Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Clearex pogromcą liderów, pierwsza wygrana Piasta

Piłka Ligowa15.10.2019 

Coraz większy ścisk panuje w czołówce Futsal Ekstraklasy. Po tym jak w weekend straciły punkty dwie najlepsze drużyny lider obecnie ma już tylko trzy punkty przewagi nad szóstą drużyną w tabeli. A z pewnością sytuacja zrobi się jeszcze ciekawsza, gdy zaległości zacznie odrabiać Rekord, który odpadł z Ligi Mistrzów i może się już skupić wyłącznie na krajowym podwórku.

Ci, którzy po pierwszych wygranych Gatty i AZS UŚ Katowice wieścili szybki kres zwycięskiej passy obu tych ekip mogą odczuwać minimalną satysfakcję. Katowiczanie w ciągu czterech dni przegrali drugi mecz, łącznie „przyjmując” osiemnaście bramek. Tym razem bezlitosny dla wicelidera był zespół Acany Orła Futsal Jelcz – Laskowice. Drużyna z Dolnego Śląska zaaplikowała rywalowi osiem bramek udowadniając, że w tym sezonie ponownie chce bić się o czołowe lokaty. Katowiczanie mimo dwóch porażek nadal są na drugim miejscu, ale co ciekawe mają już ujemny bilans bramkowy.

Za teren pogromców liderów zaczyna uchodzić Chorzów. Clearex w środę rozgromił AZS UŚ Katowice, teraz z dużo większymi problemami, ale jednak, uporał się z Gattą. Dla ekipy ze Zduńskiej Woli była to pierwsza strata punktów w tym sezonie. Minimalna porażka wstydu nie przynosi, ale na pewno boli – Gatta w przypadku wygranej miała szansę poczuć się trochę pewniej w fotelu lidera.

Clearex po dwóch imponujących wygranych już jest czwarty, ale o jeden punkt ustępuje miejsca beniaminkowi z Lubawy. Constract zapunktował w trzecim kolejnym meczu, tym razem odniósł cenne domowe zwycięstwo, na dodatek bez straty bramki, nad MOKS Słoneczny Stok. Drużyna z Białegostoku przed tym meczem była na trzecim miejscu i mogła się szczycić serią trzech wygranych spotkań – tym razem trzy bramki straciła.

W odmiennych nastrojach gliwickie ekipy. Piast odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując u siebie Red Devils Chojnice, natomiast GSF Gliwice przegrał z drużyną z Leszna. Piast sukces zawdzięcza w dużej mierze skutecznej grze w pierwszej połowie, kiedy to zdobył cztery bramki, a bohaterem drużyny w tym okresie był Michał Cygnarowski – strzelec trzech goli. Piast opuścił ostatnie miejsce w tabeli, do lokalnego rywala traci obecnie cztery punkty. GSF ma z kolei na koncie trzy z rzędu porażki.

Zamyka obecnie ligową tabelę... srebrny medalista FC KJ Toruń, tyle że drużyna ta ma zaległe cztery mecze. W meczu dwóch zespołów, które znajdują się blisko torunian Gwiazda Ruda Śląska podzieliła się punktami z Red Dragons Pniewy. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Mateusz Kostecki, który w ostatnich siedmiu dniach w trzech meczach ligowych zdobył siedem bramek.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności