Aktualności

[FUTSAL] Rekord z Piastem o Superpuchar! Transmisja na ŁNP, g. 19

Piłka Ligowa31.08.2019 
Pojedynkiem o Superpuchar Polski pomiędzy mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski Rekordem Bielsko-Biała, a Piastem Gliwice rozpocznie się sezon futsalowy 2019/2020 w naszym kraju. Emocji w najbliższych miesiącach powinno być co niemiara, również niedzielny mecz w Mysłowicach zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Początek spotkania o 19.00, a transmisja tylko na Łączy Nas Piłka!

Obie śląskie drużyny letni okres spędziły w zupełnie odmiennych nastrojach. Rekord, jak na mistrza Polski przystało, skupił się na stabilizacji i na drobnych kroczkach do przodu. Bielszczanie niemal w całości utrzymali dotychczasową kadrę, a do zespołu dołączył jeszcze Fin Jani Korpela. Z drużyny odszedł jedynie Michał Kałuża. Reprezentant Polski będzie teraz przebijał się w lidze hiszpańskiej, ale akurat na pozycji bramkarzy Rekord ma duże pole manewru. Bo jest przede wszystkim inny reprezentant, Bartłomiej Nawrat, a kolejni młodzieżowcy, z Krzysztofem Iwankiem na czele, również nacierają. – Jani to wzmocnienie zespołu. Jako ekipa jesteśmy teraz o rok bardziej doświadczeni. Zawodnicy są głodni wygrywania i sukcesów. Rekord jest lepiej funkcjonującym zespołem, niż dwanaście miesięcy temu – mówi trener bielszczan, Andrzej Szłapa, który doskonale wie jak smakuje zdobycie Superpucharu Polski. Z Rekordem triumfował zarówno rok, jak i dwa lata temu.  Bielszczanie w swoich gablotach łącznie mają trzy trofea za Superpuchar Polski.


O komforcie spokojnych przygotowań nie mogli mówić w Gliwicach. W pewnym momencie wydawało się nawet, że Piasta zabraknie w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Z klubem pożegnali się między innymi prezes Jarosław Jenczmionka, trener Klaudiusz Hirsch oraz jeden z czołowych zawodników całej ligi, Rafał Franz. Ale tak jak gliwiczanie wiosną pokazywali charakter na parkietach, tak też latem byli konsekwentni w budowaniu właściwie zupełnie nowej drużyny. A nią dowodzi doświadczony trener z regionu Rafał Barszcz. – Wierzę, że pomimo tych strat będziemy w stanie grać dobry futsal. Najważniejsze będzie to, żebyśmy stabilnie stali na nogach organizacyjnie jako klub, ponieważ wtedy o dobry wynik będę spokojny. Chcemy być w tym sezonie ligowym średniakiem – mówi wprost trener Piasta, który w nadchodzącym sezonie będzie mógł liczyć między innymi na reprezentantów Polski, Dominika Soleckiego czy Karola Czyszka. Obaj do zespołu Piasta dołączyli latem. – Dominik to filar kadry, a Karol jest głodny zwycięstw i gry. Dla wielu nasz młody zespół może być niewiadomą – dodaje Barszcz, który skupia się przede wszystkim na rywalizacji ligowej. Superpuchar ma być bardzo miłym dodatkiem. – Rekord przerósł ligę, ale to będzie jeden mecz. Możemy dla bielszczan być zagadką – w teoretycznych minusach z okresu przygotowawczego upatruje szans dla swojej drużyny trener gliwiczan.

Piast ubiegły sezon zakończył na piątym miejscu, był także finalistą Pucharu Polski. Rekord zdobył dublet, w finałowym dwumeczu Pucharu Polski wyraźnie wygrywając z Piastem (7:2 w Gliwicach i 4:4 w Bielsku-Białej). Przegrany w tym spotkaniu na rehabilitację nie będzie musiał długo czekać. Już za tydzień pierwsza kolejka Futsal Ekstraklasy. Tym razem elita gra w czternastozespołowej stawce, a w miejsce drużyn ze Szczecina i Gdańska pojawili się beniaminkowie z Rudy Śląskiej, Lubawy, Gliwic i Leszna. A przegrany w Superpucharze będzie mógł wziąć rewanż błyskawicznie. Na inaugurację ligowych zmagań najciekawszym meczem będzie pojedynek… Piasta z Rekordem.

Mecz o Superpuchar odbędzie się w Mysłowicach, w hali przy ulicy Ks. Norberta Bończyka 32, w niedzielę o 19.00. – Czekamy już na obie drużyny, wszystko jest niemal dopięte na ostatni guzik. Liczymy na święto futsalu z udziałem najlepszych ekip – mówią organizatorzy. Transmisja na Łączy Nas Piłka, od 19.00.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności