Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Starcie mistrza z wicemistrzem na zakończenie sezonu

Piłka Ligowa24.05.2019 
Ostatnia kolejka Futsal Ekstraklasy w większości spotkań będzie jedynie formalnością. Toczyć się będzie korespondencyjny pojedynek o piąte miejsce, jak również o pozycje dziewiątą i dziesiątą. Pogoń Szczecin zapewne swoje siły będzie oszczędzać na czekające ją baraże.

Wszystko, co najważniejsze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy, już się wydarzyło, co nie znaczy, że na finiszu zabraknie emocji. Rekord, który obronił tytuł mistrzowski, na własnym terenie będzie podejmował wicemistrza kraju, FC Toruń. Bielszczanie będą chcieli udanie zakończyć sezon, ale i goście chcą udowodnić, że coraz mniejszy dystans dzieli ich od najlepszej drużyny w kraju. Spotkanie to wyjątkowo odbędzie się w okazałej hali „Pod Dębowcem”, tam też bielszczanie planują świętować tytuł mistrzowski wraz z kibicami. Przegranej więc na taką okoliczność zapewne sobie nie wyobrażają.

Już spokojny trzeciego miejsca Clearex zmierzy się na wyjeździe z Gattą Active Zduńska Wola. Dla gospodarzy będzie to mecz o piąte miejsce, w przypadku wygranej wyprzedzą oni na koniec sezonu Piasta Gliwice. Dodatkową motywacją dla ubiegłorocznego wicemistrza Polski jest chęć jak najlepszego pożegnania się z Mariuszem Milewskim. Jeden z czołowych zawodników Gatty definitywnie żegna się z klubem, będzie od lata angażował się w projekt futsalowy w Legii. Dla niego mecz ten będzie więc szczególny.

Rywalem Gatty w walce o piąte miejsce jest Piast. Gliwiczanie są w trochę gorszej sytuacji, ale kończą sezon meczem na własnym parkiecie. Rywalem jest drużyna beniaminka z Jelcza-Laskowic. Goście pokazali w ostatnich spotkaniach charakter, pokonując między innymi wicemistrza Polski z Torunia, ale w Gliwicach w tym sezonie nikt nie zdobył jeszcze ani jednego punktu!

W dolnej połówce również jest tylko jedna zagadka do wyjaśnienia: które miejsce zajmie AZS UŚ? Akademicy z Katowic nie mogą być pewni dziewiątego miejsca, ale tym razem wyjazd do Szczecina nie powinien rysować się w tak czarnych barwach. Gospodarzy czekają bowiem jeszcze mecze barażowe o utrzymanie w FE z pierwszoligowcem z Lubawy i zapewne te spotkania skupiają przede wszystkim ich uwagę.

Pogrążeni już Akademicy z Gdańska będą podejmować drużynę z Białegostoku, która cały czas ma jeszcze nadzieje na dziewiątą pozycję, natomiast do Pniew zawita Red Devils Chojnice. Zwycięstwo gospodarzy w tym ostatnim spotkaniu, przy jednoczesnej wygranej katowiczan w Szczecinie spowoduje, że drużyna ze Śląska awansuje na ósmą lokatę.

Sobota, 15:00
Gatta Active Zduńska Wola – Clearex Chorzów
Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice

Sobota, 18:00
AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok      
Pogoń 04 Szczecin – AZS UŚ Katowice 

Niedziela, 18:00
Rekord Bielsko-Biała – FC Toruń  
Piast Gliwice – Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności