Aktualności

Kwalifikacje do reprezentacji Polski w eFutbolu – FIFA 20

Rozgrywki21.01.2020 
Polski Związek Piłki Nożnej ogłasza drugi turniej kwalifikacyjny do reprezentacji Polski w eFutbolu. Jego celem jest wyłonienie dwóch najzdolniejszych zawodników w grze FIFA 20 od Electronic Arts, którzy reprezentowaliby Polskę w FIFA eNations Cup oraz meczach towarzyskich z innymi krajami.

Rozgrywki odbywają się na konsoli PlayStation 4 oraz Xbox One. Pierwsze mecze w etapie rozgrywanym przez Internet odbędą się już 28 stycznia, a kwalifikacje będą otwarte dla wszystkich fanów eFutbolu. Pierwszy etap składa się z pięciu sesji eliminacyjnych, które umożliwią wyłonienie najlepszych szesnastu zawodników w kraju na danej konsoli. Strona turniejowa, na której można zapisać się do rozgrywek znajduje się pod tym LINKIEM.

W fazie grupowej, rozgrywanej online, szesnastu zawodników na danej konsoli będzie rywalizowało w systemie szwajcarskim, a zwycięzca tej fazy będzie miał zapewnione jedno z czterech miejsc na turnieju finałowym. Kolejnych ośmiu zawodników powalczy o awans w barażach. Podczas finałów, rozgrywanych 16 lutego w Warszawie, zwycięzca turnieju na PlayStation 4 oraz zwycięzca turnieju na Xbox One zapewnią sobie miejsce w reprezentacji Polski w eFutbolu. Kadra zostanie uzupełniona powołaniami na podstawie rankingu światowego z cyklu FIFA Global Series.

– Mamy kilku zawodników, którzy będą faworytami turnieju eliminacyjnego do reprezentacji, ale na scenie eFutbolu w każdym sezonie pojawia się nowa gwiazda, która niespodziewanie dołącza do grona najlepszych. Rozgrywki będą trudne i awans do etapu finałowego będzie wyzwaniem dla każdego zawodnika na polskiej scenie FIFA – ocenia selekcjoner reprezentacji eFutbolu, Jarosław Radzio.

Drużyna powołana przez Polski Związek Piłki Nożnej jako jedyna będzie uprawniona do rywalizacji w eliminacjach do drużynowych rozgrywek międzynarodowych organizowanych przez FIFA, ale planowane są również spotkania towarzyskie z reprezentacjami innych krajów zaangażowanych w eFutbol.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności