Aktualności

Kolejna wygrana polskiej reprezentacji eFutbolu w grze FIFA 20

Rozgrywki20.05.2020 

W czasie, gdy prawdziwe rozgrywki piłkarskie oczekują na wznowienie, wirtualna piłka nożna daje nam zastrzyk piłkarskich emocji. Tym razem reprezentacja Polski w grze FIFA 20 pokonała w meczu towarzyskim Norwegię wynikiem 3:1 – tak samo jak reprezentacja PES 2020 na początku roku.

Polska reprezentacja w grze FIFA 20 została powołana na eliminacje do Mistrzostw Świata FIFA eNations Cup, ale z powodu korona wirusa wszystkie rozgrywki dedykowane profesjonalistom zostały wstrzymane aż do odwołania. Ponieważ wiele krajów ma już swoją reprezentacje, federacje piłkarskie organizują mecze towarzyskie, aby sprawdzić umiejętności swoich zespołów.

Polska otrzymała zaproszenie do meczu towarzyskiego od Norwegii, która wśród federacji piłkarskich jest pionierem w dziedzinie esportu. Już od 3 lat działają w tym kierunku i zarówno FIFA jak i UEFA często korzystają z ich rad oraz doświadczeń. Nawet koronawirus nie zatrzymał Norwegów, aby spotkali się na stadionie piłkarskim, trenowali i stamtąd też rozegrali mecz towarzyski, a wszystko zgodnie z zasadami dystansu społecznego.

Pojedynek składał się z czterech meczów, po dwa na konsolę. Norwegowie wystawili czterech zawodników, natomiast w naszych szeregach pojawiła się dwójka, która dominuje wśród Polaków w rankingu światowym FIFA.GG. Na PlayStation 4 wystąpił Damian „Damie” Augustyniak, zawodnik AS Roma eSports – obecnie na ósmym miejscu w rankingu światowym, a na Xbox One zadebiutował w reprezentacji Gracjan „El Polako” Gołębiewski – zawodnik Arki Gdynia eSports, który znajduje się na 24. miejscu w rankingu światowym.

Pojedynek rozpoczął Damie, którego przeciwnik preferował bardzo defensywny styl. Przy stanie 1:1 jeszcze w pierwszej połowie Damian popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki od bramkarza i od stanu 1:2 Norweg grał bardzo wolno doceniając każdą upływającą sekundę gry. Pomimo kilku akcji ofensywnych nie udało się strzelić gola i po pierwszym meczu niespodziewanie przegrywaliśmy. Do akcji wkroczył Gracjan, który dosłownie przed meczem skompletował skład, aby spełniał restrykcje wyznaczone przez organizatorów spotkania. Damie był zaskoczony jego wyborami, ale okazało się, że były one trafne. El Polako bardzo dobrze kontrolował grę i nie dawał rywali zbyt dużo szans na strzelenie bramki, a sam po przyśpieszeniach swoich ofensywnych zagrań strzelił rywalowi 3 bramki, który sprawiał wrażenie, że po prostu nie chce stracić więcej goli.

W drugim meczu Damie miał motywacje, aby zagrać o wiele lepiej i już w 8. minucie świetną sztuczką techniczną w polu karnym rywala obrońców oszukał Youcef Atal i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Algierski zawodnik również na początku drugiej połowy zmylił obronę Norwega i Damie wyszedł na prowadzenie 2:0. Damian na bieżąco komentował swoje spotkanie na transmisji online i czuł, że już tego zwycięstwa nie odda. Kontrolował to spotkanie i zatrzymywał kolejne ataki przeciwnika, ale w 80. minucie niespodziewanie bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę strzelił Neymar. Końcówka była emocjonująca, ale Damian się wybronił i Polska wyszła na prowadzenie. Pojedynek miał zakończyć debiutant – El Polako. Tym razem mecz nie rozpoczął się od szybkiej bramki, ale optycznie wielką przewagę miał nasz zawodnik. Rywal w pierwszej połowie oddał tylko jeden strzał na bramkę Polaka, a pod koniec pierwszej połowy Ianis Hagi uciekł obrońcy i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Aby zwyciężyć w pojedynku Gracjan potrzebował zremisować, ale walczył o kolejną bramkę. Nie udało jej się strzelić, ale rywal zbytnio nie zagroził naszemu reprezentantowi i kończy ten pojedynek bilansem 3-0-1.

– Cieszę się, że udało się w końcu zadebiutować w reprezentacji, a do tego wygrać dwa spotkania. Razem z Damianem zrobiliśmy dobrą robotę i pewni siebie Norwegowie zostali pokonani. Gra składem przygotowanym specjalnie na to spotkanie nieco utrudniała sprawę, ale jak widać wszystko skończyło się dobrze. Teraz czekamy na mocniejszych rywali, a w szczególności na przywrócenie rozgrywek, abyśmy mogli powalczyć o tytuł mistrzów świata – powiedział Gracjan „El Polako” Gołębiewski.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności