Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Trudne przeprawy liderów ze Zduńskiej Woli i Katowic

Piłka Ligowa11.10.2019 
Trochę w cieniu rywalizacji Rewicach i Chorzowie. Spotkanie Rekordu z FC KJ Toruń zostało przełożone na pókordu w Lidze Mistrzów odbędzie się szósta kolejka Futsal Ekstraklasy. Na pierwszy plan wysuwają się mecze dotychczasowych liderów AZS UŚ i Gatty, którzy zagrają na trudnych terenach, odpowiednio w Jelczu-Laskoźniejszy termin.

Dwa najciekawsze mecze szóstej serii można nazwać pojedynkami ubiegłorocznych rewelacji z tegorocznymi. Clearex Chorzów miniony sezon zakończył na podium, do końca o medale walczył Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Początek tego sezonu nie jest tak obiecujący w obu klubach,  na czele tabeli znajdują się natomiast zespoły, które rozczarowały w poprzednich rozgrywkach, czyli: AZS UŚ Katowice i Gatta. To, że nikt nie zamierza rezygnować z walki o najwyższe lokaty, pokazał niedawny mecz Cleareksu z AZS UŚ, w którym chorzowianie nie dali szans swoim sąsiadom. Tym razem chorzowianie zmierzą się z drugim zespołem, który ma najwięcej punktów na koncie, czyli Gattą. Rywalizacja tych drużyn zawsze dostarczała dużych emocji, teraz nie będzie zapewne inaczej.

Katowiczanie po derbach z Cleareksem nie mogą się już szczycić mianem drużyny niepokonanej, a w sobotę czeka ich rywalizacja z Acaną Orłem. Ekipa z Dolnego Śląska nie takiego początku sezonu się spodziewała. W sześciu spotkaniach grała między innymi z trzema beniaminkami, a łącznie we wszystkich meczach zdobyła zaledwie pięć punktów. W tabeli co prawda jest w środku stawki, ale równie dobrze może się wydarzyć tak, że weekend zakończy... w strefie spadkowej.

Ciekawie powinno być także w Lubawie, gdzie zawita MOKS Słoneczny Stok. Drużyna z Białegostoku, będąca trochę w cieniu innych ekip, wykonuje w ostatnich tygodniach najlepszą robotę. Po trzech kolejnych wygranych klub z Podlasia z ostatniego miejsca wywindował się aż na trzecie! Constract, podobnie zresztą jak i inni beniaminkowie, ma problem z ustabilizowaniem formy. Po słabszym początku obecnie jest na fali wznoszącej. Z kolei GSF Gliwice po udanej inauguracji w dwóch ostatnich meczach doznał dwóch porażek i teraz musi liczyć na przełamanie kosztem innego beniaminka, z Leszna, który również w ostatnich tygodniach obniżył loty. Gwiazda Ruda Śląska, która w dwóch ostatnich meczach straciła jedenaście bramek, będzie podejmowała Red Dragons Pniewy. Trudnym wyzwaniem dla rudzian może być zatrzymanie Mateusza Kosteckiego, który w niespełna tydzień zdobył sześć bramek.

Ważny mecz dla dolnych rejonów tabeli odbędzie się w Gliwicach. Piast po tym jak po dobrej grze nieznacznie przegrał z Rekordem mecz o Superpuchar Polski, z dużymi nadziejami przystępował do rozgrywek ligowych. Niestety, w czterech meczach nie zdołał wywalczyć ani jednego punktu, zdobywając zaledwie trzy bramki. Szansą na przełamanie ma być pojedynek z Red Devils Chojnice. Drużyna z północy Polski wygrała jednak ostatnio w Lubawie i na Górny Śląsk zawita w bardzo dobrych nastrojach.

6. kolejka Futsal Ekstraklasy:

Sobota, 18:00
Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – AZS UŚ Katowice
GSF Gliwice – GI Malepszy Futsal Leszno
Constract Lubawa – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Niedziela, 17:00
Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola

Niedziela, 18:00
Piast Gliwice – Red Devils Chojnice

Poniedziałek, 20:00
Gwiazda Ruda Śląska – Red Dragons Pniewy

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności