Ekstraklasa

To było wielkie zaskoczenie, gdy w lipcu 2017 roku temu Michał Probierz w bramce Cracovii postawił na 20-letniego wówczas Adama Wilka. Przed sezonem bramkarz został wypożyczony do Ruchu Chorzów, ale był tam rezerwowym i wrócił do Krakowa. – Tu moje nazwisko trochę kojarzą. Mam nadzieję, że ciężką pracą odbuduję pozycję. Bez grania nie ma rozwoju – przyznaje Adam Wilk.

III Liga

Po nieudanej przygodzie z Podbeskidziem Bielsko-Biała zimą zamienił pierwszą ligę na rywalizację z Sokołem Sieniawa czy Czarnymi Połaniec. Grzegorz Goncerz został piłkarzem Stali Rzeszów, ale ma nadzieję, że już latem będzie się cieszył z pierwszego awansu ze swoją nową drużyną. – To nie będzie proste, ale coś, co przychodzi łatwo, nie daje przyjemności – mówi były król strzelców I ligi w barwach GKS Katowice.

II Liga

To jeden z tych piłkarzy, którym zagraniczny wyjazd w bardzo młodym wieku nie posłużył. Perspektywa gry w wielkim włoskim klubie skończyła się zderzeniem z brutalną rzeczywistością i powrocie do Polski. Dawid Smug, bo o nim właśnie mowa, dzisiaj stara się nie patrzeć wstecz, a myśleć o przyszłości. Ma 25 lat i już spory bagaż doświadczeń.

Ekstraklasa

Czy Zagłębie Sosnowiec po przełamaniu niekorzystnej serii zdoła zbudować pozytywną? Która z drużyn corocznych faworytów ligi – Lecha i Legii – efektywniej przepracowała ostatni tydzień? Czy charakter Wisły zwycięży logicznego faworyta z Gdańska? Czyja kość w „kryzysowym” starciu w Legnicy okaże się słabsza? Kto lepiej obroni się w niedzielnym hicie ligi? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed meczami 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Ekstraklasa

Jakub Błaszczykowski, 105-krotny reprezentant Polski, prawie 12 lat czekał na ponowny ligowy występ w barwach Wisły Kraków na stadionie przy ulicy Reymonta. Ostatnie spotkanie z ŁKS Łódź (0:0), rozegrane 26 maja 2007 roku, jakoś specjalnie w pamięci Kuby nie utkwiło, za to wczorajszy mecz ze Śląskiem Wrocław – już na pewno tak. Kibice Wisły przygotowali dla Błaszczykowskiego specjalną oprawę, a on strzelił gola z rzutu karnego i zapewnił krakowskiemu klubowi zwycięstwo.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności