Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Śląsk stolicą, a Piast z nowym trenerem?

Piłka Ligowa31.10.2019 
W siódmej kolejce Futsal Ekstraklasy oczy kibiców będą zwrócone przede wszystkim na Górny Śląsk. Tam w obrębie kilkunastu kilometrów, w ciągu dwudziestu czterech godzin, dojdzie do trzech arcyciekawych spotkań. A swój mecz u siebie zagra również mistrzowski Rekord Bielsko-Biała.

Centrum dowodzenia ligowego futsalu w najbliższy weekend będzie się znajdowało pomiędzy Katowicami, Chorzowem a Gliwicami. W tym pierwszym mieście w niedzielny wieczór dojdzie do starcia dwóch liderów. AZS UŚ Katowice co prawda cały czas zajmuje drugie miejsce, ale dwa ostatnie mecze przed reprezentacyjną przerwą przegrał, tracąc w nich aż osiemnaście bramek. Również dla Gatty przerwa reprezentacyjna była chyba przydatna. W ostatnim meczu drużyna Marcina Stanisławskiego przegrała z Cleareksem na wyjeździe 4:3. Obie drużyny przystąpią więc do niedzielnego meczu żądne rehabilitacji, tym bardziej, że przegrany może znacznie osunąć się w ligowej tabeli.

Bardzo ciekawie powinno być także w Chorzowie. Clearex dwa ostatnie mecze wygrał i jest coraz bliżej czołówki. Tym razem zmierzy się z FC Toruń, a więc będzie to niejako rewanż za ubiegłoroczną walkę o srebrne medale. Obecnie torunianie zajmują… ostatnie miejsce w tabeli, ale mają cztery spotkania zaległe. Mecz z Cleareksem będzie dla nich pierwszym tak poważnym sprawdzianem w tym sezonie i powinien dać odpowiedź na pytanie, czy ekipę Łukasza Żebrowskiego stać na powtórkę z ubiegłego sezonu.

Za kolebkę rodzimego futsalu uchodzą Gliwice. Z tego miasta wywodzi się wielu byłych i obecnych reprezentantów Polski, również wiele gliwickich klubów przewinęło się przez Futsal Ekstraklasę. Po raz ostatni do derbów Gliwic na najwyższym szczeblu doszło 3,5 roku temu. Teraz naprzeciw siebie staną zupełnie nowe drużyny, ale jednak wielu zawodników ma doświadczenie rywalizacji derbowej. Patrząc na tabelę w lepszej sytuacji jest beniaminek GSF, ale Piast może do tego meczu przystąpić z ogromnym i dość zaskakującym wsparciem. Portugalczyk Orlando Duarte, jeden z najbardziej uznanych trenerów futsalu w Europie ma już w derbach poprowadzić Piasta, który w tabeli jest na przedostatnim miejscu.

Pozostałe mecze nawet w połowie nie wywołują tylu emocji. Rekord w domowym pojedynku z Red Devils Chojnice jest zdecydowanym faworytem, beniaminkowie spotkają się w Lesznie, a do Białegostoku zawita Acana Orzeł. Trudna przeprawa czeka trzeci w tabeli Constract Lubawa. Beniaminek w tym sezonie bardzo pozytywnie zaskakuje, ale na taryfę ulgową w Pniewach nie ma co liczyć. W Wielkopolsce wiele uznanych firm straciło już punkty, beniaminek sprawdzi więc swoje możliwości na tle nieobliczalnego rywala, jakim jest zespół Red Dragons.

Niedziela, 16.00
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Red Dragons Pniewy – Constract Lubawa

Niedziela, 17.00
GI Malepszy Futsal Leszno – Gwiazda Ruda Śląska
Clearex Chorzów – FC Toruń

Niedziela, 18.00
AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola
Rekord Bielsko-Biała – Red Devils Chojnice

Poniedziałek, 20.00
Piast Gliwice – GSF Gliwice

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności