Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Rekord chce przybliżyć się do tytułu

Piłka Ligowa19.04.2019 
Po reprezentacyjnej przerwie w sobotę zostaną rozegrane pierwsze mecze w Futsal Ekstraklasie po zakończeniu sezonu zasadniczego i podziale ligi. W grupie mistrzowskiej aż trudno wybrać jedno, najciekawsze spotkanie, ponieważ w każdym z trzech meczów będzie się toczyć walka o medale. Natomiast na dole najciekawiej powinno być w Katowicach.

Kolejny krok w drodze po tytuł będzie chciał zrobić Rekord. Bielszczanie mają obecnie osiem punktów przewagi nad FC Toruń i utrzymanie tego dystansu na cztery kolejki przed końcem ligi będzie powodowało, że będą mogli już właściwie mrozić szampany. O zwycięstwo w sobotę nie będzie jednak łatwo – rywalem w Cygańskim Lesie będzie Piast. Gliwiczanie w tym roku przegrali tylko dwa mecze i z drużyny z dołu stawki stali się ekipą pretendującą do podium. Obecnie mają jeszcze szanse na brąz, ale nie mogą sobie pozwolić na żadne porażki – nawet na terenie głównego faworyta.

Nadziei na podium nie traci także Gatta. Zduńskowolanie zagrają w Toruniu z aktualnym wiceliderem. Obie drużyny myślą jedynie o komplecie punktów. W sezonie zasadniczym lepsi w bezpośrednich pojedynkach byli gracze z województwa łódzkiego. Teraz taki scenariusz może spowodować, że walka o medale zrobi się jeszcze ciekawsza. Trener Łukasz Żebrowski liczy jednak, że dobra passa z ostatnich tygodnie zostanie podtrzymana, FC Toruń w siedmiu ostatnich meczach sześciokrotnie wygrywał.

Do Chorzowa na spotkanie z Cleareksem zawita natomiast beniaminek, Acana Orzeł Jelcz-Laskowice. W lepszej sytuacji są chorzowianie, którzy mają trzy punkty więcej i będą chcieli w sobotni wieczór pozbyć się rywala z walki o medale. W obu meczach w sezonie zasadniczym górą był Clearex, czy teraz dojdzie do trzeciej wygranej?

Trudne wyjazdowe spotkania czekają zespoły zagrożone degradacją. Najgorsza sytuacja panuje w Gdańsku, Akademicy z tego miasta zagrają w Pniewach. Będzie to mecz ekip z przeciwległych krańców, bo drużyna z Wielkopolski do końca sezonu zasadniczego walczyła o awans do grupy mistrzowskiej. Teraz może grać z dużą swobodą, ponieważ utrzymanie ma już pewne.

Pogoń Szczecin zawita natomiast do Chojnic. Mecz w sezonie zasadniczym z Red Devils był dla „Portowców” początkiem udanej serii – po wygranej w Chojnicach zanotowali dwa kolejne zwycięstwa i opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Dzisiaj obie drużyny dzieli dziesięć punktów, ale również gospodarze mają o co grać. Chojniczanie, wygrywając w sobotę, będą już pewni bytu i nawet udział w barażach nie będzie im zagrażał. O spokojne najbliższe dni powalczą w Katowicach zespoły AZS UŚ i MOKS Słoneczny Stok Białystok. Obie z identycznym bilansem, 21 punktów, a zwycięzca tego meczu będzie już mógł świętować definitywne utrzymanie w Futsal Ekstraklasie.

Sobota, 15:00
Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice

Sobota, 16:00

Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk

 

Sobota, 16:30

FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola

 

Sobota, 17:00

Clearex Chorzów – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice

 

Sobota, 18:00
Red Devils Chojnice – Pogoń 04 Szczecin

AZS UŚ Katowice – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności