Aktualności

Końcówka Ekstraklasa Games będzie gorąca!

Rozgrywki05.02.2021 
W rozgrywkach Ekstraklasa Games rozegrano już 12 z 15 kolejek. Końcówka sezonu będzie bardzo zacięta, bo wielu graczy jeszcze liczy na awans do turnieju finałowego. Zobaczmy jak to wygląda.

Rozgrywki Ekstraklasa Games są podzielone na klasyfikację indywidualną dla konsol PlayStation 4 oraz Xbox One, a także drużynową. W finałach zagrają 2 najlepsze kluby z klasyfikacji drużynowej, a także najlepszy zawodnik z klasyfikacji drużynowej PS4 oraz XO. Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej zostaną zaproszeni na turniej finałowy kwalifikacji do reprezentacji Polski. Przeanalizujmy sytuację w klasyfikacji indywidualnej.

PlayStation 4 – turniej samotnego lidera

Po 12. kolejkach na szczycie jest Kamil „Riptorek” Soszyński który z przewagą 4 punktów nad peletonem wydaje się być pewniakiem do zakończenia sezonu regularnego na najwyżej pozycji. Ostatnie kolejki to relatywnie łatwe zdobycze punktowe w wykonaniu zawodnika Jagiellonii Białystok, ale jeżeli patrzymy na nadchodzące trzy kolejki, to spotka się tam z Miłoszem „milosz93”Bogdanowskim z Legii Warszawa oraz Jakubem „Cyanide” Mikołajewskim z Wisły Kraków. Obecnie ma bilans 10-1-1 i finisz sezonu regularnego może być trudny, ale na pewno będzie miał w głowie to, że nie musi wszystkiego wygrać.

Na pozycji wicelidera wspomniany wyżej Miłosz „milosz93” Bogdanowski, który jest czterokrotnym Mistrzem Polski. Po nieudanych zeszłorocznych finałach Ekstraklasa Games w tym roku liczy na najwyższe laury.  Obecnie z bilansem 8-3-1 ma drugie miejsce i 4 punkty straty, ale też bezpośredni pojedynek z Riptorkiem. Dodatkowo zagra z Dawidem „dewidek” Kamasińskim oraz Piotrem „Pontonix300” Szczepanikiem. Zawodnik Legii Warszawa w każdym meczu będzie musiał zagrać na 110%, aby zwyciężyć w tej klasyfikacji.

Na trzecim miejscu również wspomniany wyżej Dawid „dewidek” Kamasiński, który początek sezonu miał bardzo słaby i dużo remisował, a pod koniec rozgrywek jest na dobrej fali. Obecnie z bilansem 7-5-0 jest jedynym zawodnikiem, który nie przegrał jeszcze spotkania w lidze. Jeżeli utrzyma taką formę to jeszcze może się liczyć w walce o awans. W ostatnich trzech kolejkach zagra z Miłoszem, Pricketem i Piko – więc w dwóch spotkaniach będzie miał bardzo trudnych rywali.

PlayStation 4 – peleton ma o co grać

Za wspomnianą trójką jest jeszcze Maksymilian „Zalewskyy” Zalewski oraz Tomasz „tomek601” Legut, którzy wraz z dewidkiem mogą powalczyć jeszcze o awans, bo zawodnicy Legii i Jagiellonii mogą awansować z klasyfikacji drużynowej, a to premiowałoby awansem do finałów Ekstraklasa Games kolejnego gracza z tabeli – potencjalnie właśnie z trzeciego miejsca. Maks zagra swoje mecze z bartillosorcem, Pontonixem oraz Mrn’em i może się okazać, że zdobędzie w nich co najmniej 7 punktów, które mogą dać mu awans. Jeśli chodzi o Tomka to on spotka się z 12., 13. i 15. graczem w tabeli, co w teorii oznacza dla niego 9 łatwych punktów. Czy tak to się skończy? Zobaczymy na wirtualnej murawie.

PlayStation 4 – kto gasi światło?

Zawodnik Stali Mielec na 16. miejscu z bilansem 0-0-12, bilans bramek 6-60, chyba nikt się tego nie spodziewał, że w Ekstraklasa Games możemy dożyć takiej sytuacji. Poza nim na pewno należy skarcić Marcina „Mrn” Szczesa, bardzo utytułowanego gracza, który w obecnym sezonie z bilansem 2-1-9 ma dopiero 14. miejsce. Jak popatrzymy wyżej to Jakub „Cyanide” Mikołajewski również liczył na lepszy występ, tym bardziej, że brakuje jego punktów, aby Wisła Kraków była w TOP2 rozgrywek w klasyfikacji drużynowej. Piotr „Pontonix300” Szczepanik to mistrz zeszłego sezonu, ale chyba już zapomniał jak się wygrywa ważne mecze. Wydawało się, że po dobrych występach w europejskich rozgrywkach wyżej powinien być Nikodem „Piko” Pawlak, ale potracił punkty i obecnie musiałby zagrać świetne 3 mecze, a także liczyć na potknięcie się rywali.

Xbox One – bo do tanga trzeba trojga

Nie ma w tym podtytule błędu – w rozgrywkach Xbox One tylko 3 zawodników pokazuje najwyższy kunszt na wirtualnych – Bartosz „bejott” Jakubowski, Damian „natsu” Gajewski i „Gracjan „polako” Gołębiewski. Bejott – zawodnik Wisły Kraków, obecnie lideruje w tabeli z dorobkiem 29 punktów, a natsu (Śląsk Wrocław) i polako (Legia Warszawa) mają tylko jedno oczko niżej. Najbardziej zmotywowany z nich jest natsu, bo Śląsk nie ma szans na TOP2 w klasyfikacji drużynowej. Jak popatrzymy w kalendarz meczowy to zobaczymy w ostatniej kolejce mecz bejott kontra natsu – który może decydować o tym, który z nich awansuje na finały! Dla zawodnika Wisły (obecny bilans 9-2-1) przed tym spotkaniem będą jeszcze pojedynki z Robertem „LisekHD” Liszką oraz Piotr „Piterek” Kochanem i nie jest powiedziane, że zdobędzie tu łatwo 6 punktów. Natsu najpierw powalczy z Oskarem „Rybson” Rybarskim, potem z Michałem „GentleMike” Lauerem i tu wydaje się, że będzie miał łatwiejszą przeprawę. Teoretycznie najswobodniej powinien czuć się Polako, bo on liczy na wygraną Legii w klasyfikacji drużynowej, a jeśli chce mieć wszystko we własnych rękach to musi wygrać braćmi Lauer oraz Piterkiem. Piterek w klasyfikacji indywidualnej już się nie liczy, ale musi zbierać punkty do klasyfikacji drużynowej, aby wspólnie z Riptorkiem awansować do finałów – dlatego nie będzie dostarczycielem punktów.

Xbox One – bez perspektyw na awans

Kacper „Furman” Furmanek, Oskar „Osken” Orłowski, Michał „GentleMike” Lauer – w oczach niektórych mieli być czarnymi końmi tych rozgrywek. Szczególnie zaskakuje forma reprezentanta Polski – Furmana, który na początku sezonu stracił punkty i nie zdołał ich odrobić do liderów tego sezonu. Na pewno wszyscy będą mieli motywacje, aby pokazać się w kwalifikacjach do reprezentacji Polski na MŚ Fifa eNations Cup.

Xbox One – „kończ waść, wstydu oszczędź”

Patrzysz w tabele, a Cracovia na dnie – 0-0-12 to bilans ich reprezentanta w tych rozgrywkach. Cieżko się ogląda kibicom tego klubu te rozgrywki bo na PS4 gra lepiej, ale też nie zdobywa punktów na górną połowę tabeli. W dalszym ciągu LisekHD poniżej oczekiwań jego fanów, a szkoda – bo przecież w pierwszym sezonie grał o najwyższe laury w barwach Jagiellonii. Niespodzianką dla wielu też jest niskie miejsce Patryka „koniu_94” Jakubczaka, który w zeszłym sezonie walczył w finale kwalifikacji do reprezentacji Polski

Klasyfikacja drużynowa

Legia Warszawa (Miłosz / Polako) i Jagiellonia Białystok (Riptorek / Piterek) kontrolują sytuację w tabeli – ich dzieli tylko 1 punkt (55pkt-54pkt), a trzecia w tabeli Wisła Kraków ma ich 46. 8 punktów to duża przewaga, ale pamiętajmy, że każdy zawodnik zdobywa swoje punkty więc jest ich jeszcze 18 do zdobycia. Czy Wisła Kraków (Cyanide / bejott) dogoni TOP2? Będzie ciężko, ale Wisła ma bezpośredni pojedynek z Legią Warszawa – on może zadecydować o awansie z klasyfikacji drużynowej. Piast Gliwice (Dewidek / GentleMike), kolejny w tabeli klub z (44 pkt.) już nie powinien się liczyć o awans.

Jak popatrzymy w dół tabeli, to niestety widzimy tam Cracovię i Stal Mielec, które de facto grały tylko jednym zawodnikiem – bo drugi w ogóle nie punktował. To samo tyczy się Śląska Wrocław, który za sprawą natsu powinien być zdecydowanie wyżej, ale kolega z PS4 nie dowozi potrzebnych ku temu punktów.

Ty też możesz grać dla klubu

Trwają rozgrywki Ekstraklasa Games Open, które są otwarte dla wszystkich fanów eFutbolu. Każdy z Was może wziąć udział w rozgrywkach i reprezentować jeden z klubów PKO Ekstraklasa! Warto spróbować się z innymi graczami, bo najlepszy gracz danej konsoli zagra na finałach z profesjonalistami o tytuł Mistrza Polski EA SPORTS FIFA 21! Więcej o Ekstraklasa Games: https://www.ekstraklasagames.org

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności