[CLJ] UKS SMS Łódź czy Górnik – kto dołączy do czołówki? Mecz na ŁNP TV!

Piłka Ligowa26.09.2020
Zażarty bój czeka w sobotnie południe drużyny UKS SMS Łódź i Górnika Zabrze. Obie te ekipy mają w obecnych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów lepsze i gorsze momenty. Sobotni mecz może być dla nich momentem przełomowym, który pozwoli się zbliżyć do ścisłej czołówki ligowej, a tym samym zostawić w tyle rywala. Mecz UKS SMS Łódź – Górnik Zabrze na kanale Łączy Nas Piłka w sobotnie przedpołudnie, od godziny 11:00.

Runda jesienna Centralnej Ligi Juniorów zbliża się do półmetka. Jednymi z drużyn, które z nadziejami patrzą na dalszy etap zmagań są zespoły z Łodzi i Zabrza. Obecnie, co prawda oba plasują się w środku stawki, ale zarówno łodzianie, jak i Górnik pokazali już w tym sezonie, że mogą być bardzo groźni dla najlepszych. Łodzianie obecnie są na siódmym miejscu w tabeli, ale jeszcze tydzień temu byli na najniższym stopniu podium.

Spadek w tabeli aż o cztery „oczka” wynikał przede wszystkim z porażki w Szczecinie w miniony weekend. Mecz z „Portowcami” dla łodzian źle się ułożył – pierwszego gola stracili już w czwartej minucie, by na początku drugiej połowy przegrywać już różnicą trzech bramek. Po godzinie gry łodzianie zaczęli przypominać drużynę z wcześniejszych meczów, ale udało im się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

W odmiennych nastrojach są obecnie młodzi piłkarze z Górnego Śląska. Górnicy w ostatnich tygodniach zrobili bowiem skok w górę ligowej tabeli. Tydzień temu pokonali na własnym terenie poznański Lech, obie bramki zdobywając w drugiej połowie. W meczu z Kolejorzem po raz czwarty w tym sezonie do siatki trafił Erwin Kołodziejczyk. Przed sobotnim meczem obie drużyny są więc sąsiadami w ligowej tabeli, Górnik ma tylko punkt mniej od najbliższego rywala.

Łodzianie są sprawcami jednych z „najgłośniejszych” wyników w początkowej fazie rozgrywek – bo za takie trzeba uznać wyjazdową wygraną nad Legią Warszawa oraz rozgromienie Hutnika Kraków 7:0, co jest najwyższym wynikiem jak do tej pory w tym sezonie. UKS SMS nie ma generalnie problemów ze skutecznością, a zwycięstwa nad obiema warszawskimi ekipami to efekt konsekwentnej i skutecznej gry w ostatnich minutach meczów. Ale we wcześniejszych spotkaniach UKS SMS pozostawiał po sobie również dobre wrażenie – łodzianie przegrali jedynie z Wisłą Kraków na wyjeździe w drugiej serii spotkań, gdy w zespole Białej Gwiazdy występowali zawodnicy ocierający się o pierwszy zespół Wisły. Na inaugurację młodzi łodzianie odebrali jednak punkty Zagłębiu Lubin, by po przegranej w Myślenicach zanotować trzy kolejne zwycięstwa. Serię zwycięstw przerwał mecz z Pogonią.

Atutem gospodarzy sobotniego meczu będzie zapewne fakt, że zagrają na boisku, na którym w tym sezonie wyjątkowo dobrze się czują. UKS SMS to jedna z czterech drużyn, obok Śląska, Zagłębia i Cracovii, która w tym sezonie u siebie nie przegrała jeszcze meczu. Ba, łodzianie w trzech meczach nie stracili nawet bramki, co już jest wynikiem wyjątkowym w skali całej ligi, jak i godnym podziwu, zważywszy na fakt, że łodzianie podejmowali chociażby wicelidera z Lubina. Ale zabrzanie będą chcieli „popsuć” tę statystykę. Dotychczasowe mecze wyjazdowe Górnika Zabrze obfitowały w emocje i bramki, ale tylko z jednego z nich zabrzanie wrócili bogatsi o punkty. Nawet jednak w przegranych pojedynkach w Szczecinie i Warszawie zespół trenera Jana Żurka miał swoje bardzo dobre momenty.