Aktualności

[CLJ] Ukoronowanie mistrzów Polski! Korona – Górnik na Łączy Nas Piłka dzisiaj o 19:00

Piłka Ligowa22.05.2019 
Na ostatniej prostej są rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Korona Kielce zakończy mistrzowski sezon jak przystało na najlepszą drużynę – wielką, mistrzowską fetą! Zapowiadane są fajerwerki, ale w świętowaniu kielczanom chcą przeszkodzić piłkarze Górnika Zabrze, którzy mają jeszcze o co grać. Transmisja z meczu Korony z Górnikiem na Łączy Nas Piłka w środę od 19:00.To będzie mecz, który bez względu na końcowy wynik, młodym piłkarzom Korony z pewnością zapadnie na długo w pamięci. Rozgrywany na Suzuki Arenie, przy licznym wsparciu kibiców, bo wejście na mecz jest bezpłatne i dodatkowo przy blasku jupiterów. Wszystko to przy dużym zainteresowaniu dziennikarzy i przy kamerach – w Kielcach w środowy wieczór będzie pisać się historia, bo to największy sukces klubu w rozgrywkach juniorskich odkąd odbywają się one pod formułą Centralnej Ligi Juniorów.

Korona zasłużyła sobie na świętowanie solidną i ciężką pracą przez cały sezon. 70 punktów i aż 15 „oczek” przewagi nad drugim w tabeli, Śląskiem Wrocław. Najwięcej zwycięstw, bo aż 22, najmniej porażek, bo zaledwie dwie. W delegacji Korona nie przegrała meczu, tylko trzy zremisowała. Statystyki domowe również ma mocno wyśrubowane. Łącznie ponad 70 bramek zdobytych i tylko 29 straconych. I pomyśleć, że przed sezonem kielczan stawiano w gronie drużyn, które będą walczyć w środkowej strefie, raczej w kolejce do podium stawiani byli inni.

Korona, mimo że tytuł ma już zapewniony, to tempa nie zwalnia. W weekend wygrała pewnie i wysoko na boisku Escoli 4:0, łącznie w trzech ostatnich meczach zdobyła 10 bramek, ani jednej nie tracąc! Jak trudne zadanie czeka zabrzan w środę, pokazuje inna statystyka. Korona ostatnie punkty na własnym terenie straciła w połowie... października. Wtedy przegrała u siebie z Escolą 2:3. W tym roku kielczanie nie zwykli ponosić strat – ostatnio „oczka” liderowi odebrał zespół Pogoni Szczecin, remisując u siebie 3:3.

Drużyna z Kielc w tym roku kalendarzowym nie przegrała jeszcze meczu. Na jej drodze w środowy wieczór stanie jednak zdeterminowany rywal. Górnicy mają jeszcze o co grać. Zabrzanie w trzech ostatnich meczach zgromadzili tylko trzy punkty i nadal nie mogą być pewni swego, jeżeli chodzi o utrzymanie. Jest możliwy bowiem taki scenariusz, że przy dwóch porażkach Górnika, i korzystnych rozstrzygnięciach meczów z udziałem Escoli Varsovia Warszawa i Ruchu Chorzów, to właśnie „Trójkolorowi” z Zabrza pożegnają się z rozgrywkami CLJ. Jednak już remis w Kielcach sprawi, że zabrzanie zagwarantują sobie udział w rozgrywkach najstarszej kategorii juniorskiej na przyszły sezon, bez oglądania się na rywali.

Ma więc o co grać Górnik, a zabrzanie przystąpią do meczu zapewne podbudowani zwycięstwem odniesionym kilka dni temu nad Legią. Wyjazdowa wygrana 3:0 na pewno pozwoliła mocniej uwierzyć w siebie, zwłaszcza po dwóch wcześniejszych niepowodzeniach. Korona o żadnych wpadkach w obecnych rozgrywkach nie może mówić, a po środowym meczu na płycie głównej Suzuki Arena odbędzie się koronacja najlepszej drużyny i wręczenie medali dla zwycięzców całych rozgrywek CLJ. Czy Górnicy po tym meczu również będą mogli się cieszyć? Zapraszamy na transmisję z całego wydarzenia na Łączy Nas Piłka, od godziny 19:00.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności