiszpańskiej federacji piłki nożnej.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności