Aktualności

[FUTSAL] Kadrowicze w formie przed meczem z Czechami

Piłka Ligowa05.04.2021 
W dobrych nastrojach rozpoczynają zgrupowanie przed dwumeczem z Czechami reprezentanci Polski. W ostatniej kolejce ligowej przed tymi bardzo ważnymi spotkaniami wielu z nich pokazało się ze świetnej strony. Zaimponował zwłaszcza Sebastian Leszczak, „drużynowo” najlepiej wypadły ekipy z Bielska-Białej i Leszna.

Kolejka rozegrana w Wielką Sobotę była ostatnią przed dwumeczem z Czechami. Kadrowicze obecnie przebywają już na zgrupowaniu w Opolu, większość z nich pojawiła się na pierwszych zajęciach w dobrych nastrojach. Optymizmem tryskał zwłaszcza Sebastian Leszczak. Czołowy zawodnik Cleareksu Chorzów właściwie w pojedynkę „załatwił” swojej drużynie remis w meczu wyjazdowym z Acaną Orłem Futsal Jelcz-Laskowice. Rywalizacja dwóch sąsiadów z ligowej tabeli dostarczyła dużych emocji, a gospodarze trzykrotnie w tym spotkaniu prowadzili. Gości, którzy odczuwali jeszcze skutki meczu Pucharu Polski z Piastem Gliwice, za każdym razem jednak ratował Sebastian Leszczak. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Arkadiusz Szypczyński, który tym razem do reprezentacji nie został powołany.

Chorzowianie szans na medal nie mają już żadnych, natomiast w Lubawie mogą się radować, że do zakończenia sezonu pozostało już tylko sześć kolejek. Constract, który na początku rozgrywek deptał po piętach Rekordowi Bielsko-Biała, w czterech ostatnich meczach doznał trzech porażek, w tym dwukrotnie musiał uznać wyższość beniaminka. W weekend przegrał w Brzegu 2:4. Goście przez długi czas utrzymywali korzystny wynik, dopiero ostatnie minuty przesądziły o wygranej gospodarzy. Jedną z bramek dla ekipy z Lubawy zdobył reprezentant Polski Tomasz Kriezel, w weekend na listę strzelców wpisywali się także powołani do kadry: Mateusz Madziąg z Lęborka, Patryk Hoły z Red Dragons Pniewy i Sebastian Wojciechowski z Leszna.Drużyna tego ostatniego rozgromiła AZS UW Wilanów 7:1, co wobec niespodziewanej wygranej Futsal Team Brzeg, spowodowało zmianę w strefie spadkowej. Po raz pierwszy od początku sezonu „pod kreską” znalazła się drużyna ze stolicy. Do rywala z województwa opolskiego traci jeden punkt, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Po porażce w Pniewach niemal przesądzony jest już los PA Nova Gliwice, wygrana w Lęborku niewiele zapewne pomoże Akademikom z Katowic. AZS UŚ do pozostania w futsalowej elicie zabraknie punktów. Rywalizacja o utrzymanie w tej sytuacji toczy się pomiędzy beniaminkami, pewny swego nie może być również jeszcze Dreman Opole Komprachcice, który tym razem przegrał w Bielsku-Białej. A na szczycie ligowej tabeli bez zmian – Rekord, wygrywając kolejny mecz, pewnie zmierza po mistrzostwo Polki, być może jeszcze w kwietniu będzie mógł świętować tytuł. Piast jednak nie odpuszcza – wygrana w ostatnich minutach w Chojnicach dała gliwiczanom awans na drugie miejsce i na rywalizacji z Constractem w pierwszej kolejności skupiają się zawodnicy Piasta.

Tadeusz Danisz

Wyniki 28. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy:

Futsal Leszno – AZS UW Wilanów 7:1 (3:1)
Futsal Team Brzeg – Constract Lubawa 4:2 (1:1)
Red Devils Chojnice – Piast Gliwice 1:2 (0:0)
LSSS Lębork – AZS UŚ Katowice 3:5 (2:1)
Rekord Bielsko-Biała – Dreman Opole Komprachcice 7:2 (1:0)
Red Dragons Pniewy – PA Nova Gliwice 5:3 (3:0)
Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Clearex Chorzów 3:3 (1:1)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności