Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Decydujące mecze w Chorzowie i Szczecinie

Piłka Ligowa17.05.2019 
Przedostatnia seria spotkań w ekstraklasie futsalu może rozwikłać wszelkie zagadki, ale również może niewiadome jeszcze bardziej zagmatwać. Rywalizacja toczy się przede wszystkim o trzecie miejsce, jak również o uniknięcie degradacji.

Korespondencyjny pojedynek o brąz będzie się toczył w Chorzowie i Jelczu-Laskowicach. Clearex jest w o niebo lepszej sytuacji niż beniaminek z Dolnego Śląska, ponieważ ma trzy punkty przewagi nad rywalem. Sezon zasadniczy zakończył na wyższym miejscu, co przy równej liczbie punktów również będzie miało znaczenie. Chorzowianie, wygrywając sobotni pojedynek z Piastem Gliwice, będą mogli więc już świętować zajęcie trzeciego miejsca. Wygrana w derbach na pewno nie będzie jednak łatwym zadaniem. Clearex w tym sezonie trzykrotnie już mierzył się z Piastem… i wszystkie te spotkania przegrał. Gliwiczanie zagrają bez większych obciążeń psychicznych, gdyż swojej lokaty nie poprawią, co może również przemawiać za drużyną gości. Na pewno jednak dobrą wiadomością dla gospodarzy jest fakt, że zagra Sebastian Leszczak, któremu anulowano czerwoną kartkę, którą otrzymał tydzień temu w Toruniu. Z dodatkową motywacją przystąpi do meczu zapewne również Mikołaj Zastawnik. Reprezentant Polski i gracz Cleareksu w tygodniu podpisał nową umowę z chorzowskim klubem, zapewne będzie chciał teraz to uczcić zdobyciem medalu. 

Beniaminek do gry przystąpi znając już rezultat z Chorzowa, ale to zapewne nie zmieni podejścia w ekipie z Jelcza-Laskowic. Gracze Orła będą chcieli przede wszystkim godnie pożegnać się z własnymi kibicami w tym sezonie i pozytywnie zakończyć, bez względu na końcową lokatę, te bardzo dobre rozgrywki. Na Dolny Śląsk zawita opromieniony historycznym sukcesem FC Toruń, który będzie chciał potwierdzić, że jest drugą siłą w Futsal Ekstraklasie. W sezonie zasadniczym w tej parze dwukrotnie górą był zespół Łukasza Żebrowskiego.

Już tylko wymiar prestiżowy będzie miał dzisiejszy pojedynek w Zduńskiej Woli. W ostatnich latach mecze Gatty z Rekordem na finiszu rozgrywek ligowych często decydowały o mistrzostwie Polski, teraz jednak układ sił w Futsal Ekstraklasie powoli się zmienia. Rekordziści już są pewni tytułu, Gatta natomiast zajmie najpewniej szóste miejsce na koniec rozgrywek, a latem w zespole tym dojdzie do niemałych zmian.

W dolnej połówce, dzięki ubiegłotygodniowej wygranej Akademików z Gdańska nad Pogonią Szczecin, rozgorzała walka o utrzymanie. Gdańszczanie muszą jednak teraz pójść za ciosem i wygrać w Katowicach. Sytuacja drużyny Jacka Burglina jest na tyle skomplikowana, że los AZS UG jest również w rękach i nogach innych zespołów. Red Dragons Pniewy muszą „pomóc” Akademikom i wygrać w Szczecinie. Jeżeli bowiem przedostatnia w tabeli drużyna Pogoni u siebie w meczu z Red Dragons zgarnie trzy punkty, to starania gdańszczan na nic się zdają. Remis w Szczecinie spowoduje, że wszystko będzie się rozstrzygać w ostatniej kolejce. Wszystko oczywiście pod warunkiem wygranej gdańszczan na Śląsku. 

Piątek, 19:00
Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała

Sobota, 18:00
Clearex Chorzów – Piast Gliwice

Niedziela, 16:00
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Devils Chojnice
Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy

Niedziela, 19:00
AZS UŚ Katowice – AZS UG Gdańsk

Poniedziałek, 20:00
Orzeł Acana Futsal Jelcz-Laskowice – FC Toruń

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności