Aktualności

Legia z Górnikiem na otwarcie sezonu. Transmisja na Łączy Nas Piłka w sobotę od 11:50

Piłka Ligowa14.08.2020 

Bez względu na przebieg meczu oraz jego wynik wiadomo już, że tegoroczna inauguracja w Centralnej Lidze Juniorów będzie bardzo długo pamiętana. Pierwszy mecz po blisko półrocznej przerwie, rywalizacji dwóch firm – głównego pretendenta do tytułu i srebrnego medalisty Legii Warszawa oraz obrońcy tytułu Górnika Zabrze i to na dodatek w Legia Training Center. Mecz ten pokażemy na Łączy Nas Piłka w sobotę, od 12:00 – transmisję rozpoczynamy o 11:50.

Sobotni rywale w ubiegłym sezonie toczyli zażartą walkę o najwyższy stopień podium. Dość powiedzieć, że jesienią częściej wyżej plasowała się Legia, a Górnik czaił się tuż za plecami stołecznej ekipy. Wiosną Legia zremisowała wyjazdowy mecz z Arką Gdynia, natomiast wygrana Górnika z Lechem w dramatycznych okolicznościach, jak się później okazało, dala zabrzanom tytuł mistrza Polski. Legia musiała się zadowolić srebrem, do mistrza Polski straciła jeden punkt.

Legioniści zapewne w sobotę będą chcieli wyrównać rachunki za ubiegły sezon, po którym w stolicy panuje duży niedosyt, tyle, że za bardzo… nie ma, kto rachunków wyrównywać. Składy obu drużyn znacząco będą się bowiem różnić od jedenastek z ubiegłego sezonu. Co prawda, kluby CLJ w tym sezonie w drodze wyjątku mogą posiłkować się czterema zawodnikami starszymi z rocznika 2002, ale jednak trzon drużyn będą stanowić już młodsi gracze.

Teoretycznie ze „złotej” drużyny Górnika Zabrze w sobotę może zagrać sześciu zawodników: Jakub Grzesiak, Adrian Dziedzic, Jakub Kamiński, Maksymilian Gandziarowski, Marcel Jaszczyk i Bartosz Baranowicz. To zawodnicy z rocznika 2003, który w tym roku będzie dominował w CLJ U-18. Dziedzic grywa już jednak w drugiej drużynie Górnika w meczach trzeciej ligi. Swoją szansę będą także dostawać młodsi. – O sile tej drużyny będą stanowić zawodnicy młodsi, ci którzy poprzednio grali w zespole juniorów młodszych i spisywali się tam bardzo dobrze – mówi trener Jan Żurek, który ponownie będzie szkoleniowcem tej grupy. O możliwościach tego zespołu świadczy fakt, że w momencie przerwania rywalizacji w kategorii junior młodszy zabrzanie w swojej grupie zajmowali pierwsze miejsce.

Jednym z przedstawicieli utalentowanej zabrzańskiej fali jest Bartłomiej Iwański. To on w poprzednim sezonie w swojej drużynie brylował, był jednym z najlepszych strzelców. Był także najlepszym strzelcem Górnika w ostatnim sprawdzianie mistrza Polski przed ligą. W corocznym turnieju juniorów starszych im. Ernesta Pohla, w tym roku była to już 19. edycja, Górnicy zajęli trzecie miejsce. W lidze skutecznością Iwańskiemu dorównywali jedynie Kosma Zawada i Marcel Jaszczyk.

Podobna sytuacja jest w Legii. Gospodarze sobotniego pojedynku będą stawiać przede wszystkim na chłopaków z rocznika 2003 i 2004. Ale patrząc jedynie na wyniki tej grupy Legia bynajmniej nie rozdawała kart. Jesienią w swojej grupie makroregionalnej zajęła trzecie miejsce, wiosenne zmagania rozpoczęła od domowej wygranej. Z pewnością tacy zawodnicy jak: Bartosz Wicenciak, Wiktor Kamiński czy Arkadiusz Ziarko będą wiedli prym w nowej drużynie. Dzisiaj chcą iść w ślady Szymona Włodarczyka czy Nikodema Niskiego, którzy w ubiegłym sezonie grali w Centralnej Lidze Juniorów, a dziś są w pierwszej drużynie Legii, względnie Jakuba Kwiatkowskiego, który debiutował już w drugiej drużynie.

Początek sezonu jest wielką niewiadomą, nie tylko w kwestiach personalnych, ale w kwestii sobotniego meczu jedno jest pewne – spotkanie przejdzie do historii, ze względu na miejsce jego rozegrania. Będzie to bowiem pierwszy pojedynek w nowym ośrodku Legii przy udziale kamer ŁNP.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności