Aktualności

[CLJ] Walka o fotel lidera. Górnik – Zagłębie na Łączy Nas Piłka w niedzielę o 12:00

Piłka Ligowa17.11.2019 
Pojedynków na szczycie Centralnej Ligi Juniorów ciąg dalszy. Po tym, jak w ubiegłym tygodniu pokazaliśmy mecz lidera z mistrzem Polski, teraz napięcie jeszcze pójdzie do góry. W niedzielę dojdzie bowiem do absolutnego starcia na szczycie. Lider, Zagłębie, zmierzy się z drugim w tabeli Górnikiem Zabrze. Transmisja na Łączy Nas Piłka w niedzielne południe.

Okoliczności i pora tego meczu mogą przypominać scenariusz westernu. Wyborowi rewolwerowcy spotkają się w samo południe, by rozstrzygnąć, kto w tym sezonie jest lepszy. Z pewnością latem mało kto się spodziewał, że właśnie rywalizacja Górnika Zabrze z Zagłębiem będzie starciem dwóch najlepszych drużyn. Postawa Zagłębia, które od lat słynie z doskonałej pracy z młodzieżą, nie może zaskakiwać. Sensacją jest natomiast Górnik.

Zabrzanie udowadniają jednak, że ich gra w tym sezonie nie jest dziełem przypadku. Górnik co prawda obecnie traci trzy punkty do Zagłębia, ale w przypadku wygranej może objąć fotel lidera. W dotychczasowych czternastu spotkaniach zanotował aż 10 wygranych, tylko trzy mecze przegrywając. I pomyśleć, że po dwóch pierwszych kolejkach zamykał ligową tabelę z zerowym dorobkiem na koncie...

Zabrzan w dotychczasowych spotkaniach charakteryzuje jedno – powściągliwość i pragmatyczność, zwłaszcza w działaniach na własnym boisku. W dotychczasowych sześciu spotkaniach w domu „Górnicy” zdobyli tylko dziesięć bramek i zaledwie cztery stracili. Są to najlepsze wyniki w całej lidze, jeżeli przeliczymy to w stosunku do zgromadzonych punktów. Jedynej domowej porażki zabrzanie doznali przed dwoma tygodniami, w meczu z Arką Gdynia. To właśnie po tej kolejce lubinianie odskoczyli Górnikowi w tabeli na trzy punkty.

Teraz o rehabilitację będzie niesłychanie ciężko, bo Zagłębie potwierdziło, chociażby w meczu z Koroną Kielce, że prezentuje najwyższy poziom. Drużyna z Dolnego Śląska ostatnie punkty w tym sezonie zgubiła pod koniec września, remisując wówczas z Wisłą Kraków. Wcześniej doznała jedynie dwóch porażek: z Legią Warszawa i Gwarkiem Zabrze. Czy teraz druga zabrzańska ekipa znajdzie sposób na lidera?

Niedzielny mecz zapowiada się także jako pojedynek strzelców. „Górnicy” z pewnością muszą uważać na Kacpra Zająca. Najskuteczniejszy zawodnik Zagłębia w czterech ostatnich spotkaniach czterokrotnie trafiał do siatki rywali. Górnik również ma jednak kim postraszyć. Chociaż najlepszym strzelcem zabrzan jest Kamil Lukoszek (7 goli), to w analogicznym okresie, od początku października, wyróżniał się Alan Lubaski, który zdobył pięć bramek. W niedzielę jednak jego, jak i jego kolegów czeka trudne zadanie – lubinianie stracili bowiem na wyjazdach w tym sezonie tylko siedem bramek, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze.

Co powinno jeszcze cieszyć w kontekście niedzielnego spotkania to fakt, że obie drużyny grają bezkompromisowo. Zaledwie po jednym remisie mają na swoim koncie jedni, jak i drudzy. Wypada sobie życzyć, by te dążenia za wszelką cenę do zwycięstwa były również obecne w poczynaniach piłkarzy obu drużyn w niedzielne południe.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności