[CLJ] Zwycięstwa faworytów, koniec passy Motoru

Piłka Ligowa15.10.2018
W weekend, głównie z racji powołań do kadr młodzieżowych, rozegrano tylko pięć spotkań w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Wyjazdowe punkty zgarnęły drużyny Lecha Poznań i Pogoni Szczecin, porażki w Zabrzu doznał natomiast Śląsk Wrocław.

Śląsk podtrzymał miano drużyny nieobliczalnej i tracącej wiele ze swej wartości na wyjazdach. W Zabrzu po niespełna 45. minutach gry przegrywał 0:2. W ostatnich minutach meczu swoją kolejną bramkę zdobył najskuteczniejszy w całej lidze, Piotr Samiec-Talar, ale nie wystarczyło to nawet do zdobycia jednego punktu. Śląsk nie wykorzystał szansy zbliżenia się do najlepszych drużyn, doznając tym samym piątej porażki w sezonie. Górnik zanotował dopiero drugie zwycięstwo.

Trzy punkty do swego dorobku dopisały drużyny Lecha i Pogoni. „Portowcy” wygrali w Chorzowie, również zaliczkę wypracowując sobie w pierwszych fragmentach spotkania. Gospodarze walczyli ambitnie, ale jedyne na co ich było stać, to honorowe trafienie Tomasza Hołosia po godzinie gry. Ruch okupuje ostatnie miejsce w tabeli, Pogoń dzięki tej wygranej ma tylko punkt straty do liderującej Korony, ale kielczanie mają jedno spotkanie zaległe.

Lech Poznań wygrał z innym beniaminkiem – GKS Bełchatów. Także w tym meczu zaliczka wypracowana w pierwszej połowie miała wydatny wpływ na końcowy sukces Lechitów. Na pewno na uwagę zasługuje również wyraźna porażka Motoru Lublin w Gdyni. Obie drużyny przed tym meczem dzielił tylko jeden punkt, ale żółto-niebiescy z północy Polski nie dali rywalom żadnych szans. Lublinianie zanotowali pierwszą porażkę od 25 sierpnia. Ma jednak ona wpływ na układ tabeli – Motor znalazł się w strefie spadkowej.

Jedyny podział punktów nastąpił w meczu Cracovii z Elaną. Obie drużyny jak na razie skupione są na tym, co się dzieje w dolnej połówce tabeli i z pewnością remis żadnej z ekip nie satysfakcjonuje.

11. kolejka Centralnej Ligi Juniorów:

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 2:1 (2:0)
Bramki: Krzysztof Kubica 27, Jakub Kawecki 38 – Piotr Samiec-Talar 83 (k)

GKS Bełchatów – Lech Poznań 2:4 (1:2)
Bramki: Damian Warnecki 41, 80 – Jakub Kamiński 15, Jakub Niewiadomski 31, Filip Szymczak 56, Mateusz Bieniek 75

Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)
Bramki: Tomasz Hołoś 60 – Kryspin Szcześniak 4, Kacper Smoliński 18

Arka Gdynia – Motor Lublin 3:0 (1:0)
Bramki: Oskar Bohm 16, Kacper Wiśniewski 80, Mateusz Zbranek 90

Cracovia – Elana Toruń 1:1 (1:0)
Bramki: Remigiusz Biernat 6 – Kamil Głowa 72