Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Clearex i Orzeł walczą o przełamanie

Piłka Ligowa15.03.2019 

Cztery mecze, a w przypadku drużyn Piasta i Gatty tylko trzy, pozostały drużynom Futsal Ekstraklasy do zakończenia sezonu zasadniczego. A pytań jest znacznie więcej niż odpowiedzi. W najbliższy weekend w trzech halach dojdzie do konfrontacji, które mogą mieć znaczny wpływ na końcowy układ tabeli.

Drużynom walczącym o miejsce w czołowej szóstce najwięcej może wyjaśnić mecz w Zduńskiej Woli, gdzie Gatta będzie podejmować chorzowski Clearex. Oba zespoły przystąpią do spotkania w zgoła odmiennych nastrojach, paradoksalnie te lepsze towarzyszyć będą niżej notowanej ekipie ze Zduńskiej Woli. Chorzowianie bowiem w ciągu kilku dni doznali dwóch porażek – obu z Piastem Gliwice, natomiast Gatta po słabszych występach chyba wraca do formy, która pozwoli walczyć o medale. Ekipa Marcina Stanisławskiego rozgromiła u siebie beniaminka z Jelcza-Laskowic, w tygodniu w pucharowym meczu nie dała żadnych szans pierwszoligowcowi z Lubawy. Chorzowianie mają dwa punkty przewagi nad niedzielnym rywalem, po meczu wszystko może się zmienić.

Równie ciekawie będzie w Jelczu – Laskowicach. Beniaminek, wliczając w to pucharową porażkę w Bielsku-Białej, w trzech ostatnich meczach schodził z parkietu pokonany. Trenerzy w takiej sytuacji zapowiadają wyciągnięcie wniosków i poważne konsekwencje. Szansa na rehabilitacje pojawi się w sobotę. Bo na Dolny Śląsk zawita Red Dragons, który w ostatnich tygodniach jest najskuteczniejszą ekipą w całej lidze. Pniewianie w czterech ostatnich meczach, w tym trzech poza własną halą, zdobyli komplet punktów. Patrząc jednak na to, jak skuteczni są rywale w walce o czołową szóstkę to drużyna z Wielkopolski w dalszym ciągu nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek wpadkę. W Jelczu-Laskowicach ekipę Łukasza Frajtaga czeka chyba najtrudniejszy sprawdzian z tegorocznych.

Mecz „na szczycie” także w Szczecinie. Przedostatnia Pogoń będzie podejmować ostatnich w tabeli Akademików z Gdańska. Portowcy przed tygodniem wygrali w Chojnicach i w obecnej sytuacji wydają się być faworytem w meczu z Akademikami. Gdańszczanie w tym roku nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu i coraz śmielej dryfują w kierunku pierwszej ligi. Jeżeli przełamanie nie nastąpi w tym spotkaniu, to chyba w ogóle będzie o nie ciężko w obecnych rozgrywkach.

Pozostali pretendenci do walki o podium grają z drużynami z dolnej połówki tabeli, ale z racji, że zarówno Rekord, jak i Piast grali w tygodniu mecz Pucharu Polski, to na pewno ligowe starcia nie będą dla nich spacerkiem. Gliwiczanie zagrają u siebie w derbach z AZS UŚ Katowice. Dla obu ekip mecz to szczególny, bo zarówno w jednym, jak i w drugim zespole nie brakuje dobrych znajomych, którzy wcześniej grali po przeciwnych stronach barykady. Lidera z Bielska-Białej czeka mecz z beniaminkiem z Chojnic, natomiast FC Toruń wyjedzie do Białegostoku. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego nie dość, że wypoczęci, bo w przeciwieństwie do rywala nie grali meczu pucharowego, to jeszcze na fali wznoszącej. Trzy kolejne zwycięstwa wywindowały torunian na drugie miejsce, a strata pięciu punktów do lidera daje jeszcze nadzieje na emocje w walce o tytuł mistrzowski. 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności