Aktualności

[FIFA 20] Polacy lepsi od Hiszpanii! Zobacz zwycięstwo biało-czerwonych

Rozgrywki12.05.2020 
Za nami kolejny towarzyski mecz międzynarodowy rozegrany na wirtualnej murawie. Na kanałach Łączy Nas Piłka widzieliśmy już mecze z Finami, Ukraińcami oraz Rosjanami, a tym razem nadszedł czas na bardzo mocnego rywala – Hiszpanię. W tym interesującym spotkaniu w grze FIFA 20 reprezentowali nas Kamil Grabara oraz Miłosz Bogdanowski, a mecz skomentowała legenda polskiej „komentatorki” – Dariusz Szpakowski.

Z racji panujących warunków epidemiologicznych wszystkie rozgrywki sportowe zostały odwołane lub zawieszone, ale w dobie koronawirusa rozwinął się esport i coraz więcej federacji piłkarskich organizuje wydarzenia łączące świat wirtualny z prawdziwym. W poprzednich spotkaniach mogliśmy zobaczyć jak na wirtualnej murawie radzą sobie reprezentanci kadry A: Krzysztof Piątek, Krystian Bielik, Maciej Rybus i Mateusz Klich oraz reprezentant eFutbolu – Damian „Damie” Augustyniak.

W meczu z Hiszpanią zagrali ze sobą przedstawiciele reprezentacji U-21 oraz eFutbolu, a rozgrywka odbyła się w dostępnym w grze FIFA 20 trybie równych statystyk. Pojedynek składał się z dwóch meczów, z których wyniki zostały zsumowane, aby uzyskać końcowy rezultat.

W pierwszym spotkaniu zobaczyliśmy czterokrotnego mistrza Polski Miłosza Bogdanowskiego, który zmierzył się z pięciokrotnym mistrzem Hiszpanii grającym dla Atletico Madryt i organizacji Movistar Riders – Andonim Payo. Miłosz dostał się do reprezentacji wygrywając turniej eliminacyjny, a Hiszpan został powołany na bazie wyników w turniejach międzynarodowych i wysokiej pozycji w rankingu światowym. W pierwszej wtorkowej potyczce lepszy okazał się reprezentant Polski, który pokonał swojego rywala 4:1.

W drugim spotkaniu na wirtualnej murawie pojawili się zawodnicy reprezentacji młodzieżowych. Polskę reprezentował Kamil Grabara, bramkarz w angielskiego Huddersfield Town, do którego jest wypożyczony z Liverpoolu, a po stronie Hiszpanów zameldował się Alejandro Pozo, prawy napastnik występujący w RCD Mallorca, do którego jest wypożyczony z Sevilli. Zarówno Kamil jak i Alejandro są doświadczonymi zawodnikami w grze FIFA i kibice mogli spodziewać się interesującego starcia. I takie rzeczywiście nastąpiło – choć Kamil Grabara jako pierwszy stracił bramkę, zdołał z nawiązką odrobić dystans i prowadził już 2:1. Jego rywal potrafił doprowadzić do wyrównania, ale nie odrobił już straty z pierwszego meczu. Dzięki temu w ostatecznym rozrachunku biało-czerwoni zwyciężyli 6:3! Zapraszamy do obejrzenia retransmisji tej emocjonującej potyczki.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności