Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Rekord chce przełamać wyjazdową niemoc w Gdańsku

Piłka Ligowa22.03.2019 
Hitem FC Toruń – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice rozpocznie się 22. kolejka Futsal Ekstraklasy. Ciekawie powinno być również w Chorzowie i Pniewach.

Pojedynek wicelidera z beniaminkiem zdefiniuje cele obu ekip. Gospodarze, jeżeli chcą jeszcze myśleć o zdetronizowaniu Rekordu Bielsko-Biała, muszą na własnym terenie zgarnąć trzy punkty. Jak wyrównana i silna jest stawka w obecnych rozgrywkach, pokazuje jednak sytuacja beniaminka. Drużyna z Dolnego Śląska, mimo rewelacyjnego sezonu, po kilku słabszych występach jest pod ścianą – porażka może bowiem pozbawić nadziei na lokatę medalową.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w Pniewach. Ekipa z Wielkopolski z ostatnich pięciu meczów cztery wygrała. Rywale jednak również nie próżnują i w meczu z Gattą nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Tylko wygrana daje jeszcze gospodarzom nadzieję na awans do grupy mistrzowskiej. Walka zapowiada się na noże, bo pniewianie w czołowej szóstce mogą się znaleźć ewentualnie kosztem swojego sobotniego rywala. Zduńskowolanie cały czas spoglądają zaś na strefę medalową, ale porażka w Pniewach może spowodować, że do końca będą musieli drżeć o swoją obecność w grupie mistrzowskiej.

Łatwo wskazać faworyta pojedynku w Chorzowie. Trzeci w tabeli Clearex zagra z dziesiątym AZS UŚ Katowice. Goście w derbowych pojedynkach radzą sobie jednak nadspodziewanie dobrze. Katowiczanie potrafili odebrać punkty chociażby Rekordowi i to chyba najlepiej świadczy o potencjale Akademików. A mecze z Cleareksem to wyjątkowe wydarzenie – w obu ekipach gra wielu znajomych i zapewne jak u jednych, tak i u drugich wystąpi dodatkowa motywacja.

Lider, Rekord, jest zdecydowanym faworytem meczu w Gdańsku. Akademicy w tym roku jeszcze nie zdobyli nawet punktu, ale maleńką nadzieją dla outsidera jest słabsza dyspozycja bielszczan w ostatnich tygodniach poza własną halą. Z dwóch ostatnich wyjazdów lider przywiózł do domu tylko jeden punkt. To się „Rekordzistom” nie zdarzyło od dawna!

Jeszcze trudniej znaleźć argumenty przemawiające za drużyną Red Devils Chojnice w starciu z Piastem. Gliwiczanie w tym roku przegrali tylko raz, wliczając w to nawet mecze Pucharu Polski, a sobotnia wygrana da im już niemal pewny udział w grupie mistrzowskiej i zbliży do drużyn walczących o medale.

O trzecie z rzędu zwycięstwo powalczy Pogoń. Szczecinianie w obecnym sezonie niemal od początku byli czerwoną latarnią. Dwie ostatnie wygrane pozwoliły im opuścić ostatnie miejsce i dają jeszcze nadzieję, że końcówka sezonu może być radosna. Sobotni rywal „Portowców”, czyli MOKS Słoneczny Stok Białystok, tworzy… jednozespołowy środek stawki, który już o nic nie walczy.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności