PKO Ekstraklasa

Sezon 2020/2021 w PKO Ekstraklasie jest drugim w historii, w którym obowiązuje przepis o grze zawodnika o statusie młodzieżowca. W bieżących rozgrywkach są to piłkarze urodzeni w roku 1999 i młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym ich występów, aktualizowanym po każdej kolejce.

PKO Ekstraklasa

W dwudziestym występie w ekstraklasie Patryk Plewka strzelił pierwszego gola i zaliczył pierwszą asystę. 20-letni wychowanek Akademii Wisły coraz pewniej stawia kroki w lidze. – Przed meczem z Górnikiem zmieniliśmy taktykę na taką, w której Patryk może pokazywać atuty. Zapracował na szansę. Ma w sobie dużo pokory i motywacji do rozwoju. To są cechy, które zawsze dają szansę na coś więcej – uważa Artur Skowronek, trener krakowian.

PKO Ekstraklasa

Pewnie niewielu się spodziewało, że październikową przerwę reprezentacyjną w roli lidera PKO Ekstraklasy spędzi Raków Częstochowa. Składowych tak udanego startu ubiegłorocznego beniaminka jest bardzo wiele. Jedną z nich jest postawa wahadłowych – w tej roli na lewej stronie bardzo dobrze spisuje się Patryk Kun. Z 25-latkiem porozmawialiśmy między innymi… o liczbach.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności