Aktualności

[FUTSAL EKSTRAKLASA] AZS UŚ pierwszym liderem, sensacja w Lesznie

Piłka Ligowa10.09.2019 
Inauguracyjna kolejka Futsal Ekstraklasy upłynęła pod znakiem szczelnej gry w defensywie i słabej skuteczności. W sześciu spotkaniach strzelono zaledwie 17 goli. Pierwszym liderem jest AZS UŚ Katowice.

Katowiczanie rozpoczęli sezon od efektownego, wyjazdowego zwycięstwa nad Red Dragons 6:3. Pniewianom w poprzednich latach inauguracje nie wychodziły, a w meczach z AZS UŚ Katowice grało się podwójnie ciężko. Przełamania w sobotę nie było. Dwie bramki dla katowiczan zdobył Tomasz Szczurek, a zawodnicy pierwszy sukces zadedykowali wracającemu do zdrowia Jędrzejowi Jasińskiemu.

Wyjazdowe zwycięstwa stały się także udziałem faworytów rozgrywek. Rekord pokonał, ale tylko jedną bramką, Piasta Gliwice, natomiast Gatta Active Zduńska Wola trzy punkty wywiozła z Białegostoku. Dla Rekordzistów gola na wagę trzech punktów zdobył niezawodny ostatnio reprezentant Polski, Michał Kubik, natomiast sukces zduńskowolanom zapewnił między innymi Michał Marciniak.

W inauguracyjnej serii doszło do jednej sporej niespodzianki. Tak należy bowiem potraktować porażkę Cleareksu Chorzów w Lesznie, z miejscowym beniaminkiem. Spotkanie trzymało przez długi czas w napięciu, ale to gospodarze byli skuteczniejsi. Bohaterem lesznian był Hubert Olszak. Zawodnik pewnie nie wszystkim kibicom Futsal Ekstraklasy jest jeszcze znany, ale medalistom mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu zdobył dwie bramki i dał pierwsze punkty. Chorzowianie mają w swoim składzie reprezentantów Polski, ale jedyne, na co było ich stać, to strzelenie honorowego gola.

Pozostali beniaminkowie już tak dobrze się nie spisali, ale otworzyli swoje konto punktowe. Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz GSF Gliwice z Acaną Orzeł Jelcz Laskowice, natomiast tylko dwie bramki padły w Rudzie Śląskiej. Gwiazda podzieliła się punktami z Red Devils Chojnice. I chociaż gospodarze szybko objęli prowadzenie, to wynik został ustalony jeszcze w pierwszej połowie.

Mecz Constractu Lubawa z FC KJ Toruń został przełożony na późniejszy termin.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności