Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] Beniaminek z mistrzem o fotel lidera i derby Wielkopolski

Piłka Ligowa22.11.2019 

Dość niespodziewanie pojedynek beniaminka z Lubawy z Rekordem Bielsko-Biała jest hitem weekendu i meczem o fotel lidera. Dziesiąta seria spotkań obfituje zresztą wyłącznie w mecze prestiżowe. Podwójne derby śląska oraz rywalizacja o prymat w Wielkopolsce – na tych halach z pewnością także będzie się wiele działo.

Constract Lubawa zajmuje obecnie drugie miejsce, Rekord zaś jest liderem. Postawa bielszczan nie jest w żadnym wypadku zaskoczeniem, ale Constract na pewno bardzo mile zaskakuje swoich kibiców. Co prawda w dwóch ostatnich spotkaniach zdobył tylko dwa punkty, ale trenerzy, mimo bardzo udanego początku, cały czas jasno podkreślają. – Naszym celem jest utrzymanie – mówi trener Dawid Grubalski. Z pewnością pojedynek z mistrzem Polski będzie dla beniaminka testem najwyższej próby.

Ciekawie powinno być także w Jelczu-Laskowicach. Zmierzą się tam dwie drużyny aspirujące do medali. Gospodarze sobotniego meczu po raz ostatni przegrali w końcówce września, natomiast zespół FC KJ Toruń w tym sezonie jeszcze nie schodził z parkietu pokonany. Torunianie zaimponowali zwłaszcza w Zduńskiej Woli, gdzie pewnie zdobyli trzy punkty. Kolejna wygrana mocno ich zbliży do czołówki, mimo, że ekipa Łukasza Żebrowskiego ma jeszcze trzy spotkania zaległe.

Na Śląsku dojdzie do podwójnych derbów. Już dzisiaj AZS UŚ Katowice zmierzy się z GSF Gliwice. Katowiczanie w poprzedniej kolejce przełamali się po czterech przegranych spotkaniach, natomiast beniaminek z Gliwic notuje czarną serię – przegrał bowiem sześć kolejnych meczów. Kolejna porażka będzie zapewne oznaczać pobyt w strefie spadkowej. O ile w Gliwicach trudno wskazać jednoznacznie faworyta, o tyle w Chorzowie w dużo trudniejszym położeniu będzie Gwiazda. Rudzianie w tym sezonie na wyjazdach jeszcze nie zapunktowali, natomiast Clearex jest coraz bliżej czołówki. Obecnie jest czwarty i ma za sobą dwa kolejne efektowne zwycięstwa.

Do derbów Wielkopolski dojdzie natomiast w Pniewach. To pierwsze starcie w historii Futsal Ekstraklasy, gdy naprzeciwko siebie staną dwie drużyny z regionu wielkopolskiego. Przed prestiżowym pojedynkiem w lepszych nastrojach jest zespół beniaminka z Leszna, który z trzech ostatnich meczów wygrał dwa. Pniewianie, chwaleni za grę, mają jednak problem z punktami. W dziewięciu meczach zgromadzili tylko siedem i zamiast walczyć o miejsce tuż za podium na razie muszą kombinować, jak wydostać się ze strefy spadkowej. Ale, że jest to możliwe pokazuje Piast. Gliwiczanie po serii porażek w czterech ostatnich meczach zgromadzili 10 „oczek” i coraz odważniej zerkają w górę. Mecz w Białymstoku z sąsiadem w ligowej tabeli może dać odpowiedź na pytanie, na co stać w tym sezonie Piast.

Gatta pocieszenia po domowej porażce z ekipą  z Torunia będzie szukała w Chojnicach. Zadanie teoretycznie łatwe, bo gospodarze zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, stracili na dodatek najwięcej bramek w całej lidze, ale pojedynki obu tych drużyn zawsze były bardzo zacięte. A po ostatnich niepowodzeniach zarówno jedni, jak i drudzy myślą o natychmiastowej poprawce.

Piątek, 19:15
GSF Gliwice – AZS UŚ Katowice

Sobota, 17:00
Clearex Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska

Sobota, 18:00
Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – FC Toruń
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice

Niedziela, 18:00
Red Devils Chojnice – Gatta Zduńska Wola

Poniedziałek, 19:00
Red Dragons Pniewy – GI Malepszy Futsal Leszno

Poniedziałek, 20:00
Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności