Ekstraklasa

Węgry, Austria, Słowenia i nadmorskie Cetniewo – tam będą przygotowywać się do sezonu polskie zespoły, które zagrają w europejskich pucharach. Ciekawych rywali będzie miała Cracovia, który sprawdzi się z mistrzem Chorwacji, Słowenii, Albanii i wicemistrzem Armenii. Pozostałe zespoły z grupy mistrzowskiej poprzedniego sezonu, poza Zagłębiem Lubin, postawiły na zgrupowania w Polsce.

Ekstraklasa

ŁKS po siedmiu latach wrócił do ekstraklasy, a w środę dostał prezent od miasta – podpisano umowę na dokończenie stadionu. Na dodatek prezes firmy, która wykona inwestycję obiecał, że wybuduje obiekt rok szybciej niż jest w planach. – Mam nadzieję, że standardem będzie nasza ŁKS w ekstraklasie. I do tego na pełnym stadionie – mówił Tomasz Salski, prezes ŁKS.

II Liga

To nie PGE GKS Bełchatów wymieniano w gronie faworytów do awansu na zaplecze ekstraklasy. Tymczasem zespół Artura Derbina zajął trzecie, ostatnie miejsce, oznaczające promocję. – Zadanie nie było łatwe, ale poprzez pracę, dzięki umiejętnościom chłopaków okazało się, że można osiągnąć spory sukces. Rozbiliśmy bank – mówi szkoleniowiec bełchatowian w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

II Liga

Sezon 2018/19 w drugoligowych rozgrywkach przeszedł już do historii. Emocji nie brakowało do ostatnich sekund, a do samego końca ważyły się losy zarówno w kwestii awansu, jak i utrzymania. W ostatnim w tym sezonie magazynie II ligi, oprócz tradycyjnego przeglądu boiskowych wydarzeń, prezentujemy także między innymi 10 najpiękniejszych goli zakończonego sezonu.

FORTUNA I Liga

Okoliczności, w jakich Wigry Suwałki utrzymały się w Fortuna 1 lidze, to sytuacja bez precedensu. Pozostanie na zapleczu LOTTO Ekstraklasy suwalczanie zawdzięczają niespodziewanej wygranej w Częstochowie, jak i bramkarzowi Bytovii Bytów, który strzelił gola w 97. minucie, nie wiedząc, że uratował w ten sposób, nie swój zespół, a właśnie suwalczan.

II Liga

W niedzielę poznaliśmy trzeci zespół, który zapewnił sobie awans do Fortuna 1 ligi. Po Radomiaku Radom i Olimpii Grudziądz, które mogły cieszyć się już tydzień wcześniej, szampany otwarto w Bełchatowie. Na zapleczu LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 zobaczymy bowiem tamtejszy PGE GKS.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności