Aktualności

[CLJ] Wracamy do gry! Korona – Górnik na Łączy Nas Piłka w piątek od godziny 16:00

Piłka Ligowa09.08.2019 
Dokładnie 69 dni musieli czekać fani młodzieżowej piłki na kolejny mecz w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Wraz z początkiem czerwca zakończył się sezon, który zdominowali młodzi piłkarze Korony Kielce. Czy teraz będzie podobnie? Pierwsza próba już w piątkowe popołudnie, a rywalem będzie Górnik Zabrze. Transmisja z tego spotkania na Łączy Nas Piłka od godziny 16:00.Z pewnością w seniorskich rozgrywkach ten mecz byłby hitem. Rywalizacja mistrza Polski z drużyną, która co prawda zakończyła sezon tuż nad strefą spadkową, ale hegemonowi napsuła sporo krwi. Jednak w rozgrywkach młodzieżowych o kontynuację bardzo trudno. Dzisiaj Korona to już zupełnie inna drużyna, w pewien sposób zagadka, a ciągłości nie ma nawet w tych elementach, w których mogła być zachowana. Mowa przede wszystkim o sztabie szkoleniowym, który doprowadził kielczan do niespodziewanego sukcesu. Mistrzostwo Polski zdobyte w sposób bezdyskusyjny nie dało gwarancji dalszej pracy trenerowi Markowi Mierzwie. Szkoleniowiec nie doszedł do porozumienia z pracodawcą i mecz Korony z Górnikiem będzie mógł oglądać jedynie w roli obserwatora.

Następcą Mierzwy na ławce rezerwowych Korony został Paweł Czaja. Kibice jednak dużo bardziej kojarzyć mogą jego asystenta. Został nim bowiem Kamil Kuzera, jeden z ulubieńców kieleckiej publiczności z czasów, gdy występował w koszulce Korony. Kuzera był w przeszłości nawet kapitanem drużyny, zawsze wykazywał ogromne serce do walki. Teraz 36-letni trener będzie chciał to wpoić swoim następcom. Kuzera cztery lata temu zakończył w Kielcach również karierę piłkarską, w roli trenera pracował jako asystent w drugiej drużynie Korony, współpracował również z trenerem Maciejem Bartoszkiem. Mocno  związany z Kielcami jest również Paweł Czaja, który prowadził w przeszłości zarówno grupy najmłodsze, jak i rezerwy Korony.

>>>[CLJ] PRZYSTANEK NA DRODZE DO SENIORÓW. KTO TYM RAZEM SIĘ WYBIJE?<<<Górnicy z Zabrza mieli latem spokojniejszy okres, skupiali się przede wszystkim na pracy. W ostatnich tygodniach zorganizowali silnie obsadzony turniej imienia Ernesta Pohla. To już tradycyjny rozkład jazdy dla juniorów na przełomie lica i sierpnia. Górnik zajął w rywalizacji z zagranicznymi drużynami trzecie miejsce i było to ostatnie przetarcie przed początkiem sezonu. Zabrzanie w turnieju pokonali Rot Weiss Essen 4:1, a jedynej porażki doznali z lokalnym rywalem, Gwarkiem. Zremisowali również z Banikiem Ostrawa 1:1. Wcześniej zabrzanie rywalizowali również na turnieju w Ostrawie, gdzie grali między innymi z Olimpique Marsylia (wygrana 1:0) czy Eintrachtem Frankfurt (przegrana 1:5).

Górnicy latem pokazali się z dobrej strony na tle przeciwników z Europy, potwierdzili również swoją dominację w regionie. W czerwcu zostali mistrzami Śląska w kategorii do lat 17, w finale pokonując chorzowski Ruch 4:2. W swojej grupie makroregionalnej Górnik wiosną zajął natomiast drugie miejsce. W letnich sparingach imponowali zwłaszcza Jakub Okaj, Erwin Kołodziejczyk oraz Jakub Kawecki i to na nich, jeżeli oczywiście zagrają, kielczanie będą musieli zwracać szczególną uwagę. Transmisja piątkowego meczu od godziny 16:00 na kanale Łączy Nas Piłka. Serdecznie zapraszamy!

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności