Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Piast w drodze po fotel lidera?

Piłka Ligowa13.10.2017 

Trzecia kolejka Futsal Ekstraklasy odbędzie się w cieniu ledwo co zakończonej rywalizacji mistrza Polski w Lidze Mistrzów. Bielszczanie swoje spotkanie ligowe zagrają dopiero w środę – w Katowicach będą się mierzyć z miejscowymi Akademikami – ale nie znaczy to, że w weekend na ligowych parkietach będzie nudno.

Ligowe zmagania w ramach trzeciej kolejki rozpoczną drużyny Gatty i Piasta. W ubiegłym sezonie obie te ekipy toczyły bardzo zacięte boje, w tym zapewne nie będzie inaczej. Tym bardziej, że aktualny wicemistrz Polski ze Zduńskiej Woli w dwóch spotkaniach wywalczył zaledwie dwa punkty. – Mamy za sobą trudny okres, ten początek nie był w naszym wykonaniu najlepszy – mówił po meczu w Toruniu trener Gatty Marcin Stanisławski. Piast natomiast jest bezbłędny. Zgromadził sześć „oczek”, w dwóch spotkaniach nie stracił nawet bramki. W przypadku zwycięstwa Piast zostanie – przynajmniej do środowego spotkania Rekordzistów – samodzielnym liderem FE.

Ciekawie powinno być także w niedzielę w Szczecinie, gdzie o pierwsze w tym sezonie punkty Pogoń powalczy z beniaminkiem ze Słomnik. Goście w pierwszej kolejce pewnie wygrali, ale już w miniony poniedziałek przegrali z Clearexem Chorzów. Pokazali jednak, że w futsal grać potrafią – ze stanu 0:4 doprowadzili do wyniku remisowego. Ostatecznie jednak chorzowianie o jedną bramkę okazali się lepsi. Teraz beniaminek będzie zapewne chciał się „odkuć”. Drugi z beniaminków, MOKS Słoneczny Stok Białystok, zmierzy się na własnym terenie z MKF Solne Miasto Wieliczka. Obie ekipy, przez wielu skazywane wyłącznie na walkę o utrzymanie, w sobotni wieczór będą chciały powalczyć o pierwsze ligowe zwycięstwo. Dla gospodarzy będzie to szansa na pierwszy historyczny triumf w Futsal Ekstraklasie.

Do Chorzowa zawita natomiast AZS UG Gdańsk. Obie ekipy po falstarcie w pierwszej kolejce poprawiły sobie humor w poprzedni weekend. W drugiej serii uporały się z zespołami z Małopolski, ale jednak trudniejsze zadanie miała drużyna z Chorzowa. Teraz będzie faworytem, czy jednak z tego zadania się wywiąże?

W poniedziałkowy wieczór do Pniew zawita natomiast FC Toruń. Oba zespoły mają swoje ambicje. Goście ubiegły sezon zakończyli na podium, w obecnej kampanii jeszcze meczu nie przegrali. Drużyna z Wielkopolski również zaczęła rozgrywki od efektownej wygranej w Szczecinie, ale pierwszy domowy mecz Czerwonym Smokom nie wyszedł. Po porażce z AZS UŚ Katowice teraz wszyscy w Pniewach myślą o rehabilitacji. Łatwo jednak nie będzie.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży