Aktualności

Nowy projekt PZPN dla najmłodszych piłkarek

Piłka Ligowa18.07.2016 
Od września w całej Polsce ruszy autorski projekt PZPN dedykowany najmłodszym piłkarkom! Obejmie on 16 województw, w których w wytypowanych szkołach organizowane będą turnieje piłkarskie dla dziewcząt.

W projekcie będzie uczestniczyć pięć drużyn z pięciu wybranych szkół w każdym województwie. Za koordynację projektu w swoim regionie odpowiedzialne będą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. W skali kraju, w jednej edycji rozgrywek, projekt obejmie blisko 1000 osób. W sezonie 2016/2017, w zawodach wezmą udział zawodniczki urodzone w latach 2007-2009.

Każdy zespół uczestniczący w rozgrywkach będzie organizatorem jednego turnieju dla wszystkich drużyn biorących udział w danym województwie, co w sumie przełoży się na 80 turniejów w całej Polsce, a przy systemie gier „każdy z każdym” rozegranych zostanie aż 800 meczów w jednym sezonie.

Wszyscy mistrzowie województw zakwalifikują się do dwóch turniejów półfinałowych, z których po cztery najlepsze zespoły awansują do turnieju finałowego. Zarówno rozgrywki półfinałowe jak i finał zostaną rozegrane w ramach kampanii FIFA „Live Your Goals”, która jest sztandarowym projektem rozwoju piłkarstwa kobiecego na świecie.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności