II Liga

Rafał Siemaszko w lipcu 2020 roku zakończył, trwającą pięć lat, przygodę z Arką Gdynia. Zdobył dla niej 33 bramki, w tym kilka ważnych trafień, które zapisały się w historii klubu z Olimpijskiej. W nowym sezonie reprezentuje barwy drugoligowego Sokoła Ostróda, gdzie walczy o to, by również tam być dobrze zapamiętanym. Powoli też szykuje się na życie po piłkarskim życiu. – Myślę o zostaniu trenerem – zdradza swoje plany Łączy Nas Piłka.

PKO Ekstraklasa

Cracovia całe przygotowania do rundy wiosennej spędzi w świeżo wybudowanym ośrodku treningowym w Rącznej koło Krakowa. Cracovia Training Center to pięć boisk trawiastych, w tym jedno z podgrzewaną murawą, dwa sztuczne (jedno pod balonem), a także cały zaplecze: szatnie, siłownia odnowa biologiczna czy sale konferencyjne. – Baza jest imponująca – zapewnia trener Michał Probierz.

PKO Ekstraklasa

Na testy zaprosiły go angielskie kluby Norwich City, Aston Villa, Derby County, Arsenal, Chelsea, Liverepool i Southampton. Ostatnio ofertę złożyło Lazio Rzym. Jan Biegański zdecydował się budować karierę krok po kroku, a nie skakać na głęboką wodę. 18-letni pomocnik reprezentacji Polski U-19 pierwszoligowy GKS Tychy zamienił na ekstraklasową Lechię Gdańsk. – Wierzę, że sobie poradzi w ekstraklasie. W jego przypadku na szczęście umiejętności idą w parze z głową – mówi Artur Derbin, trener Biegańskiego w GKS.

III Liga

Adam Żak, Michał Fidziukiewicz, Mariusz Idzik, Szymon Kobusiński – w tym sezonie grono czołowych strzelców trzeciej ligi, którzy wzbudzają zainteresowanie klubów z centralnego poziomu, jest wyjątkowo spore. Sytuacja to jednak rzadka, bo w poprzednich latach dobra i skuteczna gra w rozgrywkach makroregionalnych niekoniecznie musiała oznaczać szansę na awans sportowy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności