Ekstraklasa

Czy Zagłębie Lubin podtrzyma świetną passę z wiosny i włączy się do walki o ligowe podium? Co po rozpoczynających rewolucję kadrową informacjach uda się zbudować Lechowi Poznań? Czy Cracovia zdoła powtórzyć swój popis w kolejnym meczu z Legią w Warszawie? Czy Miedź Legnica przełamie kiepską formę domową z rywalami z grupy spadkowej? Ile da Arce Gdynia spokój trenera Jacka Zielińskiego? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed meczami pierwszej kolejki fazy finałowej LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Dorobek punktowy, z jakim do rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy przystępują drużyny z miejsc: 9. – 16. sprawił, że walka w drugiej ósemce zapowiada się, jak rywalizacja dwóch grup: liderów Wisły Kraków oraz Korony Kielce z peletonem pościgowym liczącym sześć zespołów. W pierwszej sytuacji chodzi o utrzymanie przewagi i uniknięcie niepotrzebnego stresu. Drugi przypadek jest o wiele bardziej skomplikowany: tutaj gra toczy się o konkretną stawkę.

II Liga

Życie Bartłomieja Buczka kręci się wokół Podkarpacia i... pola karnego. 31-letni napastnik posiadł umiejętność jak strzelać gole, i to po kilkanaście na sezon. – Pod bramką musi sprzyjać ci szczęście, ale umiejętności odgrywają tutaj równie ważną rolę. Musisz wiedzieć jak się zachować w polu karnym – tłumaczy w rozmowie z Łączy Nas Piłka „prostą filozofię” skutecznego napastnika piłkarz Resovii.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności