Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Klasyk w Bielsku-Białej

Piłka Ligowa27.09.2019 
Po reprezentacyjnej przerwie do gry wracają ligowcy. Na pierwszy plan wysuwa się pojedynek dwóch drużyn, które mają bić się o tytuł mistrzowski. Rywalizacja między Rekordem a Cleareksem, bo to o tych ekipach mowa, w tym roku będzie miała szczególny wydźwięk.

W Rekordzie, po raz pierwszy w historii tego klubu, mistrzów Polski z hali w ostatnich dniach przyćmili piłkarze, którzy awansowali do 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Teraz na pewno jednak futsaliści będą chcieli przywrócić dotychczasowy układ. Dobrą okazją ku temu będzie mecz z odwiecznym rywalem, Cleareksem Chorzów. Oba kluby niezmiennie ze sobą rywalizują na każdym polu, również na tym najważniejszym. Clearex ma bowiem już tylko jeden tytuł mistrzowski więcej w swojej gablocie niż Rekord. Początek zmagań wskazuje, że drużyna Andrzeja Szłapy może wyrównać dokonanie chorzowian i po raz piąty w historii zdobyć mistrzostwo Polski. Bielszczanie rozpoczęli sezon od dwóch wygranych, a Clearex po przegranej na terenie beniaminka z Leszna, w drugiej kolejce wygrał u siebie z Piastem Gliwice. Teraz drużynę Mirosława Miozgi czeka najpoważniejszy sprawdzian.

W drugich poniedziałkowych derbach Śląska Piast Gliwice zmierzy się na własnym terenie z AZS UŚ Katowice. To spotkanie z wieloma podtekstami, ale zapewne nie gwarantujące takiej jakości futsalowej, jak mecz w Bielsku-Białej. Nie można jednak zapominać o jednym fakcie – to Piast zagra z liderem Futsal Ekstraklasy. Katowiczanie w tym sezonie pokonali już dwie ekipy z Wielkopolski, teraz przyjdzie do rywalizacji zespołów z sąsiednich miast, których zawodnicy znają się doskonale.

Trudne przeprawy czekają beniaminków. Gwiazda Ruda Śląska zmierzy się u siebie z Acaną Orłem Jelcz-Laskowice. Co ciekawe, obie drużyny przystąpią do tego meczu z identycznego pułapu, mając na koncie po jednym punkcie. Do Leszna z kolei zawita Gatta Active Zduńska Wola. Kibice szczególnie są ciekawi postawy drużyny Marcina Stanisławskiego, która sezon rozpoczęła od zdobycia kompletu punktów. A, że teren beniaminka może być wyjątkowo trudny do zdobycia, przekonał się w pierwszej kolejce Clearex. Dwaj kolejni beniaminkowie zagrają ze sobą w Lubawie. To także rywalizacja dwóch trenerów reprezentacyjnych: trenera analityka z kadry U-19 Dawida Grubalskiego (Constract Lubawa) i Błażeja Korczyńskiego (GSF Gliwice), trenera pierwszej reprezentacji.

W meczu drużyn, które czekają na pierwsze punkty i zwycięstwa, do Białegostoku zawita Red Devils Chojnice, zaś Red Dragons Pniewy zagra z FC KJ Toruń. Zaznaczmy jednak, że srebrni medaliści spotkaniem w Pniewach dopiero zaczynają zmagania w tym sezonie.

Sobota, 17:00
Gwiazda Ruda Śląska – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice

Sobota, 18:00
Constract Lubawa – GSF Gliwice
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Devils Chojnice
Red Dragons Pniewy – FC KJ Toruń

Niedziela, 17:00
GI Malepszy Futsal Leszno – Gatta Active Zduńska Wola

Poniedziałek, 18:00
Piast Gliwice – AZS UŚ Katowice

Poniedziałek, 18:30
Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów

Tadeusz Danisz

>>>TERMINARZ, WYNIKI I TABELA FUTSAL EKSTRAKLASY>>>

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności