Aktualności

[CLJ] Trudne życie beniaminków, domowa dominacja Legii i „killer” Kacper

Piłka Ligowa17.12.2019 

W rundzie jesiennej Centralna Liga Juniorów dostarczyła kibicom niemałych emocji. O tym,  jak zacięta jest rywalizacja, świadczy najlepiej tabela, gdzie między czołowymi drużynami oraz w strefie spadkowej są bardzo minimalne różnice. A jak jesień wyglądała w konkretnych liczbach? Zapraszamy na małe podsumowanie.

1 – tyle remisów zanotowali w pierwszej rundzie gracze UKS SMS Łódź. To najbardziej bezkompromisowa drużyna w całej stawce. Jedyny remis gracze beniaminka zanotowali w meczu wyjazdowym z Koroną Kielce (1:1)

4 – tylko tyle punktów na własnym terenie straciła Legia. Ekipa ze stolicy u siebie jako jedyna nie doznała porażki. Legioniści zremisowali z Górnikiem Zabrze i w derbach z Escolą Varsovią.

5 – tyle najwięcej bramek zdobył w meczu jeden piłkarz. Osiągnięciem takim może się pochwalić dwójka graczy. Kacper Sezonienko z Lechii Gdańsk, który trafiał w meczu ze Śląskiem Wrocław (6:6) oraz Kacper Głowieńkowski ze Śląska w meczu z Hutnikiem Kraków (5:2). Ten pierwszy zdobył jesienią jeszcze tylko trzy bramki, Głowieńkowski jest najlepszym strzelcem CLJ – ma 19 goli.

6 – tyle punktów różnicy w tabeli jest między ósmą Lechią Gdańsk, a przedostatnim Gwarkiem Zabrze. To najlepiej świadczy o tym, jak wielkie emocje czekają kibiców wiosną…

7 – tyle bramek zaaplikowali graczom Pogoni Szczecin „Miedziowi” z Lubina, nie tracąc przy tym ani jednego gola. Nie dość, że rozmiary sierpniowej wygranej były jedną z największych niespodzianek pierwszej rundy, to jeszcze jest to najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie. 

10 – przez tyle tygodni liderem CLJ było Zagłębie. Lubinianie najdłużej utrzymywali się w fotelu lidera, ale na pierwszym miejscu przezimują gracze Legii. Warszawianie w ostatniej kolejce wyprzedzili ekipę z Dolnego Śląska.

12 – tyle bramek padło w meczu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Pojedynek zakończył się remisem, a statystycznie gole strzelano w tym spotkaniu co niespełna osiem minut. To zdecydowanie najlepszy mecz pod względem strzeleckim w rundzie jesiennej.

14 – aż tylu porażek w szesnastu spotkaniach doznał Hutnik Kraków. Drużyna z Suchych Stawów mimo ambitnej postawy odstaje od reszty stawki. Hutnik jedyne punkty zgromadził remisując z Escolą (2:2) oraz wygrywając na wyjeździe z Gwarkiem (3:0). Ma także najmniej zdobytych bramek na swoim koncie (12), jak i najwięcej straconych (50).

19 – tylko tyle bramek padło w ósmej kolejce. To wynik dwukrotnie gorszy niż w seriach z początku sezonu. W drugiej kolejce strzelono 39 goli, tydzień później 38.

42 – tyle bramek, najwięcej z całej stawki, zdobyli jesienią piłkarze Śląska. Co ciekawe,  wrocławianie również na półmetku ubiegłorocznych rozgrywek byli najskuteczniejsi. Wtedy po 16 meczach mieli dwie bramki zdobyte więcej.

59 – tyle łącznie punktów zdobyli jesienią beniaminkowie. Najlepiej spisywała się Lechia Gdańsk, ale dobre momenty miał również UKS SMS Łódź. Dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli okupują natomiast nowicjusze z Zabrza i Krakowa. Rok temu, w pierwszym sezonie po połączeniu dwóch grup w jedną, beniaminkowie na tym etapie mieli… 58 „oczek”.

128 – tyle dokładnie meczów rozegrano jesienią w Centralnej Ligi Juniorów. Młodzi piłkarze mają za sobą jedną serię z wiosny, która odbyła się awansem.

451 – tyle bramek łącznie padło w jesiennej części zmagań, co daje średnią 3,5 gola na jedno spotkanie. Tylko w pięciu meczach kibice nie oglądali bramek. Młodzi piłkarze imponowali skutecznością zwłaszcza na początku sezonu. W pięciu pierwszych kolejkach zdobywali co weekend ponad trzydzieści bramek, średnia na jedno spotkanie w tamtym okresie to ponad 4 bramki.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności