Aktualności

Constract chce przełamać niemoc

Piłka Ligowa09.06.2019 
W niedzielę ostatni akcent sezonu futsalowego w naszym kraju. W Szczecinie, w drugim meczu barażowym pomiędzy miejscową Pogonią a pierwszoligowym Constractem Lubawa, rozstrzygnie się to, kto zagra w przyszłym sezonie w Futsal Ekstraklasie.

Po pierwszym spotkaniu w dużo lepszej sytuacji są gracze pierwszoligowca z Lubawy. W miniony weekend wygrali bowiem na własnym terenie 3:0. I kto wie, czy właściwie sprawę gry w Futsal Ekstraklasie w sezonie 2019/2020 nie przesądziły... ostatnie sekundy tego meczu. Wtedy to gracze Pogoni stracili trzeciego gola. Przy dwubramkowej stracie wszystko w rewanżu wydawałoby się jeszcze możliwe, ale odrobienie trzech goli może być już jednak bardzo trudne.

Wynik pierwszego meczu jest o tyle zaskakujący, że w ostatnich dwunastu latach w barażowych potyczkach zawsze górą były drużyny grające w wyższych klasach rozgrywkowych. Tym razem wydawało się, że będzie tak samo, tym bardziej, że w ostatnich tygodniach, po słabym początku rozgrywek, Pogoń zaczęła grać skuteczniej. Natomiast zespół z Lubawy wręcz odwrotnie – po udanym sezonie ligowym na ostatniej prostej wyhamował. W pierwszej lidze zajął drugie miejsce, zaś w dwustopniowych barażach przegrał najpierw z Gwiazdą Ruda Śląska. Tylko dzięki temu, że Futsal Ekstraklasa jest powiększana do czternastu drużyn, nie odpadł jeszcze z rywalizacji. Ale faworytem w konfrontacjach z Pogonią bynajmniej nie był.

Tym bardziej, że statystyki barażowe dla zespołu z Lubawy są bardzo niekorzystne. Constract już od kilku lat jest stawiany w roli murowanego faworyta do awansu do FE, ale za każdym razem potyka się na barażach. Tak było zarówno w 2017 roku, jak i dwanaście miesięcy później. A wtedy rywale wydawali się nieco łatwiejsi.

Constract w barażach:

2019: Gwiazda Ruda Śląska – Constract Lubawa 2:2 i 5:3 po dogrywce

2018: Gwiazda Ruda Śląska – Constract Lubawa  3:2 i 5:3

2017: Constract Lubawa – AZS UG Gdańsk 0:5 i 4:3

Teraz ekipa z Lubawy staje przed ogromną szansą na przełamanie. W Szczecinie nikt nie traci jednak nadziei. Nie takie różnice w futsalu odrabiano. Pogoń może liczyć na gorące wsparcie kibiców, bo ci zawsze byli szóstym zawodnikiem miejscowych. W Lubawie są dalecy od otwierania szampanów, jednak wszyscy zadają sobie pytanie: jak nie teraz, to kiedy?!? Spotkanie przesądzające o tym, kto zagra w przyszłym sezonie w Futsal Ekstraklasie, rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności