PKO Ekstraklasa

Stało się to, na co zanosiło się od kilku długich tygodni. Po sobotnim zwycięstwie nad Cracovią Legia Warszawa zapewniła sobie tytuł mistrza Polski. Na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji w PKO Ekstraklasie drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia wystarczającą do triumfu w lidze przewagę punktową. Dla „Wojskowych” to czternaste mistrzostwo kraju w historii.

II Liga

W 1985 roku Widzew i GKS Katowice walczyły w finale Pucharu Polski. Później po latach występów w ekstraklasie, w tym też w europejskich pucharach, obydwa kluby stanęły na krawędzi i musiały odbudowywać pozycję od czwartej ligi. W niedzielę zmierzą się w hicie 31. kolejki drugiej ligi (niedziela, godz. 13:05, transmisja TVP Sport). Zwycięzca zrobi duży krok w kierunku awansu na zaplecze ekstraklasy. – Szkoda, że nie mam dwóch serc, bo jedno biłoby dla GKS, a drugie dla Widzewa – mówi Marek Koniarek, były napastnik tych drużyn.

PKO Ekstraklasa

Jak duże są problemy Legii Warszawa w ofensywie? Czym wyróżnia się Jagiellonia pod wodzą trenera Iwajło Petewa? Czy Śląsk ma pomysł na grę bez obydwu liderów środka pola? Jak Lech podniesie się po porażce w półfinale Pucharu Polski? Jak ostatnie mecze w PKO Ekstraklasie wykorzystają spadkowicze? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed 35 kolejką rozgrywek.

PKO Ekstraklasa

Film instruktażowy z Kamilem Jóźwiakiem w roli głównej, na temat tego jak zaistnieć w piłce, mógłby posłużyć za materiał wielu młodym zawodnikom, planującym swoją przyszłość z futbolem. Pochodzący z Chociszewa skrzydłowy nie grzeszył sylwetką sportową, co dziś, patrząc na jego wygląd, może wywołać jedynie uśmiech na ustach. Coraz więcej i częściej mówi się o wyjeździe skrzydłowego z Lecha Poznań, w którym stał się wiodącą postacią.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności