Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Lider zawita do Jelcza-Laskowic, mistrz sprawdzi beniaminka

Piłka Ligowa08.11.2019 
Do najciekawszego spotkania w ramach ósmej kolejki Futsal Ekstraklasy dojdzie w Jelczu-Laskowicach. Spisujący się coraz lepiej w tym sezonie Acana Orzeł będzie podejmować lidera ze Zduńskiej Woli. Broniący tytułu Rekord Bielsko-Biała zagra ponownie w Gliwicach, a FC Toruń u siebie z AZS UŚ Katowice.

Pojedynek Acany Orła z Gattą zapowiada się niezwykle ciekawie, nie tylko z racji dobrej ostatnio dyspozycji obu drużyn. Gatta w tym sezonie przegrała tylko jeden mecz, a wysoką formę potwierdziła w minioną niedzielę, wygrywając w Katowicach aż 7:1. Acana Orzeł w tabeli jest obecnie piąty, w czterech ostatnich meczach zdobył dziesięć punktów. Mecz ten wywołuje szczególne emocje u dwóchi zawodników, Arkadiusza Szypczyńskiego i Maksyma Pautiaka. Obaj latem przenieśli się właśnie z Gatty do Acany. W przypadku wygranej, wraz z kolegami z nowej drużyny, zbliżą się do lidera na jeden punkt.

Meczem w Jelczu-Laskowicach zainteresowane są również zespoły Constractu Lubawa, Rekordu Bielsko-Biała i AZS UŚ. Wicelider z Lubawy będzie podejmował drużynę, z którą jeszcze nie tak dawno rywalizował w pierwszej lidze, czyli GI Malepszy Futsal Leszno. Dla gospodarzy to może być historyczny moment, bo po ewentualnym sukcesie w sobotę mogą objąć przodownictwo w tabeli Futsal Ekstraklasy! O takich śmiałych celach na razie nie myślą w Katowicach. AZS UŚ w trzech ostatnich meczach stracił aż 25 bramek, więc przed wizytą w Toruniu katowiczanie chcą przede wszystkim poprawić grę w defensywie oraz zapomnieć o fatalnych ostatnich występach. Zadanie to łatwe nie będzie, tym bardziej, że zespół Łukasza Żebrowskiego po wygranej w Chorzowie złapał wiatr w żagle i jak najszybciej będzie chciał poprawić swoje miejsce w tabeli.

Rekord czeka wyjazd do Gliwic na mecz z GSF. Gliwiczanie przeżywają ostatnio trudne momenty, w czterech ostatnich spotkaniach nie zdobyli ani jednego punktu, mimo że za każdym razem przystępowali do meczu jako drużyna wyżej notowana. Zwłaszcza poniedziałkowej minimalnej porażki w derbach z Piastem można było uniknąć, gdy się jednak nie wykorzystuje rzutu karnego w ostatnich sekundach, to trudno myśleć o korzystnym wyniku... O rehabilitację w weekend będzie ciężko, bo Rekord nie zwykł tracić punktów.

Do ważnych derbów Górnego Śląska dojdzie w Rudzie Śląskiej. Zarówno gospodarze, czyli Gwiazda, jak i Piast są chyba skazani na walkę o utrzymanie. Ciekawe, czy pod wodzą nowego trenera Orlando Duarte zespół z Gliwic wygra trzeci mecz z rzędu, a pierwszy na wyjeździe. Walka o utrzymanie toczyć się będzie także w Chojnicach, gdzie Red Devils będzie podejmować chorzowski Clearex oraz w Białymstoku dokąd zawita Red Dragons Pniewy.

Sobota, 18:00

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Gatta Zduńska Wola

Constract Lubawa – GI Malepszy Futsal Leszno    

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Dragons Pniewy

GSF Gliwice – Rekord Bielsko-Biała

Niedziela, 16:00

Gwiazda Ruda Śląska – Piast Gliwice

Niedziela, 17:00

FC Toruń – AZS UŚ Katowice

Niedziela, 18:00

Red Devils Chojnice – Clearex Chorzów

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności