Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Ligowcy wracają na parkiet. Kto zagrozi Rekordowi?

Piłka Ligowa05.09.2019 
Po ponad trzech miesiącach przerwy ponownie rusza Futsal Ekstraklasa. W powiększonym składzie, gdyż od tego sezonu o mistrzostwo będzie rywalizować czternaście drużyn, ale w niezmienionym układzie sił. Zdecydowanym faworytem do tytułu jest obrońca trofeum Rekord Bielsko-Biała, a najgroźniejsi konkurenci to Clearex Chorzów i FC Toruń.

Bielszczanie nie ukrywają swoich mistrzowskich aspiracji. Potwierdzili je kilka dni temu, zdobywając Superpuchar Polski, ale także w okresie przygotowawczym, nie doznając poważniejszych osłabień. Z zespołu odszedł co prawda najlepszy polski bramkarz Michał Kałuża, który dostał ofertę z ligi hiszpańskiej, ale w kadrze jest i tak kolejny reprezentant Polski, Bartłomiej Nawrat, a w odwodzie młodzi golkiperzy, na czele z kolejnym kadrowiczem Krzysztofem Iwankiem.

Pierwszym ligowym rywalem bielszczan będzie Piast, z którym Rekord rywalizował już w meczu o Superpuchar. – To bardzo dobre dla nas rozwiązanie, że możemy grać z drużyną europejskiego formatu tak często – mówi trener gliwiczan Rafał Barszcz. Piast latem miał swoje problemy, ale do drużyny dołączyło między innymi dwóch kadrowiczów: Dominik Solecki i Karol Czyszek. Zarówno oni, jak i inny nowy Michał Cygnarowski, bardzo dobrze wprowadzili się do drużyny.Ciekawie powinno być w pojedynkach z udziałem beniaminków, bowiem do Leszna zawita Clearex. W Chorzowie nie ukrywają, że chcą w tym sezonie powalczyć o złoto, ma w tym pomóc między innymi pozyskany latem Przemysław Dewucki. Gospodarze w opinii wielu mogą być z kolei jedną z rewelacji obecnych rozgrywek. A smaczku temu pojedynkowi dodaje fakt, że jednym z liderów lesznian ma być pozyskany przed sezonem Sebastian Wojciechowski, który w przeszłości grał między innymi w Chorzowie.

Wielu kibiców ostrzy sobie zęby także na pojedynek w Gliwicach. GSF będzie podejmował ubiegłoroczną rewelację, Orzeł Acana Jelcz-Laskowice, a naprzeciw siebie staną w tym meczu reprezentanci Polski lub gracze do kadry aspirujący: Robert Gładczak, Tomasz Lutecki, Dawid Barteczka, Bartłomiej Sitko oraz Arkadiusz Szypczyński i Marcin Firańczyk. Inny nowicjusz, Gwiazda Ruda Śląska, zagra zaś z Red Devils Chojnice.

>>>[FUTSAL EKSTRAKLASA] TO MOŻE BYĆ SEZON BENIAMINKÓW<<<Dwie „ranne zwierzyny” spotkają się w Białymstoku. Zarówno w ekipie Gatty Active Zduńska Wola, jak i u gospodarzy doszło latem do kilku zmian, niekoniecznie były to jednak wzmocnienia. Zduńskowolanie trochę z konieczności musieli postawić na obcokrajowców, stracili bowiem trzech czołowych zawodników: Maksyma Pautiaka, Arkadiusza Szypczyńskiego oraz Mariusza Milewskiego. Gospodarze również muszą sobie radzić bez swojego najlepszego gracza. Marcin Firańczyk przeniósł się na Dolny Śląsk. Dyspozycja obu ekip w tej sytuacji jest pewną zagadką. W Pniewach z kolei jeszcze mocniej postawiono na młodzież, a pierwsze przetarcie nastąpi w meczu z doświadczoną drużyną z Katowic.

Na późniejszy termin, ze względu na udział młodzieżowców z obu klubów w mistrzostwach Europy, został przełożony mecz Constractu Lubawa z FC KJ Toruń.

Sobota, 18:00
GSF Gliwice – Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Gatta Active Zduńska Wola
Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice

Sobota, 19:00
GI Malepszy Futsal Leszno – Clearex Chorzów

Niedziela, 16:00
Gwiazda Ruda Śląska – Red Devils Chojnice

Niedziela, 17:00
Piast Gliwice – Rekord Bielsko-Biała

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności