I Liga

Przy nazwisku Łukasza Sierpiny, w rubryce: gole, nigdy nie widniały liczby przykuwające uwagę. Jesień w Fortuna 1 liga należała jednak do pomocnika Podbeskidzia Bielsko-Biała, który już osiem razy trafił do siatki. Tłumaczy, że to po prostu łut szczęścia. – W tej rundzie wszystko co miałem, wykorzystałem. I te bramki padały czasami w kuriozalnych okolicznościach, jak na przykład z Garbarnią Kraków – mówi Sierpina w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

I Liga

Spadek z ekstraklasy i związana z tym przebudowa kadry, na początku sezonu odbił się na formie Sandecji Nowy Sącz, która rundę jesienną kończy na podium Fortuna 1 ligi. Zespół Tomasza Kafarskiego ma styl gry przypominający starą, włoską taktykę – byle nie stracić, z przodu zawsze coś wpadnie. I choć „Sączersi” zdobyli najmniej bramek z czołówki, skuteczniejszych w lidze jest 11 zespołów, to taka specyfika wcale nie sprawia, że są zespołem typowo defensywnym, procentują dyscyplina, skuteczność i doświadczenie piłkarzy.

Ekstraklasa

Co musi zrobić Kibu Vicuna, by Wisła Płock traciła znacznie mniej goli? Czy w Krakowie zwycięży kryzysowa Wisła, wbrew oczekiwaniom i przeciwko silnej Jagiellonii? Dlaczego w Zabrzu czeka na kibiców pierwsze starcie o sześć punktów? Co wyróżnia Lechię, a co Legię przed niedzielnym hitem Ekstraklasy? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed osiemnastą kolejką ligi polskiej.

I Liga

Podczas ostatniej przed przerwą zimową kolejki na stadionach Fortuna 1 Liga padło 21 bramek. Oznacza to, że w ramach akcji charytatywnej „Fortuna za gole” udało się zebrać 42 000 złotych na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat. Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, sponsor tytularny rozgrywek pierwszej ligi postanowiła przekazać na rehabilitację chłopca 50 000 zł, podwyższając tym samym wynik końcowy akcji.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży