Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] W Toruniu mecz o medale, w Gdańsku o życie

Piłka Ligowa10.05.2019 

Rekord może już świętować tytuł mistrzowski, nie znaczy to jednak, że w Futsal Ekstraklasie w trzech ostatnich kolejkach zabraknie emocji. Wręcz przeciwnie. Temperatura wrzenia dosięgnie zwłaszcza kibiców na halach w Toruniu i w Gdańsku.

W Toruniu w niedzielny wieczór odbędzie się najciekawszy mecz w grupie mistrzowskiej. Na teren wicelidera zawita Clearex, czyli najgroźniejszy, ale też już jedyny, rywal torunian w walce o srebrny medal. W obu zespołach po ubiegłotygodniowych występach nie ma zbyt radosnych nastrojów. Jednak porażka na własnym terenie z Rekordem, co stało się udziałem Cleareksu, jest dużo bardziej wytłumaczalna, aniżeli remis u siebie z Piastem Gliwice. Obie drużyny przystąpią do niedzielnego meczu podwójnie zmotywowane. Zwycięstwo torunian właściwie rozstrzygnie sprawę srebrnych medali, natomiast wygrana gości sprawi, że obie drużyny zrównają się  punktami i rywalizacja rozpocznie się od początku.

Tej konfrontacji będą się przyglądać także w Jelczu-Laskowicach. W zespole beniaminka, po tym jak w dramatycznych okolicznościach udało się wygrać z Gattą, powróciły nadzieje na podium. Nie dość jednak, że trzeba liczyć na korzystne rozstrzygnięcie meczu w Toruniu, w tym wypadku chyba najlepszym rozwiązaniem dla klubu z Dolnego Śląska byłoby zwycięstwo gospodarzy, to jeszcze samemu trzeba punktować. W Bielsku-Białej będzie o to bardzo ciężko. Bohaterowie mogą być co prawda zmęczeni, po tym jak w ciągu kilku dni trafiły do nich trofea za Puchar Polski i mistrzostwo, ale chyba nikt w klubie nie chce świętować mistrzostwa z własnymi kibicami po meczu zakończonym porażką.

W dolnej połówce mecz o życie, dosłownie, rozegra się w Gdańsku. Akademicy z pomorza w tym roku kalendarzowym nie zdobyli nawet jeszcze punktu, wszystkie trzynaście meczów przegrywając, ale cały czas nie tracą nadziei na utrzymanie. Sobotnie spotkanie z Pogonią Szczecin jest jednak ostatnim dzwonkiem – jeżeli nie wygrają z będącym w strefie barażowej rywalem poznamy wówczas spadkowicza.

Coraz bliżej pewnego utrzymania jest drużyna z Białegostoku, która zagra w sobotę w Pniewach. Mecz ten będzie szczególny dla grającego trenera gospodarzy, Łukasza Frajtaga. Występem tym żegna on się bowiem z parkietem, kończy swoją bogatą karierę i od przyszłego sezonu poświęci się już wyłącznie pracy trenerskiej. – To była ciężka decyzja, ale czas zrobić kolejny krok naprzód – napisał w krótkim oświadczeniu Frajtag.

Sobota, 18:00

Red Devils Chojnice – AZS UŚ Katowice

Red Dragons Pniewy – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Sobota, 19:00

AZS UG Gdańsk – Pogoń 04 Szczecin

Niedziela, 18:00

FC Toruń – Clearex Chorzów

Poniedziałek, 20:00

Rekord Bielsko-Biała – Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Wtorek, 19:00

Piast Gliwice – Gatta Active Zduńska Wola

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności