Aktualności

[FUTSAL] Wygrane faworytów, sukces beniaminka ze stolicy

Piłka Ligowa28.09.2020 
Choć w nieco okrojonym składzie wystąpiła w weekend Statscore Futsal Ekstraklasa, to nie znaczy, że na parkietach ligowych emocji brakowało. Swoje trzecie mecze w tym sezonie wygrały drużyny Rekordu i Piasta. Na odpowiedź Constractu Lubawa i Cleareksu Chorzów trzeba poczekać,  ponieważ z racji zagrożenia pandemicznego bezpośrednie spotkanie z udziałem tych ekip przełożono na późniejszy termin.

Cztery drużyny po dwóch kolejkach otwierały ligową tabelę z kompletem punktów: Rekord, Piast, Constract i Clearex. W weekend zagrali jedynie bielszczanie oraz zespół z Gliwic. Piast okazał swoją wyższość w derbach, pokonując na własnym terenie GSF. Rywal „Piastunek” przeżywa na początku sezonu kłopoty, ale nie był to bynajmniej mecz jednostronny. Ubiegłoroczny beniaminek rozpoczął dobrze i wyszedł na prowadzenie, w pierwszej połowie dotrzymywał kroku Piastowi, ale po przerwie doświadczenie gospodarzy wzięło górę.

Również w drugiej połowie rozstrzygnął się mecz w Chojnicach, gdzie zawitał Rekord. Bielszczanie nie mieli łatwego zadania, gdyż Red Devils rozpoczęli tegoroczne zmagania od wygranej i mają wysokie aspiracje, ale w meczu z mistrzem Polski musieli uznać wyższość przeciwnika.

Tuż za faworytami dość niespodziewanie w tabeli usadowił się MOKS Słoneczny Stok Białystok. Zespół prowadzony przez Adriana Citko wyrasta na rewelację początku sezonu. Po przegranej z Rekordem wygrał dwa kolejne spotkania, w niedzielę na gorącym terenie w Lęborku zainkasował trzy punkty. – To było twarde spotkanie, ale byliśmy skuteczniejsi. Mogliśmy wygrać wyżej. Ja zdobyłem dwie bramki, trzeba dawać przykład młodszym kolegom – uśmiechał się po meczu grający trener piątej obecnie drużyny.Z grona niepokonanych ekip wypadł FC Toruń. Zespół Łukasza Żebrowskiego przegrał w Warszawie z AZS UW. Był to tym samym pierwszy sukces jakiegokolwiek beniaminka w obecnych rozgrywkach, ale za to odniesiony w jakim stylu! Gospodarze zaaplikowali jednemu z faworytów ligi dziewięć bramek, w tym sześć w drugiej połowie. Cztery trafienia na swoje konto zapisał Michał Klaus.

Na pierwsze punkty w tym sezonie czeka inny nowicjusz, Futsal Team Brzeg, który uległ na własnym terenie ekipie z Pniew. W meczu z drużyną z Jelcza-Laskowic pierwszy punkt zdobyła natomiast GI Malepszy Futsal Leszno. Gospodarze po tym szalonym spotkaniu mogą odczuwać niedosyt, bo trzykrotnie obejmowali prowadzenie, a ekipa z Dolnego Śląska za każdym razem skutecznie goniła wynik. Bramkę na wagę remisu Arkadiusz Szypczyński zdobył na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania.

Tadeusz Danisz

Wyniki 3. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy:

LSSS Team Lębork – MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:6
Red Devils Chojnice – Rekord Bielsko-Biała 0:3
Futsal Team Brzeg – Red Dragons 0:3
GI Malepszy Futsal Leszno – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 4:4
AZS UW Wilanów – FC Toruń 9:2
Piast Gliwice – GSF Gliwice 5:2

>>>WSZYSTKIE WYNIKI, TABELA I TERMINARZ ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ<<<

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności