[CLJ] Zagłębie pokonało od mistrza. Ogromne emocje w Gdyni i Krakowie

Piłka Ligowa12.11.2019

Czołowe drużyny solidarnie zapunktowały w czternastej serii spotkań. Najtrudniejsze zadanie miał lider – Zagłębie Lubin, które mierzyło się z Koroną Kielce. Niemal na półmetku rundy jesiennej coraz wyraźniej krystalizuje się podział, w którym o medalowe lokaty walczy pięć drużyn. Równie ciekawa walka jest na dole.

Mecz lidera z aktualnym mistrzem dostarczył spodziewanych emocji. Zagłębie co prawda po ponad pół godzinie gry prowadziło 2:0 i co więksi optymiści w szeregach gospodarzy mogli już lubinianom dopisywać trzy punkty, ale Korona pokazała charakter. W drugiej połowie Jakub Rybus wlał w serca kielczan nadzieje. Zagłębie zdobyło trzeciego gola, ale goście nie rezygnowali do końca. A Rybus może jedynie żałować, że piękne bramki nie mają podwójnej wartości, gdyż z pewnością jego trafienie może kandydować do bramki kolejki. Niewielkie to jednak pocieszenie, gdyż Korona ostatecznie mecz przegrała.

W tabeli Korona została wyprzedzona przez Portowców ze Szczecina. Pogoń wygrała w Trójmieście z Lechią. O wygranej zadecydowało pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy. Dla Pogoni, która miała w ostatnich tygodniach problemy z ustabilizowaniem formy na wysokim poziomie to już trzeci mecz bez porażki, natomiast Lechia mimo porażki nadal zajmuje siódmą pozycję w tabeli.

„Portowcy” są tuż za podium ze stratą jednak czterech punktów do Legii i pięciu do Górnika Zabrze. Obie te drużyny pewnie wygrały swoje mecze. Zabrzanie wygrali w Łodzi z miejscowym beniaminkiem, wygraną zapewniając sobie w ostatnich dwudziestu minutach, między innymi za sprawą dwóch bramek Wiktora Skały. Legia natomiast wygrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 5:1. Gospodarze po kwadransie gry objęli prowadzenie, ale potem trafiali już tylko legioniści, którzy już właściwie w pierwszej połowie przesądzili sprawę losów rywalizacji. Dla Legii to czwarte z rzędu zwycięstwo, natomiast Wisła cały czas oscyluje wśród drużyn zagrożonych degradacją.

Tym razem Białej Gwieździe nie pomógł lokalny rywal, Hutnik. Gospodarze na Suchych Stawach prowadzili właściwie do 94. minuty z Escolą, ale wtedy Kamil Odolak uratował punkt dla drużyny ze stolicy. Tym samym Escola zbliżyła się do Wisły na dwa „oczka”, a Hutnik nadal pozostaje z zaledwie jednym zwycięstwem w całym sezonie. Wśród pozostałych drużyn zagrożonych degradacją Gwarek Zabrze nie wykorzystał słabszej ostatnio dyspozycji Jagiellonii i zremisował u siebie z drużyną z Podlasia. Remisem zakończył się także mecz z udziałem innej drużyny znajdującej się „pod kreską”, czyli Cracovii. W Gdyni jednak emocji było znacznie więcej niż na Śląsku. Po 45. minutach utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale w drugiej połowie kibice zobaczyli aż sześć bramek! Cracovia dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale ostatecznie musiała zadowolić się jednym punktem. Nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i traci do Wisły cztery punkty.

14. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 2:1 (2:1)

Bramki: Adrian Ratajczyk 19, Igor Ławrynowicz 37 – Tomasz Mamis 33

Gwarek Zabrze – Jagiellonia Białystok 0:0

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:5 (1:3)

Bramki: Kacper Wydra 17 – Dawid Grzelak 20, Jerzy Munik 42, Kamil Rokosz 45, Szymon Włodarczyk 55, Patryk Pierzak 85

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)

Bramki: Wiktor Drzazga 54 – Kamil Kort 49 k, Jakub Lis 65

Hutnik Kraków – Escola Varsovia Warszawa 2:2 (1:0)

Bramki: Alan Piskorz 30, Bartosz Włoch 71 – Tafara Madembo 70, Kamil Odolak 90+4

Arka Gdynia – Cracovia 3:3 (0:0)

Bramki: Radosław Nowicki 55 k, 72, Kacper Aleksiuk 85 – Łukasz Ziemnik 63, Jakub Góralczyk 65, Kacper Grzebieluch 84

UKS SMS Łódź – Górnik Zabrze 0:3 (0:1)

Bramki: Kamil Lukoszek 27, Wiktor Skała 73, 90

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 3:2 (2:0)

Bramki: Kacper Zając 26, Dawid Hanc 32, Jakub Sangowski 61 – Jakub Rybus 50, 83